W Sandomierzu

30 mln zł do wzięcia w ministerialnym konkursie

30 mln zł do wzięcia w ministerialnym konkursie

Ministerstwo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach działań, których celem jest modernizacja publicznych i prywatnych służb zatrudnienia i ich dostosowanie do potrzeb rynku pracy organizuje konkurs pn. „Rozwijanie, uzupełnienie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji”.

Konkurs przeznaczony jest m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, instytutów badawczych i instytucji szkoleniowych. Ogromne dofinansowanie można otrzymać na stworzenie efektywnej i szybkiej bazy danych dotyczącej zawodów w Polsce. W ramach konkursu zostanie wyłoniony jeden projekt, który pozwoli na rozwijanie, uzupełnienie i aktualizację informacji o zawodach oraz jej upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji.

Informację o zawodach stanowić mają uporządkowane dane potrzebne do skutecznego podejmowania decyzji dotyczących wyboru pracy i zatrudnienia lub nabywania nowych kompetencji czy też zmiany kwalifikacji zawodowych. Zasoby informacji o zawodach mogą obejmować np. informacje o zadaniach i czynnościach zawodowych, warunkach pracy, wymaganiach psychofizycznych, wymaganych kompetencjach i kwalifikacjach czy też szansach zatrudnienia. Utworzone zasoby będą wykorzystywane przez ośrodki zajmujące się poszukiwaniem pracy i pracowników. Opracowanie, aktualizacja i rozpowszechnianie zasobów informacyjnych pozwoli na trafne planowanie kariery zawodowej, optymalizację szkoleń dla bezrobotnych, podniesie też kompetencje instytucji zajmujących się pomocą i szukaniem pracy innym.

Wnioski z projektami można składać za pośrednictwem systemu SOWA oraz w formie papierowej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nabór rozpoczyna się 16 sierpnia i będzie trwał do 31 sierpnia 2016 roku.

Powiat Sandomierski / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021

Od marca rusza rekrutacja do żłobka miejskiego

tsa24.com23 lutego 2021
ustawa

Uchwała antysmogowa. Niektóre kotły i paliwa , będą niedozwolone

tsa24.com22 lutego 2021

Dzień Języka Ojczystego z sandomierskimi premierami książkowymi

tsa24.com22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

27 par świętowało Złote Gody w Sandomierzu

tsa24.com19 lutego 2021
Burmistrz janusz Stasiak

Zastępca burmistrza o gospodarce odpadami po wyroku

tsa24.com18 lutego 2021