sport

Sandomierzanin odnosi sukcesy w międzynarodowych wyścigach motocyklowych

Sandomierzanin odnosi sukcesy w międzynarodowych wyścigach motocyklowych

Zdobywca III miejsca w Pucharze Polski w Wyścigach Motocyklowych 2015 – Krystian Paluch swoją przygodę z motocyklem rozpoczął jako młody chłopak. 10 lat temu zrodziły się marzenia o profesjonalnym ściganiu i zawodach na torze. Dziś zdobywa punkty w Mistrzostwach Czeskiej Republiki w Wyścigach Drogowych – CzechTT. Poznajcie jego historię.

W 2011 roku powstał Zespół Prędki Racing Team. Założył go Krystian wraz ze swoim przyjacielem Krzysztofem Janke, który od początku pomaga mu i wspiera jako menadżer.

Pierwszy raz w 2005 r. Krystian „z ulicy” pojechał na tor i wystartował w Rundzie Pucharu Polski w Poznaniu. Wtedy zauważył jak wiele poprzeczek musi jeszcze pokonać, aby stać się zawodnikiem. 2011 rok to czas sukcesów Prędkiego w Pucharze Lubelszczyzny na torach kartingowych w Lublinie i Biłgoraju.

-Tak zaczęła się kolejna część naszej historii, czyli zbliżamy się do pytania: ścigamy się, czy kończymy na Speed Day’u dwa razy w roku? W lipcu 2011 po udziale i wygranej Krystiana w jednej z rund Pucharu długo rozmawialiśmy i w końcu zapadła decyzja. Stworzyliśmy zespół wyścigowy, czyli tłumacząc na język ojczysty „porwaliśmy się z motyką na słońce”- powiedział Krzysztof Janke.

Po czterech latach jeżdżenia, Prędki Racing Team wykręcił trzecie miejsce w Rookie 600 w sezonie 2015.

-O swoje marzenia trzeba walczyć do końca. Czasem nawet wbrew logice, wbrew otoczeniu, wbrew własnym obawom i słabościom. Po czterech latach, 3 miejsce na koniec sezonu Pucharu Polski to dla nas bardzo ważny moment. Ważny przystanek w przygodzie, która nie wiadomo gdzie nas zaprowadzi i jak się skończy, najważniejsze żeby trwała- powiedział Krystian Paluch.

Sezon 2016 był dla Krystiana czasem na odpoczynek i przemyślenia.

-Musiałem ochłonąć i dobrze zastanowić się, co dalej z wyścigami. To co od początku doskwiera wszystkim zawodnikom, to zamknięcie budżetu na sezon, przyznam, że było to nie lada wyzwanie. Pod koniec 2016 roku zapadła decyzja, że wracam do wyścigów. Teraz jednak tor zamieniłem na zamkniętą drogę publiczną, czyli m.in. wyścigi w Czechach i Słowacji. To rozpoczęło nowy rozdział w mojej karierze wyścigowej – dodał motocyklista.

Prędki rozpoczął w tym roku przygodę w wyścigach drogowych CzechTT. Dobre rezultaty w Mistrzostwach Czech skłoniły go do decyzji żeby wystartować również w innych wyścigach poza CzechTT, np. w Terlicku – czyli legendarnym Zlaty Kahanec.

-Na starcie czułem się jakbym startował w kosmos, a nie do wyścigu. Spełniało się kolejne marzenie – skomentował Prędki.

Mimo, że nie była to runda CzechTT, możliwość startu w tak prestiżowym i wymagającym wyścigu to ogromna szansa na zdobywanie doświadczenia i rozwój. Ma to także wpływ na dalszą walkę o punkty w Mistrzostwach Czech, ale również w kontekście kolejnego sezonu, który z pewnością będzie związany właśnie z tą formą ścigania.

Obecnie Krystian Paluch zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej CzechTT. Przed Prędkim poza walką w Mistrzostwach Czech stoi teraz ogromne wyzwanie. W dniach 21-23 lipca motocyklista wystartuje z „dziką kartą” w International Road Racing Championschip w Belgijskim Chimay.

Portal Informacyjny o Sandomierzu www.tsa24.com objął patronat medialny nad Zespołem Prędki Racing Team. Będziemy na bieżąco informować was o startach Prędkiego.

Więcej informacji o Krystianie i jego sukcesach motocyklowych na Fanpage: https://www.facebook.com/PredkiRacingTeam/

7roadracing (Kopiowanie)

WMMP2 (Kopiowanie)

WMMP3 (Kopiowanie)

WMMP4 (Kopiowanie)

PZM (Kopiowanie)

WMMP6 (Kopiowanie)

Lbn (Kopiowanie)

3roadracing (Kopiowanie)

Tekst: K.K.Palińska

Fot. Archiwum prywatne Prędki Racing Team 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

20180925_091801(0)

Powiatowy Bieg Niepodległości

tsa24.com26 września 2018
wisła1

Ostatni sprawdzian Wisły Sandomierz

tsa24.com1 sierpnia 2018
glowne

Agmar Hammer Throw: najlepsi młociarze świata i moc wrażeń w Stalowej Woli

tsa24.com30 lipca 2018
wydarzenie_fb2

Najwybitniejsi sportowcy na Agmar Hammer Throw

tsa24.com20 lipca 2018
sekcja

Sukcesy sandomierskich zawodników kick-boxing

tsa24.com25 czerwca 2018
koszykówka-960x600

Od Sandomierza do NBA

tsa24.com16 czerwca 2018
glowne

Nordic Walking śladami Finów

tsa24.com6 czerwca 2018
karpaty

W sobotę mecz Wisła Sandomierz – Karpaty Krosno

tsa24.com23 maja 2018
glowne kuba

Kolarz z Sandomierza dobrze rozpoczął sezon

tsa24.com30 kwietnia 2018