Kronika Policyjna

AMATOR CUDZEGO PALIWA

AMATOR CUDZEGO PALIWA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w piątkową noc podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny. 23 – latek w bagażniku swojego pojazdu posiadał narzędzia służące do dokonywania kradzieży paliwa ze zbiorników samochodowych. Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęli się sandomierscy kryminalni. Amator cudzego paliwa usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Ford, który zaparkowany był w pobliżu szkoły nauki jazdy. Pojazd ten wzbudził podejrzenia sandomierskich stróżów prawa z uwagi na to, iż ktoś zaparkował go w dość nietypowym miejscu. Niespełna godzinę później mundurowi zauważyli to samo auta jadące drogą krajową nr 77. Policjanci mając podejrzenia wobec kierującego, postanowili zatrzymać go do kontroli. Podczas czynności okazało się, że 23 – latek kierujący fordem nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a w bagażniku przewoził węże i pojemniki na paliwo. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego sandomierskiej komendy, którzy ustalili, że mężczyzna włamał się do zbiornika paliwa pojazdu ciężarowego i dokonał kradzieży oleju napędowego. Jego działanie spowodowało również uszkodzenie baku w samochodzie co zwiększyło spowodowane szkody.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzając m.in. czy 23-latek nie ma na swoim koncie już innych podobnych zdarzeń. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Żródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Obowiązkowe wyposażenie roweru

tsa24.com29 maja 2020

Wirtualne szkolenie na “pierwsze prawo jazdy”

tsa24.com27 maja 2020

Szczęśliwy finał poszukiwań 92- latki

tsa24.com27 maja 2020
akta-prokuratura-dochodznie

Usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami

tsa24.com25 maja 2020

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com18 maja 2020

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

tsa24.com15 maja 2020

“Kaskadowy pomiar prędkości ” – maj 2020

tsa24.com13 maja 2020

Weekend na drogach powiatu sandomierskiego

tsa24.com12 maja 2020
dachowanie renault

Dachowanie samochodu w gminie Wilczyce

tsa24.com11 maja 2020