Kronika Policyjna

ARESZT DLA PODEJRZANYCH O SERIĘ WŁAMAŃ

ARESZT DLA PODEJRZANYCH O SERIĘ WŁAMAŃ

Skrupulatna praca sandomierskich policjantów doprowadziła do zatrzymania podejrzanych o serię włamań do sklepów i instytucji w powiecie sandomierskim. Oprócz zatrzymania dwóch mieszkańców województwa śląskiego, odzyskana została znaczna cześć skradzionego mienia. Dodatkowo podczas czynności przy mężczyznach znalezione zostały narkotyki i broń gazowa.

Do serii włamań doszło w ciągu ostatniego tygodnia na terenie powiatu sandomierskiego. Sprawcy działający pod osłoną nocy na cel brali salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, sklepy z częściami motoryzacyjnymi, sklepy spożywcze czy przedsiębiorstwa świadczące usługi budowlane. Ich łupem padały m.in. pieniądze, komputery, sprzęty elektroniczne a nawet kosze na śmieci. Ostatnie włamanie miało miejsce w ubiegłą środę 26 lutego. Sprawcy działali szybko i zuchwale, licząc na łatwy łup nie przebierali w środkach, plądrując kolejne lokale.

Policjanci z wydziału  kryminalnego natychmiast przystąpili do ustalania sprawców włamań. Szybkie działanie funkcjonariuszy doprowadziło w minioną środę do zatrzymania dwóch mieszkańców województwa śląskiego. 38 i 36-latek zostali „trafieni” na jednym z parkingów w Sandomierzu. Nie wykluczone jest to, że byli oni w trakcie planowania kolejnego włamania.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci w samochodzie zatrzymanych znaleźli ponad 40 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, broń gazową oraz przedmioty pochodzące z włamań. W toku dalszych czynności kryminalni dokonali przeszukania wynajmowanego przez podejrzanych mieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z przestępczego procederu.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. W piątek 28 lutego usłyszeli zarzuty usiłowania i dokonania kilkudziesięciu włamań popełnionych w krótkich odstępach czasu. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec sprawców włamań środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło  KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

akta-prokuratura-dochodznie

Usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami

tsa24.com25 maja 2020

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

tsa24.com18 maja 2020

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

tsa24.com15 maja 2020

“Kaskadowy pomiar prędkości ” – maj 2020

tsa24.com13 maja 2020

Weekend na drogach powiatu sandomierskiego

tsa24.com12 maja 2020
dachowanie renault

Dachowanie samochodu w gminie Wilczyce

tsa24.com11 maja 2020

Śmiertelny wypadek w gminie Klimontów

tsa24.com9 maja 2020

18-latek odpowie za pobicie

tsa24.com6 maja 2020

Śmiertelny wypadek w m. Górki Klimontowskie

tsa24.com5 maja 2020