W Sandomierzu

Stalowowolski Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej rozpoczyna nabór na kolejny rok akademicki.

Stalowowolski Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej rozpoczyna nabór na kolejny rok akademicki.

Niewiele jest w Polsce ośrodków akademickich, zwłaszcza w miastach nie będących metropoliami, które mogą zaproponować tak ciekawą i perspektywiczną ofertę nauki i rozwoju swoim studentom.

Z uwagi na lokalizację w mieście o wielkich przemysłowych tradycjach, będącym aktualnie ośrodkiem o największej koncentracji przemysłu maszynowego w Polsce, Wydział stawia na kierunki techniczne  o praktycznym charakterze. Specjalności jakie Uczelnia proponuje w najbliższym roku są projektowane i realizowane w ścisłej współpracy z okolicznymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Wydział Mechaniczno-Technologiczny chce stworzyć studentom możliwość realizacji w zawodach, na które polski przemysł zgłasza największe zapotrzebowanie.

Oferta obejmuje studia inżynierskie, zarówno stacjonarne jak i niestacjonarne, na kierunkach określonych przez portal edukacyjny Perspektywy jako „kierunki przyszłości”:

 • Mechanika i Budowa Maszyn, o specjalnościach:
 • Inżynieria spawalnictwa,
 • Inżynieria technologii specjalnych,
 • Komputerowo wspomagane wytwarzanie
 • Pojazdy specjalne i specjalizowane
 • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, o specjalnościach:
 • Informatyka przemysłu 4.0
 • Systemy zarządzania jakością produkcji
 • Zarządzanie procesami produkcyjnymi w odlewnictwie
 • Systemy logistyczne przemysłu 4.0

Kierunek Mechanika i Budowa Maszyn oferuje również dwie specjalności na poziomie studiów magisterskich, które zostały tak skonstruowane, aby mogli na nich kontynuować naukę absolwenci obu kierunków inżynierskich:

 • Robotyzacja i organizacja procesów wytwarzania
 • Informatyczne wspomaganie procesów wytwarzania

Absolwenci obu kierunków znajdują zatrudnienie wśród pracodawców z przemysłu maszynowego, zbrojeniowego, motoryzacyjnego, lotniczego, petrochemicznego, w szczególności w firmach, które stawiają na automatyzację procesów produkcyjnych. Studenci stalowowolskiego wydziału Politechniki Rzeszowskiej mają możliwość praktycznego przygotowania do wykonywanego w przyszłości zawodu poprzez szereg zajęć laboratoryjnych, ćwiczeniowych i projektowych prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach z użyciem specjalistycznych maszyn, urządzeń, narzędzi. Łatwość odnalezienia się w przyszłym miejscu pracy oraz możliwość zorientowania się w realiach rynku pracy studenci WMT zyskują również dzięki miesięcznym praktykom w zakładach przemysłowych po każdym roku nauki
i trzymiesięcznej praktyce dyplomowej.

Poza naciskiem na praktyczny charakter kształcenia kolejną cecha wyróżniającą Wydział Mechaniczno-Technologiczny jest dbałość o ofertę socjalną dla studentów. Każdy student rozpoczynający naukę  i systematycznie uczestniczący w zajęciach otrzymuje stypendium Prezydenta Miasta Stalowej Woli w wysokości 300 zł miesięcznie , w kolejnych latach otrzymywanie „miejskiego” stypendium uzależnione jest od osiągniętej średniej (już od średniej 3,50). Uczelnia oferuje również stypendium rektorskie za wyniki w nauce (do 850 zł), socjalne (do 800 zł) i stypendia dla osób niepełnosprawnych (700 zł). Część studentów ma również możliwość pobierania stypendiów fundowanych przez przedsiębiorstwa współpracujące z Uczelnią. Dodając do tego możliwość zakwaterowania w pobliskim akademiku, szeroką ofertę aktywności pozanaukowych, dobrą lokalizację obiektów Wydziału otrzymujemy wszystko, czego może oczekiwać młody człowiek pragnący w przyszłości realizować się w zawodzie inżyniera.

Więcej informacji na stronie www.wmt.prz.edu.pl

Tel. (15) 814 80 01

IMG_3308 Fot. A. Łączek

TK027848 (1)

IMG_3430 Fot. A. Łączek

IMG_0450 Fot. A. Łączek

TK076450

IMG_3297 Fot. A. Łączek

TK076390

Artykuł sponsorowany 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

IMG_0550

Czy się Śpi czy się leży…….w Sandomierzu się należy.

tsa24.com30 października 2019
znicze

AKCJA ZNICZ 2019

tsa24.com29 października 2019
obraz

W Obrazowie idą w ETNO-dizajn

tsa24.com29 października 2019
Zawichost_2019_0242

MINĘŁO JUŻ 10 LAT…

tsa24.com28 października 2019
aaaaa

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

tsa24.com28 października 2019
dwikozy

KOMPLEKSOWA REWITALIZACJA CENTRUM GMINY DWIKOZY MAJĄCA NA CELU OŻYWIENIE ZDEGRADOWANEGO OBSZARU

tsa24.com25 października 2019
cmentarz_katedralny-1

Przed Dniem Święta Wszystkich Świętych

tsa24.com25 października 2019
policja

Policjanci z wizytą w szkole.

tsa24.com25 października 2019
SAM

Wizyta studyjna Lokalnej Grupy Działania “Zielone Bieszczady”

tsa24.com25 października 2019