kultura i rozrywka

27 Festiwal Muzyka w Sandomierzu

27 Festiwal Muzyka w Sandomierzu

Muzyka w Sandomierzu, to największe muzyczne wydarzenie miasta, podczas którego prezentowane są rozmaite style i gatunki z przewagą muzyki klasycznej. Zaproszeni artyści to międzynarodowej sławy instrumentaliści i tancerze. Festiwal odbędzie się w Sandomierzu w dniach 17-27 sierpnia, zainauguruje go koncert Edyty Geppert z zespołem. 

Organizatorami Festiwalu Muzyka w Sandomierzu są Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu. Patronat medialny nad Festiwalem objął Portal Informacyjny o Sandomierzu www.tsa24.com. Poznajcie program wydarzenia:

17.08.2017 r. Edyta Geppert z zespołem.

W ramach inauguracji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu odbędzie się koncert Edyty Geppert wraz z zespołem. Artystka zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje. Koncert płatny.

18.08.2017 r. Stary Olsa 

W drugi dzień Festiwalu proponujemy Państwu koncert muzyki dawnej w wykonaniu białoruskiego zespołu „Stary Olsa”. Zespół nagrał 12 albumów tradycyjnych melodii
z czasów średniowiecza i renesansu. Wśród tych utworów znajdują się popularne europejskie tańce, pieśni rycerskie, czy ballady trubadurów. Najnowsza płyta „Medieval Classic Rock” prezentuje najpopularniejsze utwory rockowe, zagrane na średniowiecznych instrumentach. Koncert płatny.

19.08.2017 r. Ludus Danielis – dramat liturgiczny (Kościół Św. Jakuba)

W ramach Festiwalu w dominikańskim kościele św. Jakuba zostanie wystawiony „Ludus Danielis” Gra o Proroku Danielu – dramat liturgiczny według manuskryptu katedry w Beauvais z XII wieku. Wstęp wolny.
20.08.2017 r. Mieczysław Szcześniak & Goście

W Sandomierzu Mieczysław Szcześniak zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Nierówni”, która zawiera utwory oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego. Jej powstanie było, zrealizowanym po latach, marzeniem artysty. Koncert w Sandomierzu odbędzie się z udziałem amerykańskich muzyków, którzy współtworzyli z nim ten wyjątkowy album. Koncert płatny.
24.08.2017 r. Carrantouhill & taniec irlandzki

Zespół Carrantuohill od 30 lat wykonuje muzykę opartą na celtyckiej tradycji, dotychczas zrealizował ponad 2.600 koncertów w Polsce i na świecie oraz wydał 15 płyt, przy produkcji których współpracował z wieloma uznanymi artystami. Podczas Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpi z wokalistką Anną Buczkowską oraz formacją taneczną Salake – wielokrotnymi mistrzami świata w tańcu irlandzkim. Koncert płatny.

25.08.2017 r. „Smoki i orły. Muzyczne zabytki Chin i Polski”
W Sandomierzu artyści polscy i chińscy zaprezentują:
– utwory polskie (zabytki średniowieczne i renesansowe między innymi Wincentego
z Kielczy, Mikołaja Gomółki, Mikołaja z Radomia, Wacława z Szamotuł, Piotra
z Grudziądza ,Marcina Leopolita) wykonane przez zespół zrekonstruowanych staropolskich fideli kolanowych i wokalistów pod dyrekcją dr hab. Marii Pomianowskiej)
– utwory chińskie (tradycje muzyczne Nanyin oraz najstarsze ludowe pieśni Południa Chin wykonane przez zespół starożytnych instrumentów chińskich i wokalistów pod dyrekcją prof. Liu Shuna)
Koncert płatny.

26.08.2017 r. Balet „Jezioro Łabędzie”

W przedostatni dzień Festiwalu zostanie zaprezentowany publiczności fenomen
w historii baletu – „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uznanego na całym świecie Petersburg International Ballet.
Wstęp płatny.

27.08.2017 r. Filharmonia Świętokrzyska

Na zakończenie Festiwalu Muzyka w Sandomierzu wystąpią znakomici muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali, którzy wykonają koncert muzyki filmowej. Koncert płatny

Bilety normalny 30 zł,
Bilet ulgowy 20 zł
Karnet normalny 140 zł,
Karnet ulgowy 100 zł.
Bilety i karnety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, 27 – 600 Sandomierz, tel. tel.: +48 15 644 61 05), codziennie od  24 lipca 2017 roku. Miejsca i godziny koncertów zostaną podane w późniejszym terminie.

muzyka-w-sandomierzu-baner-wwwK.K.Palińska / Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021