W Sandomierzu

Obrazy liśćmi malowane w SCK

Obrazy liśćmi malowane w SCK

20 kwietnia w Porcie Kultury odbył się wernisaż wystawy „Florografy – obrazy liśćmi malowane” autorstwa Albiny Róg. Autorka przedstawiła przybyłym specyficzną i rzadko spotykaną technikę tworzenia swoich prac, wyjaśniając przy tym etymologię słowa „florograf”.

-Do tworzenia prac wykorzystuję to co daje mi przyroda: suszone liście, płatki kwiatów, trawy czy gałązki. – powiedziała pani Albina. – Nie mam wykształcenia plastycznego, tworzę z potrzeby serca i duszy.

obrazy (1)

-Układając swoje kompozycje używam minimalnych ilości kleju. Nie ma reguły na to ile czasu trzeba poświęcić na wykonanie obrazu. Może to być kilka godzin, ale też w zależności od tematyki np. pejzaż – kilka tygodni – mówiła pani Albina – Na koniec płótno z przyczepionymi  roślinami przykrywam kawałkiem szkła.

obrazy (2)

Pani Albina opowiedziała co ją inspiruje, przytaczając przy tym anegdoty związane z konkretnymi florografami. – Inspirację czerpię z obserwowanych krajobrazów, wspomnień z dzieciństwa, z wyjazdów, wycieczek i własnych przeżyć. Nie unikam żadnej tematyki. Zachęcam również Państwa do podpowiedzenia tematów do stworzenia kolejnych prac – dodała pani Albina.

obrazy (3)

Zgromadzeni goście chętnie dzielili się z autorką swoimi wrażeniami, nie kryjąc przy tym zachwytu nad kunsztem i misternością wykonania zaprezentowanych prac. Swoje spostrzeżenia i uwagi mieli okazję przedstawić wpisując je do księgi pamiątkowej.

obrazy (5)

Wystawa składa się z 36 kompozycji ukrytych za szkłem, w drewnianych ramkach, warto wspomnieć, że ich wykonawcą jest mąż pani Albiny.

obrazy (7)

Wystawa w Porcie Kultury jest pięćdziesiątą ekspozycją w dorobku Pani Albiny, tym bardziej jest nam miło, że to właśnie w Sandomierzu mieliśmy szansę celebrować z autorką tę wyjątkową okazję. Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających do 11 maja br.

obrazy (8)

źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

5

Wizyta Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Hucie Stalowa Wola S.A.

tsa24.com21 marca 2019
Burmistrz i UM (6)

Plac 3 Maja droższy niż zakładano

tsa24.com21 marca 2019
IMG_7956

Będzie nowy park przy Baczyńskiego

tsa24.com20 marca 2019
ura-1457

Szkolenie pn. “Odpowiedzialna sprzedaż i serwowanie napojów alkoholowych”

tsa24.com20 marca 2019
20190317-223546-001

XVI. Dzień Św. Patryka w Sandomierzu

tsa24.com20 marca 2019
ura-1488

Uhonorowani za zasługi dla obronności kraju

tsa24.com19 marca 2019
plik

Gra terenowa i atrakcje w ramach akcji charytatywnej dla Tomka Płatosa

tsa24.com19 marca 2019
sandomi 1

VIII Regionalna Olimpiada „Buduj z pasją”

tsa24.com19 marca 2019
tsa

Skutki reformy w powiecie sandomierskim

tsa24.com18 marca 2019