
Sandomierscy strażacy odwiedzą wszystkie gminy aby przestrzec mieszkańców przed zagrożeniami związanymi z emisją czadu. Uświadomią, jak ważna jest profilaktyka przeciwpożarowa, czyli jak sprawdzić czy nasz dom jest bezpieczny oraz jak należy się zachować w przypadku pożaru.
Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu włączyła się w kampanię społeczną zorganizowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji . Celem jest wzmocnienie świadomości społecznej na temat przyczyn i skutków powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.
Prelekcje w każdej z gmin powiatu sandomierskiego odbędą się w dniach 5-16 grudnia o godz. 17.00. Wszystko po to aby zapoznać mieszkańców z przyczynami powstania i zasadami postępowania podczas pożarów w budynkach mieszkalnych oraz zagrożeniami związanymi z obecnością tlenku węgla.
Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. W 70% przyczyną śmierci ofiar pożarów jest zetknięcie z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dymu.
Pierwsze spotkanie z mieszkańcami gminy Samborzec odbędzie się w dniu 5 grudnia 2016 roku o godzinie 17:00 w budynku remizy OSP w Skotnikach.
Pozostałe terminy:
7 grudnia – remiza OSP Obrazów
8 grudnia – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście
9 grudnia – remiza OSP Łoniów
10 grudnia – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnica
12 grudnia – Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie
13 grudnia – remiza OSP Wilczyce
14 grudnia – Urząd Gminy w Dwikozach
15 grudnia – Urząd Gminy w Samborcu
16 grudnia – Komenda Powiatowa PSP w Sandomierzu
Wszystkie prelekcje rozpoczną się o godzinie 17:00
Kinga Kędziora Palińska/ Sylwester Kochanowicz
Facebook
RSS