W Sandomierzu

10-lecie partnerstwa Sandomierza z Newark-On-Trent

10-lecie partnerstwa Sandomierza z Newark-On-Trent

Uroczystość obchodów 10-lecia partnerstwa Sandomierza oraz miasta Newark-on-Trent w Wielkiej Brytanii odbyła się 16 września 2017 roku w sandomierskim Ratuszu. Wzięli w niej udział przedstawiciele miast partnerskich Sandomierza: Newark-on-Trent (Wielka Brytania), Emmendingen (Niemcy) oraz Ostróg (Ukraina), miasto Sandomierz reprezentowali: Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, Katarzyna Zioło Asystent Burmistrza, Andrzej Gajewski Sekretarz Miasta, Piotr Chojnacki Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza wraz z radnymi. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele instytucji kulturalnych i oświatowych oraz mieszkańcy miasta. Obchody prowadził Dariusz Socha Kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

Po oficjalnym przywitaniu gości głos zabrał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza.

– Serdecznie witam Państwa na szczególnej uroczystości, która zgromadziła nas dziś w tym miejscu z okazji 10 lat współpracy między Sandomierzem, a Newark-on-Trent. Jest mi niezmiernie miło, że przyjechali do nas Przyjaciele z Newark, Emmendingen i Ostroga.  Współdziałanie, jakie miało miejsce na wielu płaszczyznach przez te minione 10 lat układało się niezwykle pomyślnie. W naszym wspólnym kalendarzu zapisane zostały dni radosne i podniosłe. Wierzę, iż zgodzicie się ze mną Państwo, że partnerstwo między Sandomierzem, a Newark jest żywym partnerstwem, a my wspólnie możemy powiedzieć, iż była to dobra i słuszna decyzja, że przed 10 laty zawiązaliśmy to partnerstwo. To, że teraz z radością możemy spojrzeć na minione lata współpracy obu miast, zawdzięczamy wielu osobom, za co im bardzo dziękuję. Słowa podziękowania kieruję również do członków Stowarzyszenia Pomost, które jest łącznikiem między naszymi miastami – mówił Burmistrz Sandomierza.

W trakcie wydarzenia uczczono minutą ciszy śp. Marikę Tribe – Burmistrza Newark, która przyczyniła się do podpisania aktu partnerstwa przed 10 laty między Sandomierzem a Newark.

ura-1099

Po przemówieniu Burmistrza Sandomierza, głos zabrała Rita Crowe Burmistrz Newark-on-Trent, która w swej mowie podkreśliła jak niezwykle owocna oraz ważna jest współpraca między naszymi miastami. Swój głos zabrali również przedstawiciele pozostałych miast partnerskich oraz przedstawiciele sandomierskich instytucji kultury i oświaty.

Następnie, podczas uroczystości podpisano aktu odnowy partnerstwa przez Rite Crowe Burmistrza Newark-on-Trent oraz Marka Bronkowskiego Burmistrza Sandomierza.

ura-1100

Uroczystość uświetnił koncert harcerskiego zespołu wokalno-instrumentalnego Wołosatki.

źródło: UM Sanodmierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021

Tydzień Bibliotek w Sandomierzu

tsa24.com6 maja 2021

Jubileusz stulecia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

tsa24.com5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu- podsumowanie

tsa24.com4 maja 2021

Otwarcie Parku Osiedlowego na ul. Baczyńskiego

tsa24.com4 maja 2021

Brama Opatowska i Podziemna Trasa Turystyczna otwarte

tsa24.com4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

tsa24.com29 kwietnia 2021

Wielkie poruszenie serc na majówkę w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021

Symboliczne obchody świąt majowych w Sandomierzu

tsa24.com29 kwietnia 2021