W Sandomierzu

Autostopem do Hiszpanii. W poszukiwaniu wioski hipisów” – relacja

Autostopem do Hiszpanii. W poszukiwaniu wioski hipisów” – relacja

W chłodny zimowy wieczór 7 grudnia 2017 roku w Lapidarium pod Ratuszem odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie podróżnicze z cyklu „Sandomierskiego Spotkania z Kulturą”, którego organizatorem była Niezależna Inicjatywa Kulturalna we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury.

Tytuł spotkania brzmiał intrygująco i ciut prowokacyjnie: „Autostopem do Hiszpanii.

W poszukiwaniu wioski hipisów”. Bohaterami tego wydarzenia byli dwaj młodzi podróżnicy: rodowity Sandomierzanin – Grzegorz Petelewicz oraz pochodzący z Janowa Lubelskiego – Wiktor Piecuch. Obaj panowie na ostatnim roku studiów postanowili przeżyć przygodę życia i wyruszyć autostopem do Hiszpanii. Jak powiedzieli, to był „ostatni dzwonek w życiu studenta”, aby zrealizować tak spontaniczną i szaloną wyprawę. Chcąc uniknąć etykiety „klasyczna wycieczka turystyczna” obrali sobie dość nietypowy cel podróży – odnalezienie największej w Europie wioski hipisów. Ich euro trip trwał 45 dni. Przemierzyli autostopem kraje takie jak: Polska, Czechy, Austria, Włochy, Francja i Hiszpania, zwiedzając przy okazji wielkie miasta, słynne zabytki kultury a przede wszystkim miejsca o niezwykłych walorach przyrodniczych. Odnalezienie hipisowskiej wioski było jedynym punktem we wcześniej ustalonym programie, który udało im się zrealizować. W trakcie podróży przeżyli niezliczoną ilość ciekawych przygód, o których opowiedzieli z entuzjazmem oraz dużym poczuciem humoru. Opowieściom tym towarzyszyły krótkie filmiki nagrywane na zasadzie swoistego video-dziennika. Publiczność, jak zawsze licznie zgormadzona w Lapidarium pod Ratuszem, żywo reagowała na te historie. Co chwilę padały jakieś pytania, wybuchały salwy śmiechu i od czasu do czasu pojawiały się spontaniczne oklaski.

Bardzo miłym zaskoczeniem była obecność wśród uczestników spotkania pewnej pani, która podwiozła naszych podróżników w ramach autostopu właśnie w trakcie ich euro – tripu.

Gorące podziękowania składamy Grzegorzowi i Wiktorowi za ciekawą, inspirującą i bardzo zabawną opowieść o podróży autostopem do Hiszpanii.
Publiczności dziękujemy za tak liczne przybycie!

Kolejne spotkanie z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą” odbędzie się 25 stycznia 2018 roku o godz. 18.00, jak zawsze, w Lapidarium pod Ratuszem.

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

I Mokoszyńskie Święto Plonów

tsa24.com13 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Koncert u dominikanów. Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty

tsa24.com7 września 2021

Dwie nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Pierwsza edycja Weekendu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Narodowe Czytanie w Widnokręgu

tsa24.com6 września 2021