W Sandomierzu

Dla kajaków wszystko. Nawet tratwą do Bałtyku

Dla kajaków wszystko. Nawet tratwą do Bałtyku

Żeby zebrać pieniądze na remont przystani kajakowej nad tarnobrzeską Wisłą śmiałkowie z ogniska TKKF „Siarka” są gotowi na wszystko, co może ich spotkać podczas spływu tratwą z Tarnobrzega do Gdańska. Sponsorzy, jeśli chcecie zyskać rozgłos pomóżcie !

Przemek Furutin i Dawid Zimoląg są w środowisku wodniackim znani z podobnych akcji. Latem 2014 roku przepłynęli 250 km tratwą zbudowaną z materiałów, które były pod ręką. W tym roku z manifestem „Tarnobrzeg żąda dostępu do morza” chcą dotrzeć do samego Bałtyku. Przygotowania do lipcowej wyprawy sześcioosobowej załogi trwają.

tratwa (2)

– Tym razem atakujemy całą Wisłę. Czas nas ogranicza, dlatego tym razem udało nam się zorganizować pneumatyczną tratwę ratunkową, wewnątrz niej same niespodzianki od racji żywnościowych poprzez wiosła, leki, dryfkotwy po race itp. – napisali na facebookowej stronie wydarzenia Tarnobrzeg żąda dostępu do morza. Tam też można znaleźć opis trasy, której pokonanie zajmie od 10 do 14 dni.

Przywróćmy Tarnobrzegowi Wisłę i kajaki

Rozgłos, jaki zyskają nasi podróżnicy chcą wykorzystać w słusznej sprawie, a mianowicie zwrócić uwagę na to, jak bardzo ważne jest przywrócenie żeglugi śródlądowej na Wiśle i na to, że tarnobrzeskie stowarzyszenie Ognisko TKKF Siarka, które popularyzuje spływy kajakowe Wisłą potrzebuje finansowego wsparcia, żeby rozwijać się w tym kierunku.

tratwa (3)

Nie jest to łatwe, chociaż w Tarnobrzegu warunki do uprawiania tej formy turystyki są wręcz wymarzone a ludzie organizujący przedsięwzięcia pełni pasji. Oczy wszystkich zwrócone są głównie na jezioro. Wodniacy upominają się o Wisłę, niewielu pamięta, że kilka lat temu spotkał ich cios – spłonęła baza przy ul. Wiślnej a z nią część sprzętu. Doprowadzenie miejsca do wymarzonego stanu przekracza możliwości finansowe pasjonatów.

– Jak wiadomo miejsce to ma swój unikatowy charakter, jest pełne pasji i potencjału, niestety w dzisiejszych czasach wszystko kosztuje i wiele rzeczy na przystani wymaga remontu. Pragniemy wykorzystać nasz spływ w celu pozyskania sponsorów – mówi Dawid Zimoląg. – Naszym marzeniem jest wymiana całej floty kajaków, jakie posiadamy na przystani, na chwilę obecną jest to rzecz finansowo dla nas nie do osiągnięcia. Dlatego interesuje nas każda dobrowolna pomoc finansowa.

Sponsor główny ochrzci tratwę

Spływ można zasponsorować, co dla lokalnych przedsiębiorców będzie oryginalną formą promocji swojej działalności. Dostępne są trzy pakiety wpłat, za które wodniacy oferują różne propozycje. Najtańszy kosztuje 500 złotych, najdroższy ponad 2 tysiące zł. Sponsorowi głównemu przypadnie też zaszczyt ochrzczenia tratwy. Szczegóły na stronie TKKF Siarka Tarnobrzeg.

tratwa (4)

Wioletta Wojtkowiak
redakcja@rta24.eu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Sandomierscy policjanci – „spoKREWnieni służbą”

tsa24.com3 marca 2021

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021