W Sandomierzu

10-lecie partnerstwa Sandomierza z Newark-On-Trent

10-lecie partnerstwa Sandomierza z Newark-On-Trent

Uroczystość obchodów 10-lecia partnerstwa Sandomierza oraz miasta Newark-on-Trent w Wielkiej Brytanii odbyła się 16 września 2017 roku w sandomierskim Ratuszu. Wzięli w niej udział przedstawiciele miast partnerskich Sandomierza: Newark-on-Trent (Wielka Brytania), Emmendingen (Niemcy) oraz Ostróg (Ukraina), miasto Sandomierz reprezentowali: Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, Katarzyna Zioło Asystent Burmistrza, Andrzej Gajewski Sekretarz Miasta, Piotr Chojnacki Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza wraz z radnymi. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele instytucji kulturalnych i oświatowych oraz mieszkańcy miasta. Obchody prowadził Dariusz Socha Kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

Po oficjalnym przywitaniu gości głos zabrał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

– Serdecznie witam Państwa na szczególnej uroczystości, która zgromadziła nas dziś w tym miejscu z okazji 10 lat współpracy między Sandomierzem, a Newark-on-Trent. Jest mi niezmiernie miło, że przyjechali do nas Przyjaciele z Newark, Emmendingen i Ostroga.  Współdziałanie, jakie miało miejsce na wielu płaszczyznach przez te minione 10 lat układało się niezwykle pomyślnie. W naszym wspólnym kalendarzu zapisane zostały dni radosne i podniosłe. Wierzę, iż zgodzicie się ze mną Państwo, że partnerstwo między Sandomierzem, a Newark jest żywym partnerstwem, a my wspólnie możemy powiedzieć, iż była to dobra i słuszna decyzja, że przed 10 laty zawiązaliśmy to partnerstwo. To, że teraz z radością możemy spojrzeć na minione lata współpracy obu miast, zawdzięczamy wielu osobom, za co im bardzo dziękuję. Słowa podziękowania kieruję również do członków Stowarzyszenia Pomost, które jest łącznikiem między naszymi miastami – mówił Burmistrz Sandomierza.

W trakcie wydarzenia uczczono minutą ciszy śp. Marikę Tribe – Burmistrza Newark, która przyczyniła się do podpisania aktu partnerstwa przed 10 laty między Sandomierzem a Newark.

ura-1099

Po przemówieniu Burmistrza Sandomierza, głos zabrała Rita Crowe Burmistrz Newark-on-Trent, która w swej mowie podkreśliła jak niezwykle owocna oraz ważna jest współpraca między naszymi miastami. Swój głos zabrali również przedstawiciele pozostałych miast partnerskich oraz przedstawiciele sandomierskich instytucji kultury i oświaty.

Następnie, podczas uroczystości podpisano aktu odnowy partnerstwa przez Rite Crowe Burmistrza Newark-on-Trent oraz Marka Bronkowskiego Burmistrza Sandomierza.

ura-1100

Uroczystość uświetnił koncert harcerskiego zespołu wokalno-instrumentalnego Wołosatki.

źródło: UM Sanodmierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021

Gmina pomaga dotrzeć do punktu szczepień na Covid-19

tsa24.com14 stycznia 2021
diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Prace remontowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

tsa24.com11 stycznia 2021

Dwunastu wykonawców zainteresowanych rozbudową mostu w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021