W powiecie

PiS pod rękę z sekretarzem PZPR-Marzec komentuje.

PiS pod rękę z sekretarzem PZPR-Marzec komentuje.

 Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach o fotel Burmistrza Sandomierza?

- Długo dojrzewałem do tej decyzji. Nie była ona łatwa. Zdecydowały głosy mieszkańców, którzy mnie do tego namawiali oraz sytuacja w mieście, z którą stykam się na co dzień – drobne, zdawałoby się prozaiczne rzeczy, dziura w drodze, której nikt nie potrafi załatać przez kilka miesięcy, brak miejsc parkingowych na osiedlach mieszkaniowych, nieposprzątane ulice, niewykoszone trawniki, nieremontowane place zabaw, zakorkowana rano ulica Okrzei, gdzie rodzice nie mają nawet jak podwieźć dzieci do szkoły i przedszkola, pieniądze, których nikt nie potrafi wydać na wyremontowanie ulicy Maciejowskiego, Cieśli i Schinzla, zły stan budynku Portu Kultury, fatalna infrastruktura, brak infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, brak warunków do powrotu młodych ludzi do Sandomierza i wiele innych spraw. W końcu stwierdziłem, że trzeba wziąć odpowiedzialność za Miasto, gdzie się urodziłem i wychowałem.

Jak zamierza Pan zrealizować swój program wyborczy.

Kluczem jest ścisła współpraca z samorządami szczebla wojewódzkiego i powiatowego, główne ulice w mieście są przecież drogami powiatowymi, niezbędna jest poprawa organizacji pracy miejskich instytucji, aby w lepszy sposób służyły mieszkańcom. Na pewno większy nacisk należy położyć na wykorzystywanie środków zewnętrznych, przeznaczonych na poprawę infrastruktury. Koniecznym jest stworzenie odpowiednich warunków do powstawania nowych miejsc pracy w Sandomierzu poprzez prowadzenie właściwej polityki podatkowej oraz przestrzennej między innymi poprzez uchwalenie, bądź zaktualizowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Najważniejsze to słuchanie mieszkańców miasta, ich propozycji, pomysłów, bo oni najlepiej znają bolączki swojej najbliższej okolicy.

Jaki będzie Sandomierz za 5 – 10 lat?

Zadbany i czysty, przyjazny mieszkańcom poprzez właściwą pracę jego instytucji oraz nowoczesną, przyjazną środowisku infrastrukturę. Na pewno z dużo większą ilością miejsc parkingowych, placów zabaw. Miejsc gdzie aktywnie można spędzić wolny czas. Moim marzeniem jest centrum konferencyjne na kilkaset osób oraz stworzenie czegoś na kształt Centrum Kopernika w Warszawie. I przede wszystkim moim marzeniem jest Sandomierz pełen młodych ludzi, którzy tu pracują, zakładają rodziny i wychowują dzieci.

Czy jest Pan zaskoczony swoją obecnością w 2 turze.

Na pewno w jakimś stopniu tak. Pierwszy raz ubiegam się o fotel burmistrza Sandomierza. Myślę, że jest to efekt mojego programu, mojej wcześniejszej działalności jako radnego, trenera, nauczyciela. Efekt pracy wielu ludzi, którzy zdecydowali mi się pomóc w trakcie tej kampanii. Wsparcia mojej rodziny – żony, dzieci, rodzeństwa, rodziców, przyjaciół, znajomych. Na pewno też efekt zmęczenia moimi poprzednikami. Mieszkańcy uwierzyli w moje pomysły, w moją osobę, zaufali mi, jest to bardzo miłe i jest to jednocześnie ogromne zobowiązanie na przyszłość.

Jak Pan ocenia kampanię wyborczą?

Do pewnego momentu, bardzo pozytywnie. Niesamowitym doświadczeniem był dla mnie udział w debacie zorganizowanej przez młodzież Collegium Gostomianum. Rozmowy z mieszkańcami, słowa wsparcia i wyrazy sympatii, których doświadczyłem i nadal doświadczam od bardzo często zupełnie obcych mi ludzi. Zaskoczeniem była dla mnie ilość osób, które zaangażowały się w moją kampanię. Starałem się prowadzić kampanię pozytywną, nie krytykować ani nie atakować personalnie moich konkurentów, bo sam też takich ataków nie doświadczyłem. Jednak wraz z przejściem do drugiej tury sytuacja diametralnie się zmieniła.

Co Pan przez to rozumie?

Jestem zaskoczony ilością ataków, jakie przypuszczono na moją osobę, także zniesmaczony tym, że wciągnięto w to moją najbliższą rodzinę.

Zdumiewa mnie fakt, że jestem atakowany przez zupełnie obce mi osoby tylko dlatego, że mam nieco inny światopogląd niż oni. Czasem są to zarzuty tak absurdalne, że aż trudno uwierzyć, że mogły powstać w umyśle normalnego człowieka. Zawsze podkreślałem, że idę do tych wyborów z czystą kartą, otwarty na współpracę z każdym środowiskiem, nie umoczony w żadne układy i dziwne sojusze. Tymczasem dowiaduję się, że moim ewentualnym zastępcą ma być Pan Bronkowski, a sekretarzem miasta ma być Pani Zioło. Oświadczam, że nigdy z żadnym z kandydatów, nie prowadziłem jakichkolwiek rozmów na temat poparcia dla mojej kandydatury. Pewne osoby, które w naszym mieście zwiedziły już każde działające na jego terenie ugrupowanie polityczne, z uporem maniaka, za pomocą portali społecznościowych, przekonują, chyba najbardziej samych siebie, że za oferowane stołki próbują kupić sobie poparcie. Tymczasem zaczynają do mnie docierać informacje, że oficjalne poparcie PISu ma otrzymać mój przeciwnik. Człowiek całe życie związany z lewicą, były członek SLD, były pierwszy sekretarz PZPR, idzie do drugiej tury wyborów z oficjalnym poparciem Prawa i Sprawiedliwości, oferując – jak wieść gminna niesie, w zamian za fotel zastępcy burmistrza oraz stanowisko sekretarza dla jednego z działaczy tej partii.

Mieszkańcy Sandomierza nie zasługują na takie traktowanie. Nie zasługują na to, aby tacy ludzie przez następnych 5 lat sprawowali rządy w naszym mieście. Decydowali o tym, w jaki sposób wydawane są publiczne pieniądze, decydowali o kierunkach rozwoju Sandomierza.

Oświadczam, że wszelkie negocjacje w przedmiocie obsady stanowisk w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu nie są i nie będą przeze mnie prowadzone w trakcie kampanii wyborczej z żadnym z kandydatów. Jedynym poparciem o jakie się ubiegam jest poparcie mieszkańców Sandomierza.

Wzywam mojego przeciwnika, do tego aby publicznie zdementował szerzące się plotki, jakoby w zamian za stanowiska w urzędzie, uzyskał poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

 

Rozmawiała

Agata Pietrucha

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. ziółko.

  30 października 2018 at 13:48

  jak mówił poseł ,minister…..a na drzewach…. komuniści i złodzieje.

 2. Aleksandra

  30 października 2018 at 22:47

  tragedia
  tonący brzytwy sie chwyta

 3. Karolina

  31 października 2018 at 09:32

  “Zawsze podkreślałem, że idę do tych wyborów z czystą kartą, otwarty na współpracę z każdym środowiskiem, nie umoczony w żadne układy i dziwne sojusze.”

  Kłamstwo, Marcin Marzec jest w ukłazie z PSL, chodzi p[o mieście z PSLowcem. Skoro Pan Marcin jest taki uczciwt to dlaczego kłamie na łamach tego portalu?

 4. rambit666

  31 października 2018 at 16:12

  niech powie,ile sesji rady miasta zaliczył w czasie kadencji,o komisjach nie wspomnę…to jaki z niego będzie burmistrz?! już niejeden dzielił stołki za wcześnie, a potem bardzo się przejechał…czego i jemu życzę…

 5. rambit666

  1 listopada 2018 at 20:09

  burmistrz Borowski może już mrozić skrzynkę wódki,ma wygraną w cuglach,jak ten wybitny piłkarz spiknął się z pisdzielcami…precz z szatanem!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

szpital Sand

Powiat zgodził się na 15-letnią dzierżawę Stacji Dializ w Sandomierzu

tsa24.com11 czerwca 2019
mow_foto

210 tys. zł promes dla placówek oświatowych i terapeutycznych w powiecie

tsa24.com11 czerwca 2019
62016948_878590482477434_3746060167649689600_n

Polityczne modły w Koprzywnicy. Parafianie mówią: Dość!

tsa24.com7 czerwca 2019
0043

Rowerowo i filmowo na Dniu Dziecka z GOK w Samborcu

tsa24.com7 czerwca 2019
policja_rni

Wypadek w Wólce Gieraszowskiej. Tir najechał na osobówkę

tsa24.com3 czerwca 2019
4534

Pożar garażu w miejscowości Koćmierzów

tsa24.com31 maja 2019
flag-europe-1418353

Sandomierskie wybrało swoich przedstawicieli w UE

tsa24.com27 maja 2019
IMG_9650

Radni wyrazili zgodę na zwolnienie Tomasza Ramusa

tsa24.com15 maja 2019
san

W Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu odbyło się spotkanie integracyjne

tsa24.com8 maja 2019