W Sandomierzu

Akcja informacyjno-edukacyjna o gospodarce odpadami komunalnymi w Sandomierzu

Akcja informacyjno-edukacyjna o gospodarce odpadami komunalnymi w Sandomierzu

W związku z wprowadzanymi od 1 stycznia 2020 r. zmianami w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi w Sandomierzu (rozpoczęcie segregacji i odbiór z nieruchomości odpadów biodegradowalnych), w okresie jesienno-zimowym bieżącego roku, planowanych jest w Sandomierzu szereg wydarzeń o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W ramach wspomnianych działań mają odbyć się: warsztaty ekologiczne dla najstarszych grup przedszkolnych jednostek publicznych i niepublicznych, eventy dla dzieci i młodzieży z sandomierskich szkół podstawowych oraz piknik ekologiczny dla wszystkich mieszkańców Sandomierza podczas wydarzenia pn. „II Sandomierski Dogtrekking Wiśniowy”. Dodatkowo planowane jest dostarczenie do mieszkańców Sandomierza ulotek informacyjnych, które wyjaśnią bardziej szczegółowo wprowadzane zmiany.

Pierwszym wydarzeniem na rozpoczęcie akcji informacyjnej będzie „Piknik ekologiczny”, który odbędzie 22 września w prawobrzeżnej części Sandomierza (ul. Koćmierzów), w ramach „II Sandomierskiego Dogtrekkingu”. Na mieszkańców będą czekały specjalistyczne stanowiska nawiązujące do idei recyklingu. Podczas Pikniku będzie można m.in.: wytworzyć prąd za pomocą specjalnych rowerów, wykonać ozdoby z eko wikliny, stworzyć eko biżuterię, malować plakaty promujące eko zachowania. Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w grach uczących prawidłowej segregacji odpadów.

Celem organizowanych wydarzeń jest wzrost świadomości na temat gospodarki odpadami komunalnymi, w tym selektywnej zbiórki odpadów, na terenie miasta Sandomierza.

dsc-7297

dsc-6833

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Zmarł sandomierski rzeźbiarz Szczepan Siudak

tsa24.com22 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021