W powiecie

3 MIESIĘCZNY ARESZT ZA UCIECZKĘ PRZED POLICJANTAMI

3 MIESIĘCZNY ARESZT ZA UCIECZKĘ PRZED POLICJANTAMI

Skrajna nieodpowiedzialność, bezmyślność, brawura, to tylko niektóre cechy jakie przypisać możemy kierującym, którzy chcąc uniknąć policyjnej kontroli uciekają przez Policją. Podczas takich pościgów takie osoby za nic mają przepisy ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo innych uczestników drogi. Policjanci zaś często z narażeniem własnego życia i zdrowia robią wszystko, aby zatrzymać piratów drogowych.

Taka sytuacja miała miejsce w ubiegły wtorek kilkanaście minut po północy na ul. Lubelskiej w Sandomierzu. Wtedy to sandomierscy policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu osobowym volvo. 28- letni kierujący miał jednak inne zamiary. Mężczyzna zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać ulicami Sandomierza. W trakcie ucieczki kierujący wielokrotnie złamał obowiązujące przepisy ruchu drogowego, wykonywał manewry narażające na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu w tym pasażera, z którym podróżował. Policyjnym pościg zakończył się na terenie Tarnobrzega, gdzie doszło do zatrzymania pojazdu.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wczoraj mężczyzna stanął przed Sądem, który przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Ponadto tamtej nocy nie zaliczy do udanych pasażer pojazdu, który odrzucił od siebie foliowe zawiniątko, w którym jak się okazało znajdowała się amfetamina. Na dodatek jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany i najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

 

Opr.  MO

Źródło: KPP w Sandomierzu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Wsparcie działalności Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021

eSkarbonka Sandomierskiego Sztabu WOŚP już aktywna!

tsa24.com7 stycznia 2021

Koprzywnica aplikuje o dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych

tsa24.com5 stycznia 2021

Uroczystość Trzech Króli w tym roku bez orszaków

tsa24.com5 stycznia 2021