W Sandomierzu

Przewodnik po tajemnicach diecezji

Przewodnik po tajemnicach diecezji

Zmieści się w każdą kieszeń i do damskiej torebki. Jest praktyczny, użyteczny i pomocny w odkryciu tego, co nieznane i poznaniu tego, co na co dzień widzimy. W pięciu trasach pozwala poznać uroki i zabytki diecezji.

- Powstały przewodnik ma być pomocą w poznaniu Diecezji Sandomierskiej. To na jej terenie można znaleźć historyczne ośrodki miejskie i obcujące z naturą wioski, rozmodlone sanktuaria, najstarsze w Europie góry i rozsiane liczne sady owocowe. Przewodnik dotyczy jedynie pobieżnie bogatej rzeczywistości naszej diecezji. Więcej będziecie mieli okazję zobaczyć sami. Możecie zawsze liczyć na pomoc z naszej strony – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz na spotkaniu prezentującym Przewodnik.

Niemal rok temu w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży powstał pomysł opracowania przewodnika religijno-turystycznego po najciekawszych miejscach naszej diecezji. – Do tej pory ukazało się już wiele opracowań na temat Sandomierza i jego okolic. Przewodnik miał mieć inną natrę. Po pierwsze miał skupiać na swoich stronicach wiadomości dotyczące historii, terenów i obiektów położonych na terenie naszej diecezji. Miał prezentować całe nasze bogactwo z punktu widzenia Kościoła lokalnego. Po drugie chciałem w tej praktycznej pozycji opowiedzieć gościom odwiedzającym naszą diecezję historię tej ziemi, przybliżyć tradycję i religijny klimat naszej małej ojczyzny. Mam nadzieję, że te założenia udało mi się zrealizować w powstałe pozycji – opowiadał ks. Bartłomiej Krzos.

Przewodnik zaprasza i proponuje turystom wędrówkę po diecezji pięcioma trasami, na szlaku których możemy spotkać i poznać najciekawsze miejsca i zabytki naszej diecezji.

image002

Trasa pierwsza wiedzie przez Włostów, Święty Krzyż, Karwów, Opatów i Ostrowiec Świętokrzyski.

Trasa druga prowadzi przez Bogorię, Samborzec, Koprzywnicę, Klimontów, Ujazd, Olbieżowice, Sulisławie, Staszów, Raków, Rytwiany, Beszową.

Trasa trzecia poprowadzi przez Zawichost, Annopol, Zaklików, Modliborzyce, Janów Lubelski, Momoty i Radomyśl nad Sanem.

Trasa czwarta powiedzie przez Gorzyce, Zaleszany, Stalową Wolę, Nisko, Ulanów, Bieliny, Dzikowiec, Majdan Królewski, Gawłuszowice, Padew Narodową, Tarnobrzeg i Wielowieś.
Piąta trasa prowadzi po zabytkach i tajemnicach Sandomierza.

- Jest to pierwszy w historii przewodnik po naszej diecezji. Jego inicjatorem był bp Krzysztof Nitkiewicz. Jest to bardzo ciekawa i praktyczna pozycja, która na pewno pomoże nie tylko turystom przybywającym do naszej diecezji, ale także i samym jej mieszkańcom w poznaniu historii wielu miejsc, bogactwa tradycji i uroków przyrody tego regionu. W przewodniku umieściliśmy bardzo wiele kolorowych fotografii, co podnosi jego wartość, ale jest także ułatwieniem dla czytelnika i turysty. Do każdej proponowanej trasy jest także dołączona mapka, aby ułatwić turystom dotarcie do poszczególnych miejsc – poinformowała Marta Żurawiecka, dyrektor do spraw wydawnictwa w Wydawnictwie Diecezjalnym w Sandomierzu. – Muszę przyznać, że do nakładu pierwszego wydania podeszliśmy ostrożnie, ale już planujemy dodruk. Cieszę się, że Przewodnik powstał także w wersji angielskojęzycznej, bo będzie dużą pomocą dla turystów zagranicznych – dodała.

image001

Wszystkim tym, którzy chcą poznać tajniki i ciekawe miejsca naszej diecezji polecamy nie tylko na czas wakacji „Przewodnik po diecezji sandomierskiej”.

źródło: Diecezja Sandomierska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

IMG_0550

Czy się Śpi czy się leży…….w Sandomierzu się należy.

tsa24.com30 października 2019
znicze

AKCJA ZNICZ 2019

tsa24.com29 października 2019
obraz

W Obrazowie idą w ETNO-dizajn

tsa24.com29 października 2019
Zawichost_2019_0242

MINĘŁO JUŻ 10 LAT…

tsa24.com28 października 2019
aaaaa

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

tsa24.com28 października 2019
dwikozy

KOMPLEKSOWA REWITALIZACJA CENTRUM GMINY DWIKOZY MAJĄCA NA CELU OŻYWIENIE ZDEGRADOWANEGO OBSZARU

tsa24.com25 października 2019
cmentarz_katedralny-1

Przed Dniem Święta Wszystkich Świętych

tsa24.com25 października 2019
policja

Policjanci z wizytą w szkole.

tsa24.com25 października 2019
SAM

Wizyta studyjna Lokalnej Grupy Działania “Zielone Bieszczady”

tsa24.com25 października 2019