W Sandomierzu

Za nami drugi weekend w ramach Witamina Jazz 2017

Za nami drugi weekend w ramach Witamina Jazz 2017

W sobotę, 11 listopada w Lapidarium pod Ratuszem odbył się trzeci koncert w ramach cyklu Witamina Jazz 2017. Wielbiciele rasowego, energetycznego jazzu, mieli okazję wysłuchać koncertu na naprawdę wysokim poziomie w wykonaniu zespołu Mike Parker’s Trio Theory.

Formacja złożona ze znakomitych muzyków, której liderem jest nowojorski kontrabasista oraz kompozytor Mike Parker, pokazała prawdziwy instrumentalny kunszt i odkryła przed słuchaczami oryginalne pokłady nowoczesnych brzmień. Zarówno założyciel zespołu, jak i dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy perkusista Frank Parker oraz saksofonista tenorowy Sławek Pezda, laureat wielu prestiżowych konkursów jazzowych, idealnie się uzupełniali tworząc spójną dźwiękowo całość. Razem tworzą pełną energii formację, w której zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy, oraz rytmiczną i harmonijną różnorodność nowoczesnego jazzu. W tym składzie nie zabrakło niczego, było za to wszystko , co w jazzie być powinno: świeżość, oryginalność i grupowa symbioza w improwizacji oraz poczucie humoru.

Słuchacze zgromadzeni w Lapidarium mogli tego wieczoru poczuć atmosferę klimatycznych, nowojorskich klubów muzycznych w czasach ich świetności. Publiczność przyjęła trio z ogromnym entuzjazmem, a ponad dwugodzinny koncert pozostawił wrażenie uczestnictwa w fenomenalnym, muzycznym spektaklu.

koncerty (4)

Natomiast, w niedzielę 12 listopada w sandomierskim Domu Katolickim wystąpiła Maria Sadowska z zespołem. Koncert odbył się w ramach nowego projektu muzycznego artystki „Sztuka kochania – najpiękniejsze piosenki o miłości”. Artystka po sukcesach na polu zarówno muzycznym (Złota Płyta za ostatni album „Jazz na ulicach”), jak i filmowym (jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Sadowskiej pobił wszelkie rekordy frekwencyjne), wraca na muzyczną scenę z koncepcyjnymi koncertami o miłości.

Na repertuar nowej trasy piosenkarka i reżyserka wybrała najpiękniejsze piosenki o tematyce miłosnej swojego autorstwa oraz utwory innych twórców, które wpłynęły na jej artystyczne wybory. Widownia mogła usłyszeć m.in. piosenki „Kiedy nie ma miłości”, „Baba” czy „Life is a beat”. Gościnnie wystąpiła też Katarzyna Góras, podopieczna Marii Sadowskiej i zwyciężczyni 7. edycji programu The Voice of Poland. Razem wykonały jeden z hitów Whitney Houston „I wanna dance with somebody” w niezwykłej aranżacji – nie tanecznej, dyskotekowej, ale stonowanej, lirycznej i łagodnej, dając popis swoich umiejętności wokalnych.

Wirtuozerię zespołu można było podziwiać w trakcie całego występu, ale szczególnie podczas solówek, do których kolejno wywoływała muzyków Maria Sadowska. Soczyste brzmienia, świetna zabawa dźwiękiem i rytmem – kwintesencja jazzu podana z dodatkiem popowych i elektronicznych elementów. Sama wokalistka to artystka kompletna, konsekwentnie wierna sobie, charyzmatyczna i promieniująca wewnętrzną siłą oraz miłością do muzyki. Porywała słuchaczy do tańca, dzieliła się radością i energią, budując bliską więź z publicznością.

koncerty (2)

Finał cyklu Witamina Jazz 2017 był idealnym zwieńczeniem muzycznych doznań, co potwierdziły długie owacje na stojąco. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną, koncertową odsłonę!

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

ura-9718

SANDOMIERZ MIASTO KRÓLEWSKIE -HERBU KONICZYNKA

tsa24.com6 września 2019
kie 15

Borsuk pokazał pazury

tsa24.com6 września 2019
111-116876

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

tsa24.com6 września 2019
wystawa-plakat-13_09_2019-www

Odmienne oblicza mieszkańców jako nietuzinkowe osobowości Sandomierza

tsa24.com6 września 2019
edd_2019_grafika_1200x900px-003

tsa24.com6 września 2019
policja11

Kierował samochodem mając ponad 2 promile

tsa24.com21 sierpnia 2019
ura-9973

Podziękowania dla Anny Frańczak i Łukasza Welika

tsa24.com21 sierpnia 2019
69010314_2269099163202778_3164790447839117312_n

Okno uratowało małe życie

tsa24.com21 sierpnia 2019
dsc3423

Turniej siatkówki plażowej

tsa24.com20 sierpnia 2019