W Sandomierzu

Wiosna jako oręż wyborczy

Wiosna jako oręż wyborczy

Mijający tydzień przyniósł pewne zmiany w taktyce walki wyborczej między dwoma najważniejszymi kandydatami. To, co wspólne i dla burmistrza Marka Bronkowskiego, i dla posła Marka Kwitka, to wiosna jako oręż wyborczy.

Zwłaszcza poseł Kwitek robi co może, żeby ocieplić swój wizerunek, bo w Sejmie zaliczył poważną wpadkę pod tym względem. Krótko mówiąc zachował się nie elegancko w stosunku do protestujących w Sejmie rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi. Wytknięto mu to w internecie, a ze strony pana posła nie ma żadnej reakcji. Nie zaprzeczył, a pewnie tym bardziej nie potwierdzi. Widać, że ten incydent popsuł panu posłowi taktykę przedstawiania siebie jako bez miary oddanego Sandomierzowi. To zastanawiające dlaczego politycy chcący ocieplić swój wizerunek jakby uciekali od ludzi (chyba że są to dzieci) i pokazują się na tle przyrody.

Pan poseł postanowił pokazać wiosnę w Sandomierzu i przypomnieć trochę historię miasta. Stąd kwiatuszki, drzewka i zabytki. Co z tego jednak skoro “jedno babsko” cały czas wkleja informację o sejmowym incydencie i nawet nie odpuściła na stronie z okolicznościowymi życzeniami dla pana posła. Chyba przez to próbę ocieplenia wizerunku diabli wzięli, a brak reakcji na informację o sejmowym zajściu tylko powiększyło dysonans między kwiatuszkami, drzewkami i zabytkami, a wojującym i nie sympatycznym pisiorem jaki wyłania się z sejmowych korytarzy.

Inaczej pan burmistrz. Nie próbuje na siłę wmawiać sandomierskiej opinii publicznej, że jest kimś innym niż jest. Za to pan burmistrz nie pomija okazji pokazania się tam, gdzie w roku wyborczym trzeba się pokazać. A to na otwarciu sezonu motocyklowego, a to na pożegnaniu uczniów w szkole, a to na zebraniu działkowców, bo to ważny i liczny elektorat. Przy tym pan burmistrz sprytnie pokazuje się. Nie pcha się na czoło, nie eksponuje swojej osoby i zgrabnie to wychodzi, ot ktoś swój, taki spośród nas. Co ciekawe pan burmistrz nie pokazuje się w otoczeniu różnych polityków. Pewnie jako nie – pisowiec ma do tego mniej okazji, ale to właśnie buduje łagodny wizerunek, co wyborcy zdecydowanie bardziej lubią niż pokazywanie się w otoczeniu ministrów i innych ważnych polityków, a co chyba sobie upodobał poseł Kwitek.

Zobaczymy jak wizerunkowo panowie rozegrają nadchodzący majowy weekend. Czy trzeciego maja staną gdzieś obok siebie, czy nadal jak do tej pory nawet jak byli na jednej imprezie, to pokazują to jakby byli w tym samym miejscu, ale na różnych uroczystościach. Kto potrafi to lepiej rozegrać? Być może to już koniec czasu w którym opisujemy tylko tych dwóch kandydatów. O ile nam wiadomo niedługo swój start zgłosi kolejny kandydat. Powiemy tyle, że najprawdopodobniej ktoś z radnych. Mamy nadzieję, że będzie coraz ciekawiej.

Grzegorz Poniedzielski

 

Poniżej oświadczenie które wysłał do redakcji Pan poseł w dniu 01.05.2018

Oświadczenie

Oświadczam, że informacja, która znalazła się w artykule Pana Grzegorza Poniedzielskiego – „Wiosna jako oręż wyborczy”, dotycząca rzekomej mojej wpadki w Sejmie  i mojego nieeleganckiego zachowania w stosunku do protestujących rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi są zwykłym kłamstwem. Taki fakt nigdy nie miał miejsca, gdyż nie byłem w Sejmie w okresie trwającego protestu. Dlatego uważam, że rozpowszechnianie tej informacji, bez jej sprawdzenia jest nieetyczne i może mieć znamiona pomówienia. Narusza to również moje dobra osobiste, gdyż ma negatywny wpływ na mój wizerunek, jako osoby publicznej.

Powoływanie się Pana redaktora Grzegorza Poniedzielskiego na zamieszczony wpis na Facebooku Pani Iwony Bruśk – st. wykładowcy Zakładu Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie jest do końca uzasadnione. Najlepiej informacje sprawdzać u źródła. Pragnę nadmienić, że zwróciłem się do Pani Iwony Bruśk o usunięcie tej informacji i przeprosin. Jeżeli nie zostanie to uczynione, podejmę wobec Pani Bruśk kroki prawne, gdyż zniesławienie jest przestępstwem – art. 212 § 2 k.k. Bardzo proszę o zamieszczenie mojego oświadczenia na stronie redakcji.

 

Z wyrazami szacunku

 

Poseł na Sejm RP Marek Kwitek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

 1. Iwona

  2 maja 2018 at 18:43

  Odpowiedź do pana posła Marka Kwitek.
  Szanowny Panie,
  Proszę zrobić co uzna Pan za stosowne.
  Ja uznaje postępowanie rządu, posłów PIS oraz ministerstwa RPIPS za HANIEBNE, w kwestii protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie.
  Jednocześnie informuje, że od lat kwestie osób niepełnosprawnych sa mi bliskie z powodów osobistych i zawodowych.
  Prowadziłam przedmiot Organizacja opieki nad osobami niepełnosprawnymi i zależało mi na uwrażliwianiu studentów na problemy rodzin niepełnosprawnych.
  Aktualny protest w sejmie pokazuje na całkowite niezrozumienie rządzących dla tych problemów.
  Zachowanie Członków Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych w tym p. Zimy Parjaszewskiej było absolutnie nieakceptowalne.
  Jest Pan posłem i ojcem niepełnosprawnego dziecka i można oczekiwać, źe sprawy rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi będą mogły liczyć na Pana pomoc.
  Pod wskazanym linkiem nie ma postu, ponieważ Pan go wykasował.
  Proszę o przesłanie postu, ponieważ nie wiem o co Panu chodzi.
  Znamienne jest to znajduje się w sprostowaniu, które Pan napisał;
  z dnia 30 kwietnia 2018 “„Wiosna jako oręż wyborczy”, dotycząca rzekomej mojej wpadki w Sejmie i mojego nieeleganckiego zachowania w stosunku do protestujących rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi są zwykłym kłamstwem. Taki fakt nigdy nie miał miejsca, gdyż nie byłem w Sejmie w okresie trwającego protestu. Dlatego uważam, że rozpowszechnianie tej informacji, bez jej sprawdzenia jest nieetyczne i może mieć znamiona pomówienia. Narusza to również moje dobra osobiste, gdyż ma negatywny wpływ na mój wizerunek, jako osoby publicznej.”
  Dla Posła RP, sprawa protestu osób niepełnosprawnych trwającego od 14 dni w Sejmie nie zasługuje na zainteresowanie ?
  Z poważaniem
  Iwona Brusk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

ura-9718

SANDOMIERZ MIASTO KRÓLEWSKIE -HERBU KONICZYNKA

tsa24.com6 września 2019
kie 15

Borsuk pokazał pazury

tsa24.com6 września 2019
111-116876

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

tsa24.com6 września 2019
wystawa-plakat-13_09_2019-www

Odmienne oblicza mieszkańców jako nietuzinkowe osobowości Sandomierza

tsa24.com6 września 2019
edd_2019_grafika_1200x900px-003

tsa24.com6 września 2019
policja11

Kierował samochodem mając ponad 2 promile

tsa24.com21 sierpnia 2019
ura-9973

Podziękowania dla Anny Frańczak i Łukasza Welika

tsa24.com21 sierpnia 2019
69010314_2269099163202778_3164790447839117312_n

Okno uratowało małe życie

tsa24.com21 sierpnia 2019
dsc3423

Turniej siatkówki plażowej

tsa24.com20 sierpnia 2019