Kronika Policyjna

AMATOR CUDZEGO PALIWA

AMATOR CUDZEGO PALIWA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu w piątkową noc podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny. 23 – latek w bagażniku swojego pojazdu posiadał narzędzia służące do dokonywania kradzieży paliwa ze zbiorników samochodowych. Mężczyzna został zatrzymany, a sprawą zajęli się sandomierscy kryminalni. Amator cudzego paliwa usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Ford, który zaparkowany był w pobliżu szkoły nauki jazdy. Pojazd ten wzbudził podejrzenia sandomierskich stróżów prawa z uwagi na to, iż ktoś zaparkował go w dość nietypowym miejscu. Niespełna godzinę później mundurowi zauważyli to samo auta jadące drogą krajową nr 77. Policjanci mając podejrzenia wobec kierującego, postanowili zatrzymać go do kontroli. Podczas czynności okazało się, że 23 – latek kierujący fordem nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a w bagażniku przewoził węże i pojemniki na paliwo. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego sandomierskiej komendy, którzy ustalili, że mężczyzna włamał się do zbiornika paliwa pojazdu ciężarowego i dokonał kradzieży oleju napędowego. Jego działanie spowodowało również uszkodzenie baku w samochodzie co zwiększyło spowodowane szkody.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzając m.in. czy 23-latek nie ma na swoim koncie już innych podobnych zdarzeń. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Żródło KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wypadek na drodze K9 Goźlice, pięć osób w szpitalu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Trwają poszukiwania zaginionego. Policja prosi o informację

tsa24.com3 sierpnia 2021

Zatrzymany 26-letni woźnica z ponad 2,6 promila alkoholu

tsa24.com3 sierpnia 2021

Nie żyje dziewczynka, która wypadła z okna w Dwikozach

tsa24.com2 sierpnia 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021