W Sandomierzu

30 mln zł do wzięcia w ministerialnym konkursie

30 mln zł do wzięcia w ministerialnym konkursie

Ministerstwo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach działań, których celem jest modernizacja publicznych i prywatnych służb zatrudnienia i ich dostosowanie do potrzeb rynku pracy organizuje konkurs pn. „Rozwijanie, uzupełnienie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji”.

Konkurs przeznaczony jest m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, instytutów badawczych i instytucji szkoleniowych. Ogromne dofinansowanie można otrzymać na stworzenie efektywnej i szybkiej bazy danych dotyczącej zawodów w Polsce. W ramach konkursu zostanie wyłoniony jeden projekt, który pozwoli na rozwijanie, uzupełnienie i aktualizację informacji o zawodach oraz jej upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji.

Informację o zawodach stanowić mają uporządkowane dane potrzebne do skutecznego podejmowania decyzji dotyczących wyboru pracy i zatrudnienia lub nabywania nowych kompetencji czy też zmiany kwalifikacji zawodowych. Zasoby informacji o zawodach mogą obejmować np. informacje o zadaniach i czynnościach zawodowych, warunkach pracy, wymaganiach psychofizycznych, wymaganych kompetencjach i kwalifikacjach czy też szansach zatrudnienia. Utworzone zasoby będą wykorzystywane przez ośrodki zajmujące się poszukiwaniem pracy i pracowników. Opracowanie, aktualizacja i rozpowszechnianie zasobów informacyjnych pozwoli na trafne planowanie kariery zawodowej, optymalizację szkoleń dla bezrobotnych, podniesie też kompetencje instytucji zajmujących się pomocą i szukaniem pracy innym.

Wnioski z projektami można składać za pośrednictwem systemu SOWA oraz w formie papierowej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nabór rozpoczyna się 16 sierpnia i będzie trwał do 31 sierpnia 2016 roku.

Powiat Sandomierski / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021