Kronika Policyjna

11 rannych w wypadkach

11 rannych w wypadkach

7 wypadków, 11 rannych bez ofiar śmiertelnych – to podsumowanie czterech świątecznych dni na świętokrzyskich drogach. Te święta były znacznie spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy kierujący wzięli sobie do serca.

Pomimo mniejszej liczby wypadków na drogach województwa świętokrzyskiego, funkcjonariusze wyeliminowali 64 amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’, czyli o 40 więcej niż w roku ubiegłym. Intensywna praca policjantów i zatrzymanie tak dużej liczby nietrzeźwych, miało wpływ na mniejszą liczbę zdarzeń, jak również zmniejszyła liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera. Policjanci w trakcie trwających świąt zatrzymali 56 praw jazdy kierującym, którzy zapomnieli o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym. Za realne stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym 7 kierujących straciło prawo jazdy. Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają jako bezpieczny. W porównaniu do ubiegłego roku odnotowano 3 wypadki mniej. Spadła również liczba rannych – w tym roku było ich 11, w ubiegłym 12. Pogoda była sprzymierzeńcem kierujących warunki atmosferyczne zachęcały do podróżowania. Mając na uwadze także bezpieczeństwo pieszych po zmroku na drogach województwa świętokrzyskiego mundurowi ujawnili 38 pieszych, którzy zapomnieli o elementach odblaskowych.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Egzaminy na kartę rowerową przed wakacjami – zaliczone

tsa24.com15 czerwca 2021

Nielegalne automaty na terenie Sandomierza zlikwidowane

tsa24.com14 czerwca 2021

Policyjny pościg za motocyklem zakończony w celi

tsa24.com8 czerwca 2021

Uwaga kierowcy droga zablokowana !

tsa24.com7 czerwca 2021

Policjantka po służbie zatrzymała sklepowego złodzieja

tsa24.com7 czerwca 2021

Charytatywny piknik w Łoniowie

tsa24.com7 czerwca 2021

Podrobiona odzież na sandomierskim targowisku zabezpieczona

tsa24.com7 czerwca 2021

Odpowie za kradzież telefonu

tsa24.com31 maja 2021

Nietrzeźwy kierowca opla jechał ścieżką dla rowerów

tsa24.com25 maja 2021