W Sandomierzu

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Miasto nie dofinansuje oddziału paliatywnego

Podczas XXI Sesji Rady Miasta Sandomierz największą kontrowersje i dyskusję wśród radnych wywołał punkt o podjęciu uchwały, który dotyczył  przeznaczenia środków finansowych w wysokości 50% kwoty zaoszczędzonej w ramach grupowego zakupu gazu dla Oddziału Paliatywnego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. 

- Nie ma podanych konkretnych sum zaoszczędzonych pieniędzy, ani nazwy sprzętu oraz ile ten sprzęt będzie kosztował. Nie ma również porozumienia ze starostwem powiatowym w celu dofianasowania. Trzeba dofinansować szpital, ale w odpowiedniej udokumentowanej formie –  powiedział radny Jacek Dubas, który jest zarazem przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów

- To jest uchwała intencyjna, która mówi, że wyrazimy wolę aby przeznaczyć środki jeżeli się pojawią. Przy tej uchwale nie trzeba podpisywać żadnych porozumień ani umów. To jest wyrażenie naszej woli a my powinniśmy pomagać szpitalowi – tłumaczył Marek Bronkowski, Burmistrz Miasta Sandomierza .

głosowanie

Podczas posiedzenia odczytano list siostry oddziałowej Oddziału Paliatywnego, w którym jest opisany stan odziału.  Łazienki oddziałowe dzielone są z sąsiadującym oddziałem chirurgii. Na oddziale hospitalizowani są pacjenci z zaawansowaną chorobą nowotworową, u których leczone są dokuczliwe obiawy choroby. Jest to oddział, na którym umierają ludzie, a ich stan wymaga, aby byli hospitalizowani lepszych, godnych warunkach.

Ostecznie radni Rady Miasta Sandomierz nie podjeli uchwały przy 8 głosach za i 12 sprzeciwu. Jak na razie szpital z oszczędności miasta nie otrzyma dofinansowania.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Sandomierzu

urzad miejski

Czy Sandomierz będzie miał posła ?

tsa24.com11 października 2019
PIWNIK

Szpital z długiem, dyrektor z nagrodą

tsa24.com11 października 2019
III

Inauguracja roku akademickiego

tsa24.com11 października 2019
plakat

Koncert zespołu Ankh

tsa24.com10 października 2019
odpust-kadlubek

Odpust bł. Wincentego Kadłubka

tsa24.com10 października 2019
narkotyki1

Z narkotykami w kieszeni

tsa24.com10 października 2019
1111

Bo sztuka nie mieści się w ramach…”

tsa24.com9 października 2019
plakatjazz2019-1

Witamina Jazz

tsa24.com8 października 2019
www_wnuczek

Na wnuczka Straciła 20 tysięcy złotych

tsa24.com3 października 2019