W powiecie

3 MIESIĘCZNY ARESZT ZA UCIECZKĘ PRZED POLICJANTAMI

3 MIESIĘCZNY ARESZT ZA UCIECZKĘ PRZED POLICJANTAMI

Skrajna nieodpowiedzialność, bezmyślność, brawura, to tylko niektóre cechy jakie przypisać możemy kierującym, którzy chcąc uniknąć policyjnej kontroli uciekają przez Policją. Podczas takich pościgów takie osoby za nic mają przepisy ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo innych uczestników drogi. Policjanci zaś często z narażeniem własnego życia i zdrowia robią wszystko, aby zatrzymać piratów drogowych.

Taka sytuacja miała miejsce w ubiegły wtorek kilkanaście minut po północy na ul. Lubelskiej w Sandomierzu. Wtedy to sandomierscy policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu osobowym volvo. 28- letni kierujący miał jednak inne zamiary. Mężczyzna zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać ulicami Sandomierza. W trakcie ucieczki kierujący wielokrotnie złamał obowiązujące przepisy ruchu drogowego, wykonywał manewry narażające na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu w tym pasażera, z którym podróżował. Policyjnym pościg zakończył się na terenie Tarnobrzega, gdzie doszło do zatrzymania pojazdu.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wczoraj mężczyzna stanął przed Sądem, który przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Ponadto tamtej nocy nie zaliczy do udanych pasażer pojazdu, który odrzucił od siebie foliowe zawiniątko, w którym jak się okazało znajdowała się amfetamina. Na dodatek jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany i najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

 

Opr.  MO

Źródło: KPP w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021