Kronika Policyjna

5 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

5 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Wiosenna aura i coraz wyższe temperatury powodują, że niektórzy kierowcy zapominają o obowiązujących przepisach prawnych. Wczoraj Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sandomierzu zatrzymali pięć praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Wczoraj pięć osób poruszających się samochodami po drogach naszego powiatu straciło prawa jazdy. Wszyscy kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W miejscowości Łoniów Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Sandomierzu, około godziny 16:30 zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący samochodem 53- letni mężczyzna poruszał się z prędkością 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50.

Drugiego kierującego policjanci zatrzymali również w Łoniowie o godzinie 16:35. Okazała się nią 21- letnia kobieta, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 112 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczyła aż o 62 km/h.

Następne dwie osoby do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali w Trzebiesławicach. Kierująca fordem, 53- letnia kobieta, dozwoloną prędkość przekroczyła o 55 km/h. Drugi pojazd marki Porsche, kierowany przez 43 latka poruszał się z prędkością 110km/h.

Piątą osobę funkcjonariusze zatrzymali tuż po godzinie 20 w Sandomierzu na ul. Żwirki i Wigury. 36- letni kierujący samochodem osobowym marki Volvo poruszał się z prędkością 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50. Dozwoloną prędkość przekroczył o 59km/h. Pojawienie się tam patrolu Policji miało związek z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym miejscu mieszkańcy zgłosili, że dochodzi do przekraczania prędkości.

Za popełnione wykroczenia policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz nałożyli mandaty karne. Teraz przez trzy miesiące nie będą oni mogli kierować samochodami.

Źródło: KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

Z wizytą u najmłodszych

tsa24.com22 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Za kierownicą z promilami

tsa24.com18 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Policji w Sandomierzu

tsa24.com8 października 2021

Odzyskali skradzioną ciężarówkę

tsa24.com27 września 2021

SMS kwarantanna – uważaj to oszustwo !

tsa24.com27 września 2021

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sandomierzu

tsa24.com21 września 2021

Wypadek drogowy w miejscowości Łążek powiat sandomierski

tsa24.com20 września 2021