sport

Derbowy rewanż Wisły

Wisła Sandomierz pokonała 2-1 (1-0) w derbach Powiśla Czarnych Połaniec w ramach 20. kolejki III ligi gr. IV. Tym samym wiślacy zrewanżowali się za jesienną porażkę (1-2) w Połańcu. Gole po stronie sandomierzan zdobyli Patryk Wilk i Damian Nogaj. Zwycięstwo dało Wiśle awans na 9. miejsce w tabeli.

W wyjściowym składzie Wisły ponownie znalazł się kapitan Jarosław Piątkowski, który powrócił do gry po kilku tygodniach przerwy spowodowanych kontuzją. Mimo lepszej klasyfikacji Wisły w ligowej tabeli mecze derbowe rządzą się swoimi prawami.

Drużyna gości groźnie zaatakowała w pierwszych minutach meczu, jednak strzały Karola Karólaka i Doriana Buczka nie znalazły finału w siatce. W 6. minucie Kacper Piechniak przejął futbolówkę po wznowieniu gry przez bramkarza Czarnych. Napastnik wiślaków szybko ruszył na bramkę rywali, jednak uderzył za lekko. Wyraźnie było widać, że spotkanie derbowe jest bardzo ważne dla obu drużyn. Nie brakowało gry faul. W 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Autorem gola został najskuteczniejszy wiosną zawodnik Wisły – Patryk Wilk. Po zagraniu Kamila Bętkowskiego z rzutu wolnego w polu karnym wywiązało się duże zamieszanie, które ostatecznie zakończył trafieniem z pięciu metrów środkowy obrońca wiślaków.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Wisły. W 48. minucie Jarosław Piątkowski zacentrował niecelnie z prawej strony, jednak piłka po wybiciu głową przez Jakuba Ziębę trafiła do osamotnionego przed polem karnym Damiana Nogaja, który pięknym strzałem z powietrza pokonał Piotra Gnatka. W drugiej połowie wiślacy zostali zepchnięci trochę do defensywy, jednak kontrataki pozwalały na wypracowanie dogodnych okazji. Przed szansą stanęli m.in. Daniel Chorab i Piątkowski, ale przy obu próbach piłka nie znalazła drogi w światło bramki. W 68. minucie upór gości został nagrodzony golem. Po dalekim wyrzucie z autu w polu karnym Maciej Witek, upadając zdołał podać do Sebastiana Ryguły, który z bliskiej odległości zdobył bramkę kontaktową. Zrobiło się nerwowo. Na lewej stronie dryblował Nogaj. W pojedynku biegowym skrzydłowy Wisły łatwo poradził sobie z Damianem Baworem, zagrał do wbiegającego Kamila Bętkowskiego, ale jego uderzenie tzw. “szczupakiem” pewnie obronił golkiper Czarnych. W 76. minucie Ryguła był bardzo blisko pokonania Wierzgacza po raz drugi, jednak nie zdołał dobrze opanować futbolówki. W doliczonym czasie spotkania Nogaj zmarnował znakomitą sytuację, trafiając z kilku metrów w słupek.

24 marca 2019, 15:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-1 Czarni Połaniec