kultura i rozrywka

Nowa drużyna Burmistrza.

Nowa drużyna Burmistrza.

Przedstawiam mojego zastępcę pana Janusza Stasiaka, prowadziliśmy przez czas kilku ostatnich miesięcy intensywne rozmowy. Państwo dopytywaliście o to kilkukrotnie, pytali mnie o to i urzędnicy i radni i mieszkańcy miasta, kiedy będzie nowy zastępca. Mówiłem, że od pierwszego stycznia, natomiast dzisiaj informuje o tym oficjalnie. Znana postać w Sandomierzu, prezes wielu spółek, osoba z doświadczeniem ogromnym zawodowym z wiedzą, z wykształceniem finansowym, ekonomicznym, ciesze się i dziękuje Panu Januszowi, za to, że zgodził się objąć to stanowisko, za to, że pomoże mi oraz przede wszystkim miastu Sandomierz, Urzędowi Miejskiemu w Sandomierzu, w latach następnych rozwijać się, weźmie na siebie część obowiązków, Na pewno nadzór nad gospodarką nieruchomościami, urbanistyką, architekturą, nadzorem komunalnym, spółkami miejskimi, oczywiście targowiskami miejskimi. Liczę na to, że jego ogromne doświadczenie i bogata wiedza będzie dla mnie wsparciem w podejmowaniu czasem trudnych decyzji. Druga zmiana, o której chce poinformować, to stworzenie w strukturach Urzędu Miejskiego Wydział Rozwoju Promocji Inwestycji, naczelnikiem tego wydziału zostanie pan Piotr Wójtowicz nasz wieloletni samorządowiec, społecznik, specjalista do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych, promocji do spraw zamówień publicznych i uważam, że taki wydział rozwoju to jest krok w przód, jeśli chodzi o rozwój Sandomierza.

Janusz Stasiak

“Pan Burmistrz dokonał wyboru, przedstawił spektrum zadań, którymi zastępca burmistrza będzie od nowego roku się zajmował. Zdaje sobie sprawę, iż przyjdzie działać w warunkach ostrego deficytu środków finansowych, a jednocześnie ogrom zadań choćby z programu rewitalizacji, który trzeba wykonać w horyzoncie czasowym najbliższych dwóch lat. Mam nadzieje, iż wspólnie
z panem Burmistrzem przede wszystkim, ale także z radą miasta, z naczelnikami, urzędnikami zatrudnionymi w Urzędzie, uda się sprawnie, zrealizować daj Boże wszystkie zadania, które są zaplanowane do wykonania, szczególnie z obszaru zadań inwestycyjnych. Dziękuje za zaufanie i spróbuje nie zawieść go.

Jestem już wiekowym człowiekiem i to doświadczenie zawodowe, moja praca zaczęła się Federal Mogul Gorzyce tuż po studiach w akademii górniczo hutniczej w Krakowie. Tam zajmowałem się technologią odlewniczą. Skończyłem tam prace jako kierownik działu sterowania jakością odlewnik kształtowy. Potem pracowałem w Tarnobrzegu w Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego spółka Akcyjna, gdzie byłem najpierw wiceprezesem, potem prezesem zarządu. W kolejnych latach byłem prezesem zarządu Giełdy Rolno – Ogrodniczej Ziemi Sandomierskiej, potem nazywanej Sandomierskim ogrodniczym rynkiem hurtowym. Następnie działałem  w Saneks spółka zoo jako prezes. Była to spółka integrująca grupy producenckie z regionu Sandomierskiego, którego zadaniem było wykreowanie rynku i stworzenie wspólnej oferty eksportowej ze strony grup producenckich. Od 2017 jestem kierownikiem samorządowego zakładu budżetowego targowiska Miejskie Samorządowy zakład Budżetowy, zajmujemy się administrowaniem wszystkimi placami targowymi w Sandomierzu. Od wielu lat działam też społecznie i nie tylko społecznie także jako ekspert w lokalnej grupie działania ziemi sandomierskiej.od założenia jest prezesem zarządu tej spółki obszar działania to gminny wiejskie powiatu sandomierskiego, bez gminny miejskiej Sandomierz. Mam nadzieje, że jest to kolejne wyzwanie, które zakończy się sukcesem. Oczywiście mam świadomość, że organem jest Burmistrz i rada miasta a zastępca burmistrza jest po to, żeby polecone zadania sprawnie realizować.”

Grzegorz Poniedzielski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jak mija drugi tydzień Ferie po Królewsku online ?

tsa24.com14 stycznia 2021

VII Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia w Sandomierzu

tsa24.com13 stycznia 2021

Ferie zimowe z komiksem

tsa24.com11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

tsa24.com8 stycznia 2021

Ferie po królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

tsa24.com5 stycznia 2021

Akcja “Ferie po królewsku ” w Muzeum

tsa24.com4 stycznia 2021

“Zima w mieście z SCK”

tsa24.com30 grudnia 2020

Konkurs „Bliżej pszczół”

tsa24.com30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020