Kronika Policyjna

2 miesiące i 2,5 tysiąca zgłoszeń

2 miesiące i 2,5 tysiąca zgłoszeń

Dokładnie dwa miesiące w województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym czasie mieszkańcy naszego regionu skorzystali z niej prawie 2,5 tysiąca razy. Przeszło 670 z tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów.

Do tej pory użytkownicy z naszego regionu za pośrednictwem mapy dokonali od początku jej funkcjonowania do 5 grudnia prawie 2,5 tysiąca zgłoszeń. Ponad 670 z nich zostało potwierdzone. W głównej mierze zgłoszenia dotyczą spożywania alkoholu w miejscach publicznych, przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Każda z przekazywanych informacji jest traktowana poważnie i weryfikowana przez Policję. Intencją powstania tego narzędzia jest zachęcenie ludzi do reagowania, kiedy widzą potencjalne zagrożenie. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.
Przypomnijmy

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021