W Sandomierzu

Burmistrz Sandomierza walczy o drugą kadencję

Burmistrz Sandomierza walczy o drugą kadencję

Marek Bronkowski jest przekonany, że gdy zostanie wybrany ponownie uda mu się w stu procentach zrealizować program wyborczy, jak uczynił to w mijającej właśnie kadencji. Stąd hasło jego kampanii „Skuteczny burmistrz”. 

Podczas spotkania zorganizowanego w czwartek przy urzędzie miejskim burmistrz Sandomierza zaprezentował liczący trzynaście punktów program wyborczy i dwudziestu trzech kandydatów na radnych startujących z jego komitetu wyborczego. Wierzy w ich sukces i ma nadzieję na przyszłą współpracę.

– Wiem jak ważna jest pozycja radnego, bycie w koalicji z burmistrzem, wiem jak trudno jest współpracować z radą, jeśli nie ma się swoich radnych – mówił Bronkowski, który pod tym względem czuł się osamotniony.
W pierwszym punkcie programu wyborczego burmistrz zapowiedział doprowadzenie do remontu mostu na Wiśle i budowę Lwowskiej bis. Stawia też na poprawę miejskiej infrastruktury m.in. chce do 2021 roku skanalizować cały

Sandomierz. Ponadto chce zadbać o unowocześnienie autobusów i przystanków komunikacji miejskiej, dokończyć rewitalizację parku miejskiego, przeprowadzić inwestycje w prawobrzeżnej części miasta m.in. zagospodarować dawny dworzec kolejowy, stworzyć osiedlowy park przy hucie.

W ramach inwestycji w infrastrukturę sportową zapowiada m.in. kapitalny remont basenu, zadaszenie Orlika przy SP nr 1, budowę boiska treningowego przy ul. Działkowców dla piłkarzy. W planie ma także poszerzenie granic miasta, budowę tanich mieszkań komunalnych w Zarzekowicach, remont zaniedbanych kamienic, stworzenie domów dziennego pobytu dla seniorów i niepełnosprawnych.

Burmistrz z satysfakcją stwierdził, że w ciągu kończącej się kadencji, którą rozpoczynał z 19 puntami programu wyborczego wszystkie cele, które sobie wyznaczył zostały lub są właśnie realizowane. Twierdzi, że z taką samą skutecznością i determinacją, z pomocą doświadczonych urzędników będzie realizował nowe wyzwania. Jest także gotów do debaty z innymi kandydatami na stanowisko burmistrza. A chętnych do walki o głosy mieszkańców jest wielu.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości jest Krzysztof Szatan, z poparciem PO i PSL startuje Marcin Marzec. Kandydatem komitetu Sandomierskie Porozumienie jest Wojciech Czerwiec, a komitetu Nasz Sandomierz Zbigniew Rusak. O stanowisko zawalczy także były burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski.

1-IMGP1445 (Kopiowanie)

1-IMGP1446 (Kopiowanie)

1-IMGP1464 (Kopiowanie)

1-IMGP1466 (Kopiowanie)

1-IMGP1469 (Kopiowanie)

1-IMGP1470 (Kopiowanie)

1-IMGP1473 (Kopiowanie)

1-IMGP1477 (Kopiowanie)

1-IMGP1482 (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. Dżony

  25 sierpnia 2018 at 19:44

  Jako wyborca czuję, że jest mi plute prost w twarz, dlaczego?
  1. Miały być darmowe parkingi dla mieszkanców – nie ma. Jest abonament, który do tego jeszcze nie działa na parkingach ze szlabanami.
  2. Rondo u zbiegu ulic Mickiewicza i Armii Krajowej – ni widu, ni słychu. Obecne światła to jakiś kilkunastoletni żart tworzący korki i tracący czas kierowców.
  3. Warto przypomnieć, że miało być jeszcze rondo u zbiegu ulic Armii Krajowej i Koseły. Do dziś przyjezdni od strony stadionu tną prosto nie bacząc, że nie mają pierwszeństwa.
  4. Rondo na PKSach – namalone pierwotnie jak w Misiu, kostka na zakręcie ciągle wyrywana jest i kawałek drogi ciągle w remoncie.
  5. Przebudowa ulicy 11 Listopada bez przemyślenia, kostka brukowa na ładnym jej kawałku nie służy już zatrzymywaniu autobusów, a wkurwie kierowców i hałasie.
  6. Remont ulicy przy szpitalu i ulicy Maciejowskiego – temat się rozpłynął, przekroczono terminy i kasa przepadła.
  7. Ponad 2 mln zł wydane na aktualny stan placu 3 Maja. Czy ktokolwiek wydałby takie pieniądze na taki cel? Ciekaw jestem kosztów, gdyby pominięto drogie płyty i fontannę.
  8. Kolejny etap rewitalizacji bulwaru i terenów nad Wisłą, trasa kajakowa, udrożnienie starego portu, przepływ przezeń Koprzywianki – nic się w temacie nie dzieje.
  9. Brak jakichkolwiek działań w kierunku udrożnienia ulicy Lwowskiej – zepsuta sygnalizacja powoduje, że droga jest całkiem pusta i nie ma problemu wyjechać m.in. z ul. Portowej.
  10. Z przebudową ul. Mickiewicza też coś poszło nie tak, będzie w ogóle?
  11. Rozrzutność na nowe ekologiczne autobusy. Piękna idea, która nijak nie spowoduje zatrzymanie odpływ młodych ludzi z tego miasta.

  Jako mieszkaniec tak to widzę, jako całkowity brak kompetencji i skuteczności. Zupełna odwrotność hasła wyborczego, które z wyżej wymienionych powodów pluje mi prosto w twarz.

 2. wawa

  27 sierpnia 2018 at 10:36

  Poczekaj jak wygrasz. Niczego w ciągu dwóch lat nie zrobiłeś dla Sandomierza i jego Mieszkańców.Przepraszam . razem z Ziołówną wybudowali quasi Rondo obok Dworca Autobusowego. W następnej kadencji poproszę Radnych , żeby nazwali je imieniem tej Pary. Będzie to przestroga dla innych pchających się na “chama” do koryta.

 3. ABC

  27 sierpnia 2018 at 15:16

  A kiedy Panie Burmistrzu ruszy remont zamku, na który muzeum zdobyło ok. 350 tys.zł? Tak kilka miesięcy temu informowała prasa. I zapadła cisza.

 4. Mieszkaniec

  28 sierpnia 2018 at 10:19

  Same fakty przytoczył “Dżony” Dodam jeszcze jeden: Budowa przedszkola nr 6. Burmistrz na spotkaniu z rodzicami i gronem pedagogicznym zapewnia, że mimo komplikacji w początkowej fazie inwestycji termin zostanie dochowany, co na pierwszy”rzut oka” widać, że jest to nierealne, kłamstwo w żywe oczy! ale kampania wyborcza trwa więc trzeba mydlić oczy mieszkańcom.

 5. Muflon

  31 sierpnia 2018 at 23:34

  Mam nadzieję że to ostatnia kadencja Pana Bronkowskiego jako burmistrza!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

tsa

Rusza III Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com7 grudnia 2018
plakat choinka 2019 wwwasas

12 Finał Akcji Charytatywnej Choinka Życzeń

tsa24.com7 grudnia 2018
policja11

Dwóch nietrzeźwych w dwie minuty

tsa24.com7 grudnia 2018
ura-8129

VII Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com7 grudnia 2018
ura-8204 (Kopiowanie)

Sandomierskie obchody Dnia Wolontariusza

tsa24.com6 grudnia 2018
ura-8074

Upamiętnili 151. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

tsa24.com6 grudnia 2018
2a

Huta Stalowa Wola S.A. zakończyła robotyzację technologii

tsa24.com6 grudnia 2018
IMG_5794 (Kopiowanie)

Wisła Sandomierz przegrywa w 1\8 Pucharu Polski z Odrą Opole

tsa24.com5 grudnia 2018
7 (Kopiowanie)

Kolejne sukcesy sandomierskich karateków

tsa24.com5 grudnia 2018