W Sandomierzu

Akcja STOP SMOG

Akcja STOP SMOG

W miniony poniedziałek 29 kwietnia br. Fundacja „Zatrzymać Czas” przy wsparciu Sandomierskiego Centrum Kultury wraz z maluchami z sandomierskich przedszkoli, młodzieżą szkolną oraz dorosłymi, celebrowała popularyzację postaw ekologicznych wśród społeczeństwa.

Celem spotkania w Porcie Kultury (Portowa 24) była integracja społeczna na płaszczyźnie ekologicznej poprzez zabawę, rozrywkę i edukację.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.00 spektaklem zatytułowanym „Rajska wyspa”, przygotowanym przez aktorów z wieloletnim scenicznym doświadczeniem. Sala widowiskowa Portu Kultury szczelnie wypełniła się młodymi widzami, którzy wraz ze swoimi opiekunami byli świadkami przygód z życia rodziny srok. Młodzi widzowie wraz z podróżniczką Anastazją, mieli okazję zostać uczestnikami spektaklu, pomóc rodzinie srok w posprzątaniu i upiększeniu ich świata. Charyzmatyczni aktorzy, scenografia, efekty specjalne oraz porywająca muzyka, sprawiły, że publiczność chętnie angażowała się w zabawę biorąc czynny udział w przedstawieniu odpowiadając na przygotowane pytania i łamigłówki, a także pomagając bohaterom. Aktorzy w ciekawy i przystępny sposób przekazywali młodym widzom informacje z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Po zakończeniu spektaklu w sali kameralnej Portu Kultury na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Odbiorcy chętnie angażowali się w udział w przygotowanych warsztatach i zabawach. Zainteresowani mieli możliwość skorzystania ze stoiska eksperckiego i dowiedzieć się czym jest smog, jak badać czystość powietrza, czym jest skala porostowa. Dodatkowo czym są OZE i dlaczego wspomagają ochronę powietrza.

Inne atrakcje to m.in. stoisko multimedialne – wyspa wyposażona w osiem ekranów dotykowych. Na każdym z nich udostępniono aplikacje multimedialne o prawidłowej segregacji odpadów oraz quizy z pytaniami o ochronę powietrza. Najmłodsi chętnie układali mega puzzle, w którym po prawidłowym ułożeniu wszystkich elementów powstało eko miasto; korzystali z „monidła” stając się jego częścią pozując do zdjęć; kolorowali farbkami przygotowane rysunki czy wygrywali upominki w kole fortuny.

Uśmiechom, radości i wspólnej zabawie nie było końca

Zainteresowani mogli skorzystać ze stoiska oferującego otrzymanie niezbędnych informacji na temat wsparcia w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE.

dsc4264

dsc4245

dsc4193

dsc4114

dsc4103

dsc4100

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021