W Sandomierzu

Nowy kierunek w tarnobrzeskim ZSP nr 1

Nowy kierunek w tarnobrzeskim ZSP nr 1

Wiemy, że dokonałeś już Swojego wyboru, ale masz jeszcze czas i możliwość zmienić swoją decyzję. Wybierz nasze technikum w zawodzie Technik Obsługi Pasażerów w Przewozach Lotniczych Morskich i Lądowych, z nami zdobędziesz dobry zawód i zwiedzisz świat.

Czekamy na Ciebie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49. W Piątek 18 sierpnia 2017r. godzina 17.00 (na spotkaniu będą omówione najważniejsze kwestie dotyczące nowego kierunku)

Zapraszamy !!! 

uczniowie (2)

szkola (1)

szkola (2)

szkola (3)

szkola (4)

uczniowie (1)

nowy_kierunek

podpisanie_umowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu, jako jedyna szkoła w Polsce, będziemy kształcić przyszłe stewardesy i stewardów dla transportu lotniczego, morskiego i lądowego.
Pomysł na nowy, atrakcyjny kierunek kształcenia narodził się w głowie naszego dyrektora placówki Marcina Pilarskiego.

Pomysł nowego kierunku kształcenia był szeroko konsultowany, nie tylko w Polsce. I wszędzie uzyskał przychylne recenzje. Entuzjastycznie zareagowało waszyngtońskie Association of Flight Attendants – największe na świecie stowarzyszenie stewardes, deklarując współpracę. Podobne deklaracje współdziałania z naszą „ Prymasówką” uzyskaliśmy w polskiej Żegludze Bałtyckiej. Ale najważniejsze okazało się zainteresowanie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, która objęła patronat nad eksperymentem. Uwarunkowania prawne sprawiły, że projekt opiniowały aż cztery Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. To spowodowało przeciągnięcie się w czasie procedur. Ostateczną zgodę MEN wydano 17 lipca 2017r.

Klasa tworzona w ramach eksperymentu będzie „elitarna”. Mile będą widziani uczniowie ze średnią ocen minimum 4.0. klasa będzie liczyć maksymalnie 30 osób. Nowy kierunek będzie klasą mundurową. Uczniowie będą nosić specjalne uniformy: dziewczęta garsonki, apaszki, furażerki , chłopcy garnitury, wszystko w kolorach granatowym i czarnym.

Program nauczania w klasie będzie rozbudowany. Oprócz „normalnych” przedmiotów, uczniowie będą mieli zajęcia z obsługi pasażerów przed, w trakcie i po podróży, z etykiety, dyplomacji, rozwiązywania sytuacji konfliktowych, logistyki, zagadnień związanych z bezpieczeństwem tak dalej. Będzie nawet samoobrona. Bardzo duży nacisk będzie kładziony na naukę języków obcych, na początek angielskiego i niemieckiego.

Po zakończeniu edukacji, absolwenci szkoły uzyskają tytuł technika obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych oraz specjalny certyfikat „Ukończenia Specjalistycznego Szkolenia Personelu Naziemnej i Pokładowej Obsługi Pasażera”. Niewątpliwie będzie to pomocne przy znalezieniu ciekawej pracy. Potwierdza to opinia Autoryzowanego Centrum Szkolenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych ATC IATA Aviation Consulting, które również podpisało umowę o współpracy . Szacuje się, że tylko w Europie w tej branży będzie potrzeba najbliższych latach 50 tyś. Pracowników. A certyfikat potwierdzający kierunkowe wykształcenie będzie promował absolwentów naszej szkoły.

Powstanie w Tarnobrzegu nowatorskiego w skali kraju programu nauczania entuzjastycznie przyjęło Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

- Przecieracie szlak dla innych szkół, pokazujecie, że jak się chce, można wzbogacić ofertę edukacyjną i dopasować się do potrzeb rynku pracy. Mam nadzieję, że inne szkoły pójdą śladem Tarnobrzega – stwierdziła Małgorzata Rauch, podkarpacka kurator oświaty.

Artykuł promocyjny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Sandomierzu

glownezalotka

Salon Kosmetyczny Zalotka oferuje nowe zabiegi

tsa24.com24 lutego 2018
shopping-2411667_960_720

Masz prawo do fotografowania cen w sklepie

tsa24.com23 lutego 2018
money-2928309_960_720

Prezydent nie przyznaje się do zarzutu. Prokuratura chce aresztu

tsa24.com23 lutego 2018
pasek

Prezydent Tarnobrzega ma zarzut przyjęcia korzyści majątkowej

tsa24.com23 lutego 2018
glowne

„Entliczek, pentliczek…” w Porcie Kultury

tsa24.com23 lutego 2018
okładka6

Rekrutacja kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego

tsa24.com23 lutego 2018
glownnee

„Przełącznik – twórczy zaułek” – otwarcie nowej placówki kulturalnej

tsa24.com22 lutego 2018
1-24242

Nowe żłobki i przedszkola w świętokrzyskim

tsa24.com22 lutego 2018
konkurs

Wyróżnienia dla podopiecznych z Pracowni Plastycznej SCK

tsa24.com22 lutego 2018