W powiecie

3 MIESIĘCZNY ARESZT ZA UCIECZKĘ PRZED POLICJANTAMI

3 MIESIĘCZNY ARESZT ZA UCIECZKĘ PRZED POLICJANTAMI

Skrajna nieodpowiedzialność, bezmyślność, brawura, to tylko niektóre cechy jakie przypisać możemy kierującym, którzy chcąc uniknąć policyjnej kontroli uciekają przez Policją. Podczas takich pościgów takie osoby za nic mają przepisy ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo innych uczestników drogi. Policjanci zaś często z narażeniem własnego życia i zdrowia robią wszystko, aby zatrzymać piratów drogowych.

Taka sytuacja miała miejsce w ubiegły wtorek kilkanaście minut po północy na ul. Lubelskiej w Sandomierzu. Wtedy to sandomierscy policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu osobowym volvo. 28- letni kierujący miał jednak inne zamiary. Mężczyzna zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać ulicami Sandomierza. W trakcie ucieczki kierujący wielokrotnie złamał obowiązujące przepisy ruchu drogowego, wykonywał manewry narażające na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu w tym pasażera, z którym podróżował. Policyjnym pościg zakończył się na terenie Tarnobrzega, gdzie doszło do zatrzymania pojazdu.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wczoraj mężczyzna stanął przed Sądem, który przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Ponadto tamtej nocy nie zaliczy do udanych pasażer pojazdu, który odrzucił od siebie foliowe zawiniątko, w którym jak się okazało znajdowała się amfetamina. Na dodatek jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany i najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

 

Opr.  MO

Źródło: KPP w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Z Lublina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

tsa24.com2 sierpnia 2021

Ogromne dofinansowanie na termomodernizację

tsa24.com2 sierpnia 2021

Optymistyczny Jarmark – zaproszenie dla wystawców

tsa24.com2 sierpnia 2021

77. rocznicy Akcji “Burza” i Bitwy pod Pielaszowem

tsa24.com2 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021