sport

Droga do III ligi nie była łatwa

Droga do III ligi nie była łatwa

Wisła Sandomierz po ostatnim meczu w sezonie pokonała Naprzód Jędrzejów i wywalczyła awans do III ligi. Teraz przyszedł czas na odpoczynek, ale wkrótce Wiślacy wrócą na boiska w nowych koszulkach. Prezes Klubu Sebastian Wieczorek zdradził nam kulisy tego sukcesu.

Piłkarze i kibice Wisły hucznie świętowali powrót klubu na trzecioligowe boiska. 15 czerwca ze stadionu przeszli razem na Rynek Starego Miasta, gdzie koszulki, klubowe szaliki i inne gadżety oraz kolorowe „race”? obwieściły wszystkim mieszkańcom powód do dumy.

Jak przyznał prezes klubu Sebastian Wieczorek, awans Wisły był skomplikowany. W sezonie 2011/2012 klub po 20 latach wrócił do III ligi. W tym czasie wygrał III ligę w okresie 2014/2015, było to ogromnym sukcesem na skalę województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Po mistrzowskim sezonie pod znakiem zapytania stanęła współpraca ówczesnego zarządu z miastem. Sezon 2015/2016 przyniósł spadek do IV ligi i był ciężki dla klubu z powodu dużej reorganizacji, jednak nowy prezes, jak przyznał doszedł do porozumienia z magistratem.

-Walczyliśmy o utrzymanie ligowego bytu, stoczyliśmy walkę w rundzie zimowej i nie utrzymaliśmy swojej pozycji. Mieliśmy 2 tygodnie na skompletowanie drużyny, znalezienie trenera i zorganizowanie funduszy na start w sezonie. Zaczynaliśmy od początku. Dlatego dzisiejszy sukces tak bardzo nas cieszy. Rok przerwy wiele nas nauczył i wzmocnił – powiedział Sebastian Wieczorek, Prezes Klubu SKS Wisła Sandomierz.

Nowy, młody trener Jarosław Pacholarz sprawdził się w swojej roli i doprowadził Wisłę do awansu w sezonie 2016/ 2017. Przed Wisłą staną teraz nowe wyzwania i mecze na terenie 4 województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

-Ta runda była na poziomie, który przerastał IV ligę, dzięki temu udało nam się awansować. Zarówno organizacyjnie jak i finansowo musimy stawić czoło temu wyzwaniu. Zarówno drużynę jak i zarząd czeka teraz ciężka praca – dodał prezes Wisły.

Drużyna cały czas mogła liczyć na wsparcie kibiców, którzy przez sezon nie odpuścili żadnego meczu. Przez ubiegły rok wzięli udział w wielu akcjach charytatywnych i animacjach m.in. Wiślacka Gwizdka, Paka dla Kresowiaka, akcja honorowego oddania krwi, pomoc dla domu dziecka w Łoniowie i sandomierskiego schroniska dla zwierząt, mikołajki na oddziale dziecięcym w szpitalu czy przedświąteczna pomoc dla osób starszych w Sandomierzu.

- Działania naszych kibiców są bardzo budujące i motywujące dla zawodników. Wsparcie uskrzydla, to jest nasz wspólny sukces. Musimy zaznaczyć, że sukcesu nie byłoby gdyby nie pomoc miasta – poinformował Sebastian Wieczorek.

22 czerwca na Stadionie Miejskim w Sandomierzu odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2016/17, w którym wziął udział Burmistrz Miasta Marek Bronkowski oraz przedstawicielka Rady Miasta Pani Agnieszka Frańczak – Szczepanek.

Spotkanie zaczęło się od podsumowania sezonu przez Zarząd Klubu oraz trenera. Burmistrz Marek Bronkowski zaznaczył, że nie wyobraża sobie działań klubu bez solidnego fundamentu jakim są grupy młodzieżowe, stąd też zaapelował o zgłoszenie do rozgrywek II drużyny SKS WISŁA. Urząd Miejski w Sandomierzu ufundował nowe stroje, w których drużyna będzie występować na III- ligowych boiskach.

 Bez tytułu3

img_3353_06_19_2017

stroje

19451695_246128572552875_884102014_o

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

wisła1

Ostatni sprawdzian Wisły Sandomierz

tsa24.com1 sierpnia 2018
glowne

Agmar Hammer Throw: najlepsi młociarze świata i moc wrażeń w Stalowej Woli

tsa24.com30 lipca 2018
wydarzenie_fb2

Najwybitniejsi sportowcy na Agmar Hammer Throw

tsa24.com20 lipca 2018
sekcja

Sukcesy sandomierskich zawodników kick-boxing

tsa24.com25 czerwca 2018
koszykówka-960x600

Od Sandomierza do NBA

tsa24.com16 czerwca 2018
glowne

Nordic Walking śladami Finów

tsa24.com6 czerwca 2018
karpaty

W sobotę mecz Wisła Sandomierz – Karpaty Krosno

tsa24.com23 maja 2018
glowne kuba

Kolarz z Sandomierza dobrze rozpoczął sezon

tsa24.com30 kwietnia 2018
glowne

Brązowy medal dla szczypiornistów z sandomierskiego ekonomika

tsa24.com27 kwietnia 2018