Kronika Policyjna

ARESZT DLA PODEJRZANYCH O SERIĘ WŁAMAŃ

ARESZT DLA PODEJRZANYCH O SERIĘ WŁAMAŃ

Skrupulatna praca sandomierskich policjantów doprowadziła do zatrzymania podejrzanych o serię włamań do sklepów i instytucji w powiecie sandomierskim. Oprócz zatrzymania dwóch mieszkańców województwa śląskiego, odzyskana została znaczna cześć skradzionego mienia. Dodatkowo podczas czynności przy mężczyznach znalezione zostały narkotyki i broń gazowa.

Do serii włamań doszło w ciągu ostatniego tygodnia na terenie powiatu sandomierskiego. Sprawcy działający pod osłoną nocy na cel brali salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, sklepy z częściami motoryzacyjnymi, sklepy spożywcze czy przedsiębiorstwa świadczące usługi budowlane. Ich łupem padały m.in. pieniądze, komputery, sprzęty elektroniczne a nawet kosze na śmieci. Ostatnie włamanie miało miejsce w ubiegłą środę 26 lutego. Sprawcy działali szybko i zuchwale, licząc na łatwy łup nie przebierali w środkach, plądrując kolejne lokale.

Policjanci z wydziału  kryminalnego natychmiast przystąpili do ustalania sprawców włamań. Szybkie działanie funkcjonariuszy doprowadziło w minioną środę do zatrzymania dwóch mieszkańców województwa śląskiego. 38 i 36-latek zostali „trafieni” na jednym z parkingów w Sandomierzu. Nie wykluczone jest to, że byli oni w trakcie planowania kolejnego włamania.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci w samochodzie zatrzymanych znaleźli ponad 40 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, broń gazową oraz przedmioty pochodzące z włamań. W toku dalszych czynności kryminalni dokonali przeszukania wynajmowanego przez podejrzanych mieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z przestępczego procederu.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. W piątek 28 lutego usłyszeli zarzuty usiłowania i dokonania kilkudziesięciu włamań popełnionych w krótkich odstępach czasu. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec sprawców włamań środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło  KPP Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Święto sandomierskich policjantów

tsa24.com23 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Zderzenie dwóch ciężarówek

tsa24.com6 lipca 2021

Mówią, że dzwonią z banku? Uwaga to mogą być oszuści !

tsa24.com2 lipca 2021

Ponad 2 promile na alkomacie i ponad 100 km/h na prędkościomierzu

tsa24.com1 lipca 2021

W gminie Dwikozy sandomierscy kryminalni znaleźli 4 kg narkotyków

tsa24.com30 czerwca 2021

Wszedł na zaplecze sklepu, ukradł zgrzewkę piw i szarpał ekspedientkę

tsa24.com23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

tsa24.com23 czerwca 2021