W Sandomierzu

Amazonki promowały profilaktykę raka piersi

Amazonki promowały profilaktykę raka piersi

VII edycja sandomierskiego Marszu Pier[w]si odbyła się 25 września 2020 r. na Rynku Starego Miasta. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie pań do wykonywania badań profilaktycznych piersi i szyjki macicy oraz panów do badań jąder oraz prostaty. Wydarzenie poprowadził Wojciech Dumin dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury. Gości powitała Grażyna Rękas prezes sandomierskiego klubu “Amazonki”.

   Następnie głos zabrali przybyli goście – Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz Marek Kos Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, którzy podziękowali Amazonkom za działalność na rzecz wsparcia kobiet borykających się z chorobą nowotworową oraz wyrazili radość z przybycia tak wielu kobiet z klubów Amazonek z całego województwa świętokrzyskiego i nie tylko. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele: władz powiatowych, miast z województwa świętokrzyskiego, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz instytucji prozdrowotnych.

   Siódmy już Marsz Pier[w]si, który wpisał się na stałe w harmonogram wydarzeń organizowanych w mieście odbył się wokół miejskiego Ratusza, gdzie maszerujące Amazonki trzymały w dłoniach transparenty z hasłami zachęcającymi do działań profilaktycznych, a także słoneczniki – symbole marszu.

  Zwieńczeniem wydarzenia był występ artystyczny Wiktorii Bartoszewskiej z Sandomierskiego Studia Piosenki oraz wykład aspiranta Sławomira Białka z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, który przytoczył m.in. zagrożenia płynące z Internetu.

 

Źródło U.M. Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

I Memoriał Franciszka Makowskiego

tsa24.com29 lipca 2021

Wolne Śpiewanie na Dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Profilaktyczna sobota w Sandomierzu

tsa24.com26 lipca 2021

Adam Kołodziej wywalczył srebrny medal w Suwałkach

tsa24.com26 lipca 2021

IV Gala Orderu Rzeki Wisły oraz Festival Dookoła Wody

tsa24.com26 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Zmarł sandomierski rzeźbiarz Szczepan Siudak

tsa24.com22 lipca 2021

XXX Festiwal Muzyka w Sandomierzu

tsa24.com21 lipca 2021