Kronika Policyjna

220 km/h – świąteczny rekordzista

220 km/h – świąteczny rekordzista

Pomimo, iż wielkanocny weekend był spokojniejszy niż w roku ubiegłym, to jednak nie brakowało kierujących, którzy postanowili nadmiernie przekraczać prędkość bądź kierować po alkoholu. 220 km/h na drodze ekspresowej, motocyklem bez uprawnień czy też autem na ,,podwójnym gazie’’ to tylko niektóre przypadki nieodpowiedzialnego zachowania kierowców jakie ujawnili policjanci.

220 km/h z taką prędkością poruszał się 34-latek z Warszawy jadący z rodziną trasą ekspresowa z Cedzyny do Kielc, którego wyczyn zarejestrowali w niedzielne popołudnie policjanci z kieleckiej drogówki. Kierowca za nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem i punktaki karnymi.

84-33247

W poniedziałkowe popołudnie jeden z motocyklistów postanowił wybrać się na przejażdżkę trasą przebiegającą przez Jaworznię w powiecie kieleckim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej policji w Kielcach, zarejestrowali prędkość z jaką poruszał się 35-letni motocyklista. Pomiar wykazał 120 km/h w terenie zabudowanym, dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień na motocykl. Przejażdżka zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy.

Kolejnym przykładem nieprzemyślanej jazdy był wyczyn kierującego Hondą. W miejscowości Górno policjanci ze świętokrzyskiej drogówki zarejestrowali prędkość 32-letniego kierującego Hondą. Pomiar wykazał 121 km/h w terenie zabudowanym, dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że kierowca ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zakończył podróż w radiowozie i stracił prawo jazdy.

Nieodpowiedzialne zachowania kierujących i brak wyobraźni mogło doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Brawura nadmierna prędkość i alkohol często prowadzi do tragedii.

źródło: KWP Kielce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pościg za BMW finał w przydrożnym rowie

tsa24.com1 marca 2021

Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

tsa24.com24 lutego 2021

Piątkowe zatrzymania narkotykowe

tsa24.com22 lutego 2021

Policja, Straż Miejska i OPS szukają narażonych na wychłodzenie

tsa24.com12 lutego 2021

Zima na sandomierskich drogach

tsa24.com10 lutego 2021

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawo jazdy

tsa24.com8 lutego 2021

 Nietrzeźwy 73 latek nie ustąpił pierwszeństwa tirowi

tsa24.com3 lutego 2021

Sprawcy kradzieży katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

tsa24.com1 lutego 2021

Zabezpieczone nielegalne automaty z gminy Obrazów

tsa24.com1 lutego 2021