W powiecie

Patryk Drzymała najpopularniejszym sportowcem portalu tsa24.com

Patryk Drzymała został najpopularniejszym sportowcem 2017 roku w drugim Plebiscycie Sportowym portalu tsa24.om. Bramkarz Wisły Sandomierz otrzymał 1420 głosów.

Patryk Drzymała jest zawodnikiem trzecioligowej Wisły Sandomierz. Wychowanek Stali Jeżowe, przez kilka sezonów grał w Stali Stalowa Wola.

Drugie Miejsce zajęła Dagmara Dominiczak reprezentantka Ludowego Klubu Sportowego w Sandomierzu. Zagłosowało na nią 890 osób. Podczas zawodów Pucharu Polski w Białymstoku w kategorii Wellness Fitness zdobyła pierwsze miejsce. Brązowa medalistka mistrzostw świata we Francji w kategorii Wellness Fitness. Jest pierwszą Polką, która reprezentowała kraj w kategorii „wellness” na Mistrzostwach Świata.

Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Dudek z Ludowego Klubu Sportowego w Sandomierzu. Wielokrotna mistrzyni świata w fitness. Podczas Mistrzostwach Świata Juniorów i Weteranów w kulturystyce i fitness w rumuńskim mieście Bistritia zdobyła złoty medal w swojej kategorii oraz w kategorii open. Oddało na nią głos 488 czytelników.

Czytelnicy portalu tsa24.com wybrali także najpopularniejszych trenerów oraz talenty sportowe.

W kategorii trener pierwsze miejsce zajął Grzegorz Wesołowski otrzymując 378 głosów. Jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego, grał na pozycji obrońcy. W 1980 roku wraz z reprezentacją U-18 zdobył brązowy medal mistrzostw Europy. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się szkoleniem młodych zawodników. Był szkoleniowcem m.in. ŁKS-u, Radomiaka Radom, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Olimpi Elblag, Pelikana Łowicz. Od października 2017 roku trenuje trzecioligową Wisłę Sandomierz.

Drugie miejsce zajął Andrzej Orłowski. Założył Sandomierską Sekcję Karate, w której od ponad 25 lat trenuje nowe pokolenia karateków. Jest kilkukrotnym mistrzem Polski, posiada mistrzowski stopień 4 dan. Oddano na niego 159 głosów.

Trzecie miejsce zajął Maciej Stefański, trener siatkówki. Zagłosowało na niego 129 osób. Szkoli młodzież w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka”. Jego podopieczne odnoszą duże sukcesy, dwa razy doszły do półfinału mistrzostw Polski juniorek i kadetek.

Pierwsze miejsce w kategorii talent zajął Mateusz Kabata. Gra w zespole juniorów młodszy SPR Wisły Sandomierz. Coraz częściej występuje w drugoligowej drużynie seniorów. Zdobył 356 głosów.

Drugie miejsce zajęła Martyna Ozdoba. Zagłosowało na nią 341 osób. Jest wychowanką Klubu Karate „Trójka Sandomierz”. Zajęła drugie miejsce podczas 2. edycji Świętokrzyskiej Ligi Karate Koronea Cap oraz trzecie miejsce w kumite dziewcząt.

Trzecie miejsce zajął Maciej Serafin, zdobywając 229 głosów. Jest jednym z najlepszych strzelców drużyny SPR Wisła Sandomierz. Gra na pozycji skrzydłowego.