W Sandomierzu

Akcja STOP SMOG

Akcja STOP SMOG

W miniony poniedziałek 29 kwietnia br. Fundacja „Zatrzymać Czas” przy wsparciu Sandomierskiego Centrum Kultury wraz z maluchami z sandomierskich przedszkoli, młodzieżą szkolną oraz dorosłymi, celebrowała popularyzację postaw ekologicznych wśród społeczeństwa.

Celem spotkania w Porcie Kultury (Portowa 24) była integracja społeczna na płaszczyźnie ekologicznej poprzez zabawę, rozrywkę i edukację.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.00 spektaklem zatytułowanym „Rajska wyspa”, przygotowanym przez aktorów z wieloletnim scenicznym doświadczeniem. Sala widowiskowa Portu Kultury szczelnie wypełniła się młodymi widzami, którzy wraz ze swoimi opiekunami byli świadkami przygód z życia rodziny srok. Młodzi widzowie wraz z podróżniczką Anastazją, mieli okazję zostać uczestnikami spektaklu, pomóc rodzinie srok w posprzątaniu i upiększeniu ich świata. Charyzmatyczni aktorzy, scenografia, efekty specjalne oraz porywająca muzyka, sprawiły, że publiczność chętnie angażowała się w zabawę biorąc czynny udział w przedstawieniu odpowiadając na przygotowane pytania i łamigłówki, a także pomagając bohaterom. Aktorzy w ciekawy i przystępny sposób przekazywali młodym widzom informacje z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Po zakończeniu spektaklu w sali kameralnej Portu Kultury na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Odbiorcy chętnie angażowali się w udział w przygotowanych warsztatach i zabawach. Zainteresowani mieli możliwość skorzystania ze stoiska eksperckiego i dowiedzieć się czym jest smog, jak badać czystość powietrza, czym jest skala porostowa. Dodatkowo czym są OZE i dlaczego wspomagają ochronę powietrza.

Inne atrakcje to m.in. stoisko multimedialne – wyspa wyposażona w osiem ekranów dotykowych. Na każdym z nich udostępniono aplikacje multimedialne o prawidłowej segregacji odpadów oraz quizy z pytaniami o ochronę powietrza. Najmłodsi chętnie układali mega puzzle, w którym po prawidłowym ułożeniu wszystkich elementów powstało eko miasto; korzystali z „monidła” stając się jego częścią pozując do zdjęć; kolorowali farbkami przygotowane rysunki czy wygrywali upominki w kole fortuny.

Uśmiechom, radości i wspólnej zabawie nie było końca

Zainteresowani mogli skorzystać ze stoiska oferującego otrzymanie niezbędnych informacji na temat wsparcia w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE.

dsc4264

dsc4245

dsc4193

dsc4114

dsc4103

dsc4100

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021