Kronika Policyjna

AMATOR CUDZEGO PALIWA

AMATOR CUDZEGO PALIWA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w piątkową noc podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny. 23 – latek w bagażniku swojego pojazdu posiadał narzędzia służące do dokonywania kradzieży paliwa ze zbiorników samochodowych. Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęli się sandomierscy kryminalni. Amator cudzego paliwa usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Ford, który zaparkowany był w pobliżu szkoły nauki jazdy. Pojazd ten wzbudził podejrzenia sandomierskich stróżów prawa z uwagi na to, iż ktoś zaparkował go w dość nietypowym miejscu. Niespełna godzinę później mundurowi zauważyli to samo auta jadące drogą krajową nr 77. Policjanci mając podejrzenia wobec kierującego, postanowili zatrzymać go do kontroli. Podczas czynności okazało się, że 23 – latek kierujący fordem nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a w bagażniku przewoził węże i pojemniki na paliwo. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego sandomierskiej komendy, którzy ustalili, że mężczyzna włamał się do zbiornika paliwa pojazdu ciężarowego i dokonał kradzieży oleju napędowego. Jego działanie spowodowało również uszkodzenie baku w samochodzie co zwiększyło spowodowane szkody.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzając m.in. czy 23-latek nie ma na swoim koncie już innych podobnych zdarzeń. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Żródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Szaleńcza jazda 37-latka w Łoniowie

tsa24.com12 stycznia 2021

Nocny pościg za kierowcą zakończył się tragicznie

tsa24.com11 stycznia 2021

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu tsa24.com

tsa24.com29 grudnia 2020

Szaleńcza jazda 26-latka, obywatela Ukrainy

tsa24.com29 grudnia 2020

Kolejny “pirat drogowy” wyeliminowany z ruchu

tsa24.com17 grudnia 2020

Szlachetna Paczka od sandomierskich policjantów

tsa24.com14 grudnia 2020

Kolejny cios w nielegalny hazard

tsa24.com9 grudnia 2020

Uwaga ! Pieszy na drodze

tsa24.com23 listopada 2020

Nadmierna prędkość i kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com23 listopada 2020