kultura i rozrywka

Wszystkie “ziółka” Pan burmistrza?

Wszystkie “ziółka” Pan burmistrza?

Od słowa do przysłowia.

W  żydowskim dowcipie biedny Żyd prosi rabina o radę, ponieważ ma mały dom i pełno dzieci przez co zrobiła się ciasnota nie do wytrzymania. Rabin poradził nieszczęśnikowi, żeby jeszcze wprowadził do domu kozę. Po kilku dniach Żyd przychodzi do rabina i mówi, że teraz to już w ogóle nie da się żyć. Na to rabin powiedział, żeby wyprowadzić z domu kozę. Za parę dni przychodzi Żyd wesoły i szczęśliwy i dziękuje rabinowi za radę, bo po wyprowadzeniu kozy w domu zrobiło się tyle miejsca …
Dobre rady od rabina?
Z podobną sytuacją mamy do czynienia w sandomierskim ratuszu. Pan burmistrz jest coraz bardziej w sytuacji wspomnianego Żyda i trochę króla, którego przytłaczają dworskie intrygi. Sandomierz miasto nieduże i atmosfera z ratusza szybko przenosi się  a całe miasto. A jest to tak. Pan burmistrz zatrudnia panią Katarzynę Zioło. Mówiło się nawet, że ta pani miała być jego zastępcą. Jakoś to nie wyszło i pani Zioło została asystentką , ale cały czas uważana jest za jednego z najbliższych doradców burmistrza. Mieć taki wpływ na włodarza miasta, to sprawa niebagatelna i pewnie warta zachodu i dozoru. Jest aż nadto sygnałów, że pani asystent dokłada wszelkich starań, żeby nikt nie był bliżej ucha burmistrza niż ona. Nie ma co mówić w tej sytuacji panu burmistrzowi musi być ciasno. Tymczasem okazuje się, że burmistrz ma swojego rabina w Kielcach i prawdopodobnie po partyjnej linii zielonej koniczynki dostał “radę”, że powinien lepiej gospodarzyć. W efekcie zrobił swoim doradcą Tadeusza Gospodarczyka z Tarnobrzega, który akurat w tym momencie pozostawał bez zajęcia. Władza centralna zdecydowała jednak, że samorządowym włodarzom nie wolno mieć doradców i pan Gospodarczyk został zastępcą naczelnika.
Kto się przewróci a komu nogę podstawią?
I zaczęło się! Oboje z ambicjami najbliższych doradców i całe szczęście, że burmistrz ma dwoje uszu, bo jak by miał jedno pewnie w walce o najbliższy dostęp do niego państwo zastępcy naczelnika już by je urwali. Zrobiła się dworska atmosfera w której faworyci monarchy toczą zaciekłą walkę o wyłączny wpływ na władcę i prestiż. Wydaje się, że więcej atutów ma pani Zioło i nie dlatego, że lepsze z niej zioło, ale przede wszystkim jest z Sandomierza. Pan Gospodarczyk to – jak mówią w widłach Wisły i Sanu – przywłoka z Tarnobrzega. I tego w Sandomierzu nie mogą panu burmistrzowi podarować. Nie wiadomo jaki jest stosunek pana burmistrza względem ciasnoty, ale sądzimy, że opisana sytuacja nie jest dla niego komfortowa. sprawa może wydawać się błaha i rodem z magla, ale niestety taka nie jest. Jesteśmy ciekawi w którym momencie pan burmistrz nie wytrzyma i postanowi kozę wyprowadzić z ratusza i kto tą kozą będzie? Co do jednego jesteśmy pewni; ta sytuacja już psuje wizerunek pana burmistrza i nie tyle może mieć wpływ, ale będzie mieć wpływ na wyborców. A o pewnych efektach tej sytuacji niebawem.
Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (11)

Komentarze

 1. w

  20 października 2017 at 15:55

  Pani Zioło ma tyle atutów ile obronionych prac dyplomowych, ale to szczegół :)

 2. M

  21 października 2017 at 07:23

  Ja jestem zameldowany w Sandomierzu i chciałbym zmienić pracę, i też chcę być zastępcą naczelnika. Gdzie jest ogłoszony nabór na wolne stanowisko w UM Sandomierz? A Pan Gospodarczyk, to nie jest przypadkiem ten etatowy kandydat na prezydenta TBG?

 3. Teresa

  21 października 2017 at 13:19

  Portal uważający się za niezależny próbuje ingerować w politykę personalną burmistrza i to najwyższym szczeblu. To bardzo dziwne, niecodzienne zjawisko. Ciekawe z czyjej inspiracji powstał ten artykuł? No bo jakieś przecieki musiały być! Inaczej nie sposób zaobserwować czegoś, co szumnie się określa “walką buldogów pod dywanem”. Z drugiej strony co to za buldogi! ;)

  • Teresa

   21 października 2017 at 13:28

   poprawka – na najwyższym szczeblu

   • January

    21 października 2017 at 15:15

    Terenia przestań ujadać w tym internecie, nie do tego służy. Trzeba patrzeć w sposób krytyczny przede wszystkim na władzę żyjącą z publicznych pieniędzy i na to co wyczyniają. Wybory na szczęście za rok.

    • Teresa

     21 października 2017 at 21:01

     Czy zetknąłeś się z takim pojęciem jak “manipulacja” ?

   • January

    22 października 2017 at 11:41

    Manipulacja? Przecież z grubsza każdy ma swój rozum. Który fragment jest nieprawdą? Czy gawiedź ma tylko i wyłącznie radośnie przyklaskiwać wszystkiemu? Czy może tylko Terenia ma klapki na oczach? A może też czerpie wielką chochlą z tego gara? Lub małą słomką po kryjomu, ale jednak.
    A swoją drogą skąd się wzięła ta moda na stawianie spacji przez znakami kończącymi zdanie?

    • Teresa

     23 października 2017 at 19:42

     Nie jestem przy korycie nawet ze słomką, nigdy też nie byłam i na 99% nie będę w przyszłości! Mimo intelektualnej otoczki jesteś po prostu zwykłym chamem!!!

    • January

     23 października 2017 at 20:50

     Nie możesz powiedzieć, że jestem chamem. Możesz co najwyżej powiedzieć, że twoim zdaniem jestem chamem.

  • Czytelnik 33

   21 października 2017 at 20:44

   Ja mam wrażenie Teresa to ma doświadczenie i wie jak się robi “deale ” na takim szczeblu .A tsa24 jedyne medium które czytam.

 4. Republikanin

  22 października 2017 at 08:16

  Media i to wszystkie są po to aby patrzeć na ręce i łapy tych co rządzą wsiami i miastami i to z mandatu społecznego !Sandomierz to dziwne miasto i jakby niedojrzałe do prawdziwej demokracji.
  Ocena pracy burmistrza a także bezradnej rady miasta jest prawem każdego mieszkańca i wyborcy !
  Pan Bronkowski to porażka wyborcza także i moja ! Miasto jest źle zarządzane, jest w stanie stagnacji gospodarczej i społecznej .Ile tu patologi :niegospodarność , niszczenie 110 letniej spółdzielni PSS Bratnia Pomoc, nepotyzm ,brak dbałości o zabytki ( mury obronne,parter ratusza,spichlerz, budynki koszar na ul. Mickiewicza i ul. Zawichojskiej itd.).
  Polityka kadrowa burmistrza nie służy dobru miasta !Felieton Pani redaktor Weroniki Przestój jest napisany dowcipnie i podoba mi się ,ale i tak zbyt łagodnie !
  Pomija wiele innych spraw i sprawek kadrowych realizowanych przez Pana B.Na jakiej zasadzie w urzędzie pracuje nadal p. Z. Smuniewski ( wujek p. Zioło) .Dlaczego Strażą Miejską kieruje emerytowany wojskowy płk.S. a naczelnikiem Wydziału Komunalnego UM jest też płk. były dowódca 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu ??? Takich pytań jest więcej !!! I to by było na tyle !
  Pozdrawiam redakcję i życzę więcej takich tekstów !

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

asd

XXIX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com24 lipca 2019
saffaf

XXX Sandomierskie Wieczory Organowe

tsa24.com2 lipca 2019
hands-2847508_960_720

Dzisiaj weekend, czyli będzie się działo!

tsa24.com7 czerwca 2019
ura-6832

Międzyprzedszkolny Mini Przegląd Piosenki Angielskiej

tsa24.com7 czerwca 2019
ura-6103

Premiera wyjątkowej publikacji pt.”Sandomierskie Straszony”

tsa24.com28 maja 2019
ura-5934

Premiera filmu „Sandomierz Królewska Opowieść”

tsa24.com28 maja 2019
1-1

“Od Wyszehradu do Wyszehradu” – nowa wystawa w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com23 maja 2019
dsc-0182

Spotkanie z Janem Karpielem-Bułecką w Muzeum Okręgowym

tsa24.com22 maja 2019
ura-5603

Sandomierska Noc Muzeów

tsa24.com20 maja 2019