W Sandomierzu

Złoty medal Adama Kołodzieja w Raciborzu

Znakomicie spisał się na rozegranych 3-5 lipca 2019 r., w Raciborzu Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Wisła” Junior Sandomierz Adam Kołodziej.

Nasz zawodnik zdobył złoty medal i został Mistrzem Polski w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami. Sukces jest tym większy, że Adam debiutował na Mistrzostwach Polski w kategorii juniora, rywalizował nie tylko z rówieśnikami ale także starszymi o rok zawodnikami. Powtórzył sukces z ubiegłego roku kiedy zwyciężył w tej konkurencji lekkoatletycznej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych) w Chorzowie.

Poziom rozgrywanej konkurencji był wyjątkowo wysoki i aby sięgnąć po złoty medal nasz zawodnik musiał poprawić rekord życiowy aż o 6 sekund, uzyskując wynik 5,49.09 sek. Drugie miejsce i srebrny medal przypadł w udziale Pawłowi Rapcie – MKS Rabka Zdrój -5,52,38, zaś medal brązowy zdobył Kacper Skibiak – KS SMS Szklarska Poręba, który uzyskał czas 5,54,78 sek.

Źródło: UM Sandomierz