W powiecie

6 tys. zł na aktywizację młodzieży

6 tys. zł na aktywizację młodzieży

Maksymalnie 6 tysięcy złotych dofinansowania dla organizacji pozarządowej pracującej z młodzieżą można otrzymać w nowym konkursie dla sektora pozarządowego na dofinansowanie zadań o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, wzmacniających postawy społeczne i obywatelskie młodzieży z regionu świętokrzyskiego. Decyzję o ogłoszeniu konkursu podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

To pierwsze takie przedsięwzięcie zapisane w programie Współpracy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok. W konkursie do rozdysponowania jest 50 tysięcy złotych. Maksymalna kwota dofinansowania to 6 tysięcy złotych.
Celem konkursu jest zwiększenie aktywności młodzieży w życiu społecznym i obywatelskim w regionie, poprzez podniesienie ich umiejętności społecznych – pracy w grupie, komunikowania się z różnymi środowiskami, umiejętności negocjowania i budowania zaufania, a także podejmowania decyzji.

Organizacje mogą się ubiegać o dotacje na zadania publiczne z zakresu: wspierania aktywności grup młodzieżowych w środowiskach lokalnych, działań szkoleniowych dla liderów grup młodzieżowych, promocji wolontariatu młodzieżowego poprzez np. wsparcie punktów wolontariatu, czy prowadzenie kampanii edukacyjno – promocyjnych, a także na organizację przez grupy młodzieżowe przedsięwzięć, których celem jest wychowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

Bliższych informacji o konkursie udzielają pracownicy Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego – telefon 41 341 69 09 lub 41 341 69 11.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Pęczyny

tsa24.com12 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021

Odbiór nowych wodociągów

tsa24.com6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

tsa24.com4 października 2021

Inauguracja akcji #świętokrzyskieNIEhejtuje

tsa24.com29 września 2021