W Sandomierzu

Koncerty w ramach Witaminy Jazz

Koncerty w ramach Witaminy Jazz

Za nami pierwsze dwa wydarzenia w ramach jesiennego cyklu Witamina Jazz 2017!

4 listopada o godzinie 20:00, w Lapidarium pod Ratuszem, odbył się koncert zespołu Boba Jazz Band. Tego dnia klub pękał w szwach – publiczność zgromadziła się tłumnie, aby usłyszeć na żywo kompozycje kultowego zespołu z Krakowa, którego liderem jest pianista Jan Boba. Jego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych. Koncert zespołu, w składzie łączącym dwa pokolenia muzyków, przepełniony był muzyką jazzową wzbogaconą o elementy rozrywkowe. Repertuar oparty był o wszystkie style jazzu klasycznego, lecz można w nim było również odnaleźć utwory pochodzące z nurtu muzyki filmowej. Publiczność mogła poznać w oryginalny sposób zaaranżowane kompozycje współczesnych twórców, a niekiedy i echa muzyki ludowej. W repertuarze zespołu znalazł się także niemały wybór standardów z epoki swingu, zaczerpnięty z twórczości takich gwiazd jazzu jak Duke Ellington czy Count Basie. Gorąca atmosfera wydarzenia oraz specyficzny klimat lat 20-tych i 30-tych sprawiły, że zarówno młodzi ludzie, jak i doświadczeni słuchacze bawili się doskonale.

Dbałość o poziom muzyczny, idący w parze z niezwykłą energią i dopracowanym wizerunkiem członków zespołu, to połączenie obok którego nie można przejść obojętnie. Widownia nagrodziła artystów żywiołowymi reakcjami i gromkimi brawami.

W niedzielę, 5 listopada o godzinie 19:00, w Lapidarium słuchacze mieli okazję delektować się minimalistycznymi, a zarazem porywającymi aranżacjami jazzowymi – Michał Sobierajski wraz z dwójką utalentowanych muzyków stworzyli prawdziwie magiczną atmosferę. Artysta zaprezentował autorskie utwory ze swej debiutanckiej płyty. Michał Sobierajski Trio tworzy trójka przyjaciół i absolwentów Instytutu Jazzu: Michał Sobierajski, Kuba Łępa i Maciej Kitajewski,których połączyła pasja do wspólnego muzykowania. Ich gra oscyluje pomiędzy akustycznym soulem, R&B, jazzem i muzyką popularną. Kameralny skład tria (saksofon, instrument klawiszowy i kontrabas) potwierdza maksymę “Less is more”. Prostota środków i minimalizm formy stworzyły niesamowicie kojący i odprężający nastrój oraz stanowiły idealne, delikatne tło dla głosu Michała Sobierajskiego. Głosu pełnego wyważonych emocji i ekspresji, świadczącego o wrażliwości artysty, a także o jego wielkiej świadomości i dojrzałości muzycznej. Po koncercie można było zakupić płytę muzyka pt. „Przed snem”, na której znajduje się 11 autorskich kompozycji.

Zapraszamy serdecznie na kolejne koncerty w ramach cyklu „Witamina Jazz 2017”! Już w najbliższą sobotę wystąpi jazzowy band Mike Parker’s Trio Theory (11 listopada, godz. 20:00, Lapidarium pod Ratuszem), natomiast w niedzielę odbędzie się koncert Marii Sadowskiej z zespołem, czyli projekt „Sztuka Kochania – najpiękniejsze piosenki o miłości” (12 listopada, godz. 18:00, Dom Katolicki).

Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu.

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

IMG_0550

Czy się Śpi czy się leży…….w Sandomierzu się należy.

tsa24.com30 października 2019
znicze

AKCJA ZNICZ 2019

tsa24.com29 października 2019
obraz

W Obrazowie idą w ETNO-dizajn

tsa24.com29 października 2019
Zawichost_2019_0242

MINĘŁO JUŻ 10 LAT…

tsa24.com28 października 2019
aaaaa

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

tsa24.com28 października 2019
dwikozy

KOMPLEKSOWA REWITALIZACJA CENTRUM GMINY DWIKOZY MAJĄCA NA CELU OŻYWIENIE ZDEGRADOWANEGO OBSZARU

tsa24.com25 października 2019
cmentarz_katedralny-1

Przed Dniem Święta Wszystkich Świętych

tsa24.com25 października 2019
policja

Policjanci z wizytą w szkole.

tsa24.com25 października 2019
SAM

Wizyta studyjna Lokalnej Grupy Działania “Zielone Bieszczady”

tsa24.com25 października 2019