W powiecie

6 tys. zł na aktywizację młodzieży

6 tys. zł na aktywizację młodzieży

Maksymalnie 6 tysięcy złotych dofinansowania dla organizacji pozarządowej pracującej z młodzieżą można otrzymać w nowym konkursie dla sektora pozarządowego na dofinansowanie zadań o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, wzmacniających postawy społeczne i obywatelskie młodzieży z regionu świętokrzyskiego. Decyzję o ogłoszeniu konkursu podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

To pierwsze takie przedsięwzięcie zapisane w programie Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok. W konkursie do rozdysponowania jest 50 tysięcy złotych. Maksymalna kwota dofinansowania to 6 tysięcy złotych.
Celem konkursu jest zwiększenie aktywności młodzieży w życiu społecznym i obywatelskim w regionie, poprzez podniesienie ich umiejętności społecznych – pracy w grupie, komunikowania się z różnymi środowiskami, umiejętności negocjowania i budowania zaufania, a także podejmowania decyzji.

Organizacje mogą się ubiegać o dotacje na zadania publiczne z zakresu: wspierania aktywności grup młodzieżowych w środowiskach lokalnych, działań szkoleniowych dla liderów grup młodzieżowych, promocji wolontariatu młodzieżowego poprzez np. wsparcie punktów wolontariatu, czy prowadzenie kampanii edukacyjno – promocyjnych, a także na organizację przez grupy młodzieżowe przedsięwzięć, których celem jest wychowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

Bliższych informacji o konkursie udzielają pracownicy Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego – telefon 41 341 69 09 lub 41 341 69 11.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga prognozowane na dziś burze z gradem !

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Będzie przebudowa drogi powiatowej – ulicy Piłsudskiego w Koprzywnicy

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021