sport

60 twardzieli weźmie udział w ekstremalnym biegu

60 twardzieli weźmie udział w ekstremalnym biegu

W najbliższą sobotę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu organizuje imprezę pod nazwą „Cross – San”. Będzie to ekstremalny bieg z przeszkodami sztucznymi i naturalnymi. Przeprawa przez kanał Wisły, zasieki i błoto to zaledwie część przeszkód z jakimi zmierzą się uczestnicy.

Bieg odbędzie się na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu oraz na pobliskich terenach zielonych. „Cross – San” został zorganizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

-Zorganizujemy zarówno naturalne jak i sztuczne przeszkody, wykorzystamy do tego przede wszystkim ukształtowanie terenu i błoto np. do przepraw przez cieki wodne. Liczymy na dobrą pogodę i dużą frekwencję – powiedział Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Przeszkody sztuczne będą tworzyły m.in. różnego typu równoważnie, liny i ścianki z przeszkodami. Ekstremalny bieg jest alternatywą dla biegów ulicznych.

Jest to pierwsza tego typu impreza w Sandomierzu. Ze względów organizacyjnych ilość uczestników została ograniczona do 60. Biegacze wystartują w dwóch transzach po 30 osób. Paweł Wierzbicki podkreślił, że wydarzenie jest kierowane przede wszystkim do mieszkańców Sandomierza, którzy są zwolnieni z opłat startowych. Organizatorzy przygotowali kilka miejsc dla osób, które zdecydują się na udział w biegu w dniu zawodów. Zapisy i biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 na bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, start zaplanowano na godzinę 11.00.

-Zapraszam wszystkich do kibicowania, ponieważ emocji na pewno nie zabraknie. Przeszkody są trudne. Cieszę się, że coraz więcej Sandomierzan biega. Ustawiają sobie jednak coraz wyższą poprzeczkę. Zainteresowanie biegiem ekstremalnym jest naprawdę duże. Na liście startowej wśród 60 zapisanych, większość to osoby z Sandomierza. Mam nadzieję, że Cross – san na stałe wpisze się w sportowy kalendarz imprez w Sandomierzu – dodał Paweł Wierzbicki.

Tegoroczna edycja „Cross- San” jest dedykowana wyłącznie dla osób pełnoletnich o dużej sprawności fizycznej. Impreza będzie zabezpieczona przez służby ratownictwa wodnego i służby medyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i koszulki, a zwycięzcy nagrody.

19402556_10211428992659106_1554721350_o

plakat

plakat 2

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

„VII Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Prezydenta miasta Katowic”

tsa24.com25 października 2021

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021