kultura i rozrywka

Wszystkie “ziółka” Pan burmistrza?

Wszystkie “ziółka” Pan burmistrza?

Od słowa do przysłowia.

W  żydowskim dowcipie biedny Żyd prosi rabina o radę, ponieważ ma mały dom i pełno dzieci przez co zrobiła się ciasnota nie do wytrzymania. Rabin poradził nieszczęśnikowi, żeby jeszcze wprowadził do domu kozę. Po kilku dniach Żyd przychodzi do rabina i mówi, że teraz to już w ogóle nie da się żyć. Na to rabin powiedział, żeby wyprowadzić z domu kozę. Za parę dni przychodzi Żyd wesoły i szczęśliwy i dziękuje rabinowi za radę, bo po wyprowadzeniu kozy w domu zrobiło się tyle miejsca …
Dobre rady od rabina?
Z podobną sytuacją mamy do czynienia w sandomierskim ratuszu. Pan burmistrz jest coraz bardziej w sytuacji wspomnianego Żyda i trochę króla, którego przytłaczają dworskie intrygi. Sandomierz miasto nieduże i atmosfera z ratusza szybko przenosi się  a całe miasto. A jest to tak. Pan burmistrz zatrudnia panią Katarzynę Zioło. Mówiło się nawet, że ta pani miała być jego zastępcą. Jakoś to nie wyszło i pani Zioło została asystentką , ale cały czas uważana jest za jednego z najbliższych doradców burmistrza. Mieć taki wpływ na włodarza miasta, to sprawa niebagatelna i pewnie warta zachodu i dozoru. Jest aż nadto sygnałów, że pani asystent dokłada wszelkich starań, żeby nikt nie był bliżej ucha burmistrza niż ona. Nie ma co mówić w tej sytuacji panu burmistrzowi musi być ciasno. Tymczasem okazuje się, że burmistrz ma swojego rabina w Kielcach i prawdopodobnie po partyjnej linii zielonej koniczynki dostał “radę”, że powinien lepiej gospodarzyć. W efekcie zrobił swoim doradcą Tadeusza Gospodarczyka z Tarnobrzega, który akurat w tym momencie pozostawał bez zajęcia. Władza centralna zdecydowała jednak, że samorządowym włodarzom nie wolno mieć doradców i pan Gospodarczyk został zastępcą naczelnika.
Kto się przewróci a komu nogę podstawią?
I zaczęło się! Oboje z ambicjami najbliższych doradców i całe szczęście, że burmistrz ma dwoje uszu, bo jak by miał jedno pewnie w walce o najbliższy dostęp do niego państwo zastępcy naczelnika już by je urwali. Zrobiła się dworska atmosfera w której faworyci monarchy toczą zaciekłą walkę o wyłączny wpływ na władcę i prestiż. Wydaje się, że więcej atutów ma pani Zioło i nie dlatego, że lepsze z niej zioło, ale przede wszystkim jest z Sandomierza. Pan Gospodarczyk to – jak mówią w widłach Wisły i Sanu – przywłoka z Tarnobrzega. I tego w Sandomierzu nie mogą panu burmistrzowi podarować. Nie wiadomo jaki jest stosunek pana burmistrza względem ciasnoty, ale sądzimy, że opisana sytuacja nie jest dla niego komfortowa. sprawa może wydawać się błaha i rodem z magla, ale niestety taka nie jest. Jesteśmy ciekawi w którym momencie pan burmistrz nie wytrzyma i postanowi kozę wyprowadzić z ratusza i kto tą kozą będzie? Co do jednego jesteśmy pewni; ta sytuacja już psuje wizerunek pana burmistrza i nie tyle może mieć wpływ, ale będzie mieć wpływ na wyborców. A o pewnych efektach tej sytuacji niebawem.
Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (11)

Komentarze

 1. w

  20 października 2017 at 15:55

  Pani Zioło ma tyle atutów ile obronionych prac dyplomowych, ale to szczegół :)

 2. M

  21 października 2017 at 07:23

  Ja jestem zameldowany w Sandomierzu i chciałbym zmienić pracę, i też chcę być zastępcą naczelnika. Gdzie jest ogłoszony nabór na wolne stanowisko w UM Sandomierz? A Pan Gospodarczyk, to nie jest przypadkiem ten etatowy kandydat na prezydenta TBG?

 3. Teresa

  21 października 2017 at 13:19

  Portal uważający się za niezależny próbuje ingerować w politykę personalną burmistrza i to najwyższym szczeblu. To bardzo dziwne, niecodzienne zjawisko. Ciekawe z czyjej inspiracji powstał ten artykuł? No bo jakieś przecieki musiały być! Inaczej nie sposób zaobserwować czegoś, co szumnie się określa “walką buldogów pod dywanem”. Z drugiej strony co to za buldogi! ;)

  • Teresa

   21 października 2017 at 13:28

   poprawka – na najwyższym szczeblu

   • January

    21 października 2017 at 15:15

    Terenia przestań ujadać w tym internecie, nie do tego służy. Trzeba patrzeć w sposób krytyczny przede wszystkim na władzę żyjącą z publicznych pieniędzy i na to co wyczyniają. Wybory na szczęście za rok.

    • Teresa

     21 października 2017 at 21:01

     Czy zetknąłeś się z takim pojęciem jak “manipulacja” ?

   • January

    22 października 2017 at 11:41

    Manipulacja? Przecież z grubsza każdy ma swój rozum. Który fragment jest nieprawdą? Czy gawiedź ma tylko i wyłącznie radośnie przyklaskiwać wszystkiemu? Czy może tylko Terenia ma klapki na oczach? A może też czerpie wielką chochlą z tego gara? Lub małą słomką po kryjomu, ale jednak.
    A swoją drogą skąd się wzięła ta moda na stawianie spacji przez znakami kończącymi zdanie?

    • Teresa

     23 października 2017 at 19:42

     Nie jestem przy korycie nawet ze słomką, nigdy też nie byłam i na 99% nie będę w przyszłości! Mimo intelektualnej otoczki jesteś po prostu zwykłym chamem!!!

    • January

     23 października 2017 at 20:50

     Nie możesz powiedzieć, że jestem chamem. Możesz co najwyżej powiedzieć, że twoim zdaniem jestem chamem.

  • Czytelnik 33

   21 października 2017 at 20:44

   Ja mam wrażenie Teresa to ma doświadczenie i wie jak się robi “deale ” na takim szczeblu .A tsa24 jedyne medium które czytam.

 4. Republikanin

  22 października 2017 at 08:16

  Media i to wszystkie są po to aby patrzeć na ręce i łapy tych co rządzą wsiami i miastami i to z mandatu społecznego !Sandomierz to dziwne miasto i jakby niedojrzałe do prawdziwej demokracji.
  Ocena pracy burmistrza a także bezradnej rady miasta jest prawem każdego mieszkańca i wyborcy !
  Pan Bronkowski to porażka wyborcza także i moja ! Miasto jest źle zarządzane, jest w stanie stagnacji gospodarczej i społecznej .Ile tu patologi :niegospodarność , niszczenie 110 letniej spółdzielni PSS Bratnia Pomoc, nepotyzm ,brak dbałości o zabytki ( mury obronne,parter ratusza,spichlerz, budynki koszar na ul. Mickiewicza i ul. Zawichojskiej itd.).
  Polityka kadrowa burmistrza nie służy dobru miasta !Felieton Pani redaktor Weroniki Przestój jest napisany dowcipnie i podoba mi się ,ale i tak zbyt łagodnie !
  Pomija wiele innych spraw i sprawek kadrowych realizowanych przez Pana B.Na jakiej zasadzie w urzędzie pracuje nadal p. Z. Smuniewski ( wujek p. Zioło) .Dlaczego Strażą Miejską kieruje emerytowany wojskowy płk.S. a naczelnikiem Wydziału Komunalnego UM jest też płk. były dowódca 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu ??? Takich pytań jest więcej !!! I to by było na tyle !
  Pozdrawiam redakcję i życzę więcej takich tekstów !

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

IMG_0550

Czy się Śpi czy się leży…….w Sandomierzu się należy.

tsa24.com30 października 2019
znicze

AKCJA ZNICZ 2019

tsa24.com29 października 2019
obraz

W Obrazowie idą w ETNO-dizajn

tsa24.com29 października 2019
Zawichost_2019_0242

MINĘŁO JUŻ 10 LAT…

tsa24.com28 października 2019
aaaaa

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

tsa24.com28 października 2019
dwikozy

KOMPLEKSOWA REWITALIZACJA CENTRUM GMINY DWIKOZY MAJĄCA NA CELU OŻYWIENIE ZDEGRADOWANEGO OBSZARU

tsa24.com25 października 2019
cmentarz_katedralny-1

Przed Dniem Święta Wszystkich Świętych

tsa24.com25 października 2019
policja

Policjanci z wizytą w szkole.

tsa24.com25 października 2019
marcin marzec

Burmistrzu czemu kłamiesz ?

tsa24.com24 października 2019