Rozrywka

ZIOŁOLECZNICTWO PANA BURMISTRZA

ZIOŁOLECZNICTWO PANA BURMISTRZA

ZIOŁOLECZNICTWO PANA BURMISTRZA

Pisaliśmy już o rywalizacji o względy i posłuch u pana burmistrza. Jak na królewskie miasto przystało, to skoro król, to i dwór, a jak dwór, to i dworskie intrygi. Walczą rycerz herbu czterolistna koniczynka rodem z Tarnobrzegu i dama herbu ziółko rodem z Sandomierza. Chyba mamy pierwsze oznaki kto w tej rywalizacji prowadzi. Jak mieszkańcy Sandomierza wiedzą rozstrzygnięto już plebiscyt na inwestycje w budżecie obywatelskim. Przy tej okazji zazwyczaj zwraca się uwagę na te inwestycje, które się do budżetu zostały zakwalifikowane. Szybko zapomina się o tych, które nie znalazły wystarczająco dużego uznania.

Tymczasem nasze medialne wścibstwo podpowiedziało nam, że coś tu ciekawego się szykuje. I mieliśmy rację! Oto wśród odrzuconych projektów znalazł się niewinnie i sympatycznie brzmiący “maluszek – plac zabaw dla dzieci” za około 133 tysiące złotych. A okazuje, że ten “maluszek” to taki paluszek władzy, którym prawdopodobnie chce się pokazać, kto głośniej i wyraźniej szepce panu burmistrzowi do ucha i co najważniejsze, ta szeptanka nie wylatuje drugim uchem. Co mają wspólnego polityczne intrygi w królewskim mieście z “maluszkiem – placem zabaw dla dzieci”? Rzesz w tym, że uważa się, iż “maluszek” to projekt, który wspiera nasza dama herbu ziółko. To, że ten projekt nie znalazł zrozumienia, jak się okazuje, o niczym jeszcze nie przesądza. Ni z tego ni z owego jest już realizowany.  I kto tu rządzi i ma wpływy nieszczęsny, tarnobrzeski rycerzu czterolistnej koniczynki? Czekamy teraz na jego ruch. Ponieważ to polityka, to być może nie będzie on rycerski, ale czy będzie skuteczny? Ta sytuacja jeszcze nie szkodzi Sandomierzowi, choć trochę zaciemnia mechanizmy władzy, które powinny być przezroczyste. Jednak na koniec trochę złośliwie chcemy spytać pana burmistrza czy nie obawia się, że jak stało się to w paru sąsiednich gminach, nie doczeka się, że mając blisko siebie kogoś tak ambitnego, to z “maluszka” wyrośnie mu całkiem duży konkurent?
Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (4)

Komentarze

 1. Teresa

  24 października 2017 at 23:15

  Cisza. Wszyscy zaniemówili i raczej nie ze strachu. To chyba nie jest to czego oczekiwaliśmy…

 2. January

  26 października 2017 at 14:15

  Przy okazji w tym miejscu wypada zapytać co z rondem koło szkoły podstawowej nr 4? Czy zostanie wszystko odłożone na okres zaraz przed wyborami? Czy jednak obietnicami będzie można znów się podetrzeć? A dwa razy ta sama obietnica raczej nie przejdzie…

  • gość

   26 października 2017 at 18:29

   100% racji
   obecny burmistrz to człowiek, który dużo obiecuje, dużo daje informacji do lokalnych mediów a w rzeczywistości gów…. o w mieście się dzieje!
   o 3 rondach lokalna prasa pisała już blisko 1,5 roku temu, do dziś nie ma ani jednego!!!
   “brawo” wyborcy głosujący na niego, brawo hehehehe
   dumni jesteście teraz z siebie?!
   4 lata jak psu w d.pe
   tyle w temacie

 3. Teresa

  7 grudnia 2017 at 10:16

  Chyba jednak intryga nie wypaliła …

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

marcin marzec

Burmistrzu czemu kłamiesz ?

tsa24.com24 października 2019
II

„Bo sztuka nie mieści się w ramach…”

tsa24.com24 października 2019
WYTAWA

Sandomierz w czasie okupacji

tsa24.com22 października 2019
1111

Bo sztuka nie mieści się w ramach…”

tsa24.com9 października 2019
plakatjazz2019-1

Witamina Jazz

tsa24.com8 października 2019
edd_2019_grafika_1200x900px-003

tsa24.com6 września 2019
kwitek 2 (Kopiowanie)

ROCZNICE, KTÓRE DZIELĄ ZAMIAST ŁĄCZYĆ.

tsa24.com10 marca 2018
sesjarm-sando

Radni bez kultury ?

tsa24.com4 marca 2018
burmistrz do tekstu

Burmistrz się żali zamiast szukać sojuszników.

tsa24.com4 stycznia 2018