Kronika Policyjna

11 rannych w wypadkach

11 rannych w wypadkach

7 wypadków, 11 rannych bez ofiar śmiertelnych – to podsumowanie czterech świątecznych dni na świętokrzyskich drogach. Te święta były znacznie spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy kierujący wzięli sobie do serca.

Pomimo mniejszej liczby wypadków na drogach województwa świętokrzyskiego, funkcjonariusze wyeliminowali 64 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’, czyli o 40 więcej niż w roku ubiegłym. Intensywna praca policjantów i zatrzymanie tak dużej liczby nietrzeźwych, miało wpływ na mniejszą liczbę zdarzeń, jak również zmniejszyła liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera. Policjanci w trakcie trwających świąt zatrzymali 56 praw jazdy kierującym, którzy zapomnieli o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym. Za realne stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym 7 kierujących straciło prawo jazdy. Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają jako bezpieczny. W porównaniu do ubiegłego roku odnotowano 3 wypadki mniej. Spadła również liczba rannych – w tym roku było ich 11, w ubiegłym 12. Pogoda była sprzymierzeńcem kierujących warunki atmosferyczne zachęcały do podróżowania. Mając na uwadze także bezpieczeństwo pieszych po zmroku na drogach województwa świętokrzyskiego mundurowi ujawnili 38 pieszych, którzy zapomnieli o elementach odblaskowych.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021