W Sandomierzu

Przewodnik po tajemnicach diecezji

Przewodnik po tajemnicach diecezji

Zmieści się w każdą kieszeń i do damskiej torebki. Jest praktyczny, użyteczny i pomocny w odkryciu tego, co nieznane i poznaniu tego, co na co dzień widzimy. W pięciu trasach pozwala poznać uroki i zabytki diecezji.

- Powstały przewodnik ma być pomocą w poznaniu Diecezji Sandomierskiej. To na jej terenie można znaleźć historyczne ośrodki miejskie i obcujące z naturą wioski, rozmodlone sanktuaria, najstarsze w Europie góry i rozsiane liczne sady owocowe. Przewodnik dotyczy jedynie pobieżnie bogatej rzeczywistości naszej diecezji. Więcej będziecie mieli okazję zobaczyć sami. Możecie zawsze liczyć na pomoc z naszej strony – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz na spotkaniu prezentującym Przewodnik.

Niemal rok temu w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży powstał pomysł opracowania przewodnika religijno-turystycznego po najciekawszych miejscach naszej diecezji. – Do tej pory ukazało się już wiele opracowań na temat Sandomierza i jego okolic. Przewodnik miał mieć inną natrę. Po pierwsze miał skupiać na swoich stronicach wiadomości dotyczące historii, terenów i obiektów położonych na terenie naszej diecezji. Miał prezentować całe nasze bogactwo z punktu widzenia Kościoła lokalnego. Po drugie chciałem w tej praktycznej pozycji opowiedzieć gościom odwiedzającym naszą diecezję historię tej ziemi, przybliżyć tradycję i religijny klimat naszej małej ojczyzny. Mam nadzieję, że te założenia udało mi się zrealizować w powstałe pozycji – opowiadał ks. Bartłomiej Krzos.

Przewodnik zaprasza i proponuje turystom wędrówkę po diecezji pięcioma trasami, na szlaku których możemy spotkać i poznać najciekawsze miejsca i zabytki naszej diecezji.

image002

Trasa pierwsza wiedzie przez Włostów, Święty Krzyż, Karwów, Opatów i Ostrowiec Świętokrzyski.

Trasa druga prowadzi przez Bogorię, Samborzec, Koprzywnicę, Klimontów, Ujazd, Olbieżowice, Sulisławie, Staszów, Raków, Rytwiany, Beszową.

Trasa trzecia poprowadzi przez Zawichost, Annopol, Zaklików, Modliborzyce, Janów Lubelski, Momoty i Radomyśl nad Sanem.

Trasa czwarta powiedzie przez Gorzyce, Zaleszany, Stalową Wolę, Nisko, Ulanów, Bieliny, Dzikowiec, Majdan Królewski, Gawłuszowice, Padew Narodową, Tarnobrzeg i Wielowieś.
Piąta trasa prowadzi po zabytkach i tajemnicach Sandomierza.

- Jest to pierwszy w historii przewodnik po naszej diecezji. Jego inicjatorem był bp Krzysztof Nitkiewicz. Jest to bardzo ciekawa i praktyczna pozycja, która na pewno pomoże nie tylko turystom przybywającym do naszej diecezji, ale także i samym jej mieszkańcom w poznaniu historii wielu miejsc, bogactwa tradycji i uroków przyrody tego regionu. W przewodniku umieściliśmy bardzo wiele kolorowych fotografii, co podnosi jego wartość, ale jest także ułatwieniem dla czytelnika i turysty. Do każdej proponowanej trasy jest także dołączona mapka, aby ułatwić turystom dotarcie do poszczególnych miejsc – poinformowała Marta Żurawiecka, dyrektor do spraw wydawnictwa w Wydawnictwie Diecezjalnym w Sandomierzu. – Muszę przyznać, że do nakładu pierwszego wydania podeszliśmy ostrożnie, ale już planujemy dodruk. Cieszę się, że Przewodnik powstał także w wersji angielskojęzycznej, bo będzie dużą pomocą dla turystów zagranicznych – dodała.

image001

Wszystkim tym, którzy chcą poznać tajniki i ciekawe miejsca naszej diecezji polecamy nie tylko na czas wakacji „Przewodnik po diecezji sandomierskiej”.

źródło: Diecezja Sandomierska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

70430173_460128624592570_2036198966596468736_n

“”Przedsiębiorca to na pewno jest kombinator”-nie ma zgody aby go tak traktować!

tsa24.com18 września 2019
rower1

2,5 promila u rowerzysty.

tsa24.com17 września 2019
telefon

„TELEFONY”

tsa24.com16 września 2019
SANDOMIERZ-2019_2

ThCulture, Aberracja, Panta Koina oraz Żywica w Lapidarium

tsa24.com13 września 2019
Road-to-glory

THE ROAD TO GLORY

tsa24.com10 września 2019
ura-9718

SANDOMIERZ MIASTO KRÓLEWSKIE -HERBU KONICZYNKA

tsa24.com6 września 2019
kie 15

Borsuk pokazał pazury

tsa24.com6 września 2019
111-116876

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

tsa24.com6 września 2019
wystawa-plakat-13_09_2019-www

Odmienne oblicza mieszkańców jako nietuzinkowe osobowości Sandomierza

tsa24.com6 września 2019