W Sandomierzu

Wyjątkowe Walentynki w Sandomierzu

Wyjątkowe Walentynki w Sandomierzu

W niedzielę 17 lutego br., odbyło się wydarzenie związane z obchodzonym kilka dni wcześniej świętem zakochanych.

Już po raz czwarty na płycie Rynku Starego Miasta miał miejsce Jarmark Walentynkowy, w którym wzięło udział prawie 40 wystawców z różnych stron naszego kraju. Dominował asortyment związany tematycznie z dniem zakochanych – były czerwone poduchy, kubeczki, kwiaty, serduszkowe breloki, ale nie zabrakło także przysmaków regionalnych, rękodzieła z wikliny, ceramiki, lnu i drewna. Wielu wystawców przyjechało do Sandomierza z wyjątkowymi łakociami, które osłodziły ten dzień spacerowiczom biorącym udział w jarmarku.

Od godzin porannych pogoda zaskakiwała pozytywnie wszystkich, którzy postanowili spędzić niedzielę w Sandomierzu. W godzinach popołudniowych, po zakończeniu Jarmarku Walentynkowego turyści i mieszkańcy tłumnie przybyli na Bulwar im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie tuż po zmroku odbyło się wypuszczanie na taflę Wisły „lampionów miłości”. To ciekawe wydarzenie, zorganizowane po raz pierwszy w Sandomierzu zgromadziło okazałą grupę zainteresowanych, którzy przybyli podziwiać świetlne widowisko. Tylko część z nich mogła skorzystać z wypuszczenia lampionów, gdyż frekwencja uczestników okazała się być nadspodziewanie liczna.

W wydarzeniu wzięli udział: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz jego zastępca Paweł Niedźwiedź. Gospodarz miasta cieszył się z zainteresowania lampionowym widowiskiem. Mówił o tym, że bardzo ważna jest dla niego ta frekwencyjna odpowiedź na inicjatywę, która po raz pierwszy została zorganizowana na nadwiślańskim bulwarze. Wspólna obecność w gronie tylu uczestników wydarzenia, pokazuje że Sandomierz cieszy się dużym zainteresowaniem, także poza sezonem turystycznym. Jest to także motywacja do działania na niwie organizacji tego typu wydarzeń – dodał burmistrz.

Jako pierwszy na wodę powędrował lampion burmistrza, a tuż za nim pojawiły się kolejne, tworząc kolorowy wodny korowód świetlnych kwiatów lotosu. W atmosferę wspólnego wypuszczania lampionów wprowadził przybyłych Krzysztof Kwiecień z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzięki któremu wydarzenie miało również charakter edukacyjny. W swojej wypowiedzi zawarł informacje o tym skąd zwyczaj wypuszczania lampionów przywędrował do Polski, kto był jego prekursorem, nawiązywał także do rodzimych tradycji, które w naszym kraju mają znaczenie symboliczne i są wpisane w całoroczny kalendarz obrzędowy miłosnych zwyczajów.

Ostatnim punktem programu walentynkowego był koncert Gabriela Fleszara, słynącego z romantycznych ballad i piosenek o miłości. Muzyk, któremu akompaniował zespół wspaniałych wirtuozów zaprezentował swojego największe przeboje oraz inne, bardzo nastrojowe utwory, wpisujące się w ten wyjątkowy, sandomierski wieczór walentynkowy.

ura-0032

ura-0051

ura-9963

ura-9971

ura-9974

ura-9985

ura-9994

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

5

Wizyta Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Hucie Stalowa Wola S.A.

tsa24.com21 marca 2019
Burmistrz i UM (6)

Plac 3 Maja droższy niż zakładano

tsa24.com21 marca 2019
IMG_7956

Będzie nowy park przy Baczyńskiego

tsa24.com20 marca 2019
ura-1457

Szkolenie pn. “Odpowiedzialna sprzedaż i serwowanie napojów alkoholowych”

tsa24.com20 marca 2019
20190317-223546-001

XVI. Dzień Św. Patryka w Sandomierzu

tsa24.com20 marca 2019
ura-1488

Uhonorowani za zasługi dla obronności kraju

tsa24.com19 marca 2019
plik

Gra terenowa i atrakcje w ramach akcji charytatywnej dla Tomka Płatosa

tsa24.com19 marca 2019
sandomi 1

VIII Regionalna Olimpiada „Buduj z pasją”

tsa24.com19 marca 2019
tsa

Skutki reformy w powiecie sandomierskim

tsa24.com18 marca 2019