W Sandomierzu

Audytorzy wzięli się do pracy

Audytorzy wzięli się do pracy

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Marcina Marca wszystkie jednostki samorządowe przeglądają audytorzy. Na pierwszy rzut poszedł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Audytorzy z Kielc pod lupę biorą całą politykę finansową i zatrudnieniową poprzedniej ekipy. Na urzędników padł blady strach. Za dwa miesiące pokaże się, czy uzasadniony.

Lustracji nie uniknie żadna jednostka administracji podległa burmistrzowi. Z Urzędem Miasta na czele, choć ze zmianami w magistracie burmistrz Marzec nie czekał na opinię audytorów. Nie jest jednak wykluczone, że zmiany będą głębsze. Audytorzy zostali wyłonieni w drodze konkursu ofertowego. Jednym z kontrolujących jest Jacek Wiatrowski, audytor Urzędu Miejskiego w Kielcach, znany na Ziemi Świętokrzyskiej fan biegania i ogólnie sportu. Trudno więc się dziwić, że pierwsze kroki skierował do MOSiR-u.

- Chcemy zbadać jak największy obszar, by na starcie kadencji mieć w miarę dokładny obraz miasta – w grudniu mówił burmistrz Marzec, gdy ogłaszał decyzję o audycie. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, czy audytem zostaną objęte też dwie spółki miejskie: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Próbowaliśmy się tego dowiedzieć, ale usłyszeliśmy tylko, że burmistrz w przyszłym tygodniu zorganizuje specjalną konferencję prasową poświęconą audytowi. Trudno sobie jednak wyobrazić, by kontrolerzy ominęli obie wspomniane firmy. PGKiM był pod koniec poprzedniej kadencji samorządu stale atakowany przez jednego z radnych. Zarządzającym spółką radny zarzucał złe gospodarowanie majątkiem, generowanie strat, przerost zatrudnienia i nepotyzm. Przynajmniej w części nowy burmistrz musiał się z nimi zgadzać, bo wkrótce po objęciu sterów w mieście podziękował za pracę prezesowi Ryszardowi Latawcowi. Nowym prezesem został Piotr Sołtyk, który w poprzedniej kadencji już krótko prezesował w PGKiM. Raczej pewnym kontroli może być PEC. W tej spółce też może dojść do zmiany u steru.

- Każdy burmistrz czy dyrektor otacza się osobami, do których ma zaufanie – mówi Marcin Marzec. – To nie jest nic dziwnego, a zachowanie wręcz podstawowe i zupełnie ludzkie.
Otaczając się zaufanymi osobami dokonał kilku zmian w magistracie. Urząd Miejski ma m.in. nową sekretarz i naczelnika wydziału organizacyjnego. Można jednak odnieść wrażenie, że UM organizuje się od nowa i na tych decyzjach personalnych burmistrz nie poprzestanie.

Marcin Swobodny

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. paweł

    12 stycznia 2019 at 15:10

    Te odpadające tynki z budynku UM wiele mówią. Po prostu rewelka!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

4

Psy wpadły do Wisły na terenie gminy Zawichost

tsa24.com16 stycznia 2019
adamowicz

Żałoba w Sandomierzu

tsa24.com16 stycznia 2019
IMG_6481

Tragiczny wypadek w Trześni

tsa24.com15 stycznia 2019
P1130594.JPG1111

Wypadek w gminie Obrazów

tsa24.com15 stycznia 2019
ura2278

Kamera! Akcja! Ekipa filmowa znowu w Sandomierzu

tsa24.com15 stycznia 2019
dsc-0038

Sandomierski Turniej Brydża Sportowego

tsa24.com15 stycznia 2019
5 (1)

Mistrzowskie medale Sandomierskich Karateków

tsa24.com15 stycznia 2019
SNIADANIE ANITA WŁODARCZYK WOSP

Śniadanie z mistrzynią wylicytowane za ponad 1000 zł

tsa24.com14 stycznia 2019
DSC_0002str

W Zawichoście pobili rekord

tsa24.com14 stycznia 2019