Fotorelacje

„Bajkowa szkoła” Lekcja czy zabawa?

„Bajkowa szkoła” Lekcja czy zabawa?

Za nami kolejne zajęcia w „Bajkowej Szkole”. Zabawy i andrzejkowe wróżby były okazją do zapoznania przedszkolaków ze środowiskiem szkolnym oraz nawiązaniem kontaktów z rówieśnikami i nauczycielami. Zarówno rodzice jak i dzieci byli zachwyceni.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu odbyło się wczoraj kolejne spotkanie w ramach programu „Bajkowa Szkoła”. Wróżki i czarodzieje rodem z Harrego Pottera rozdawały milusińskim naklejki i wróżby. Nauczycielki przygotowały wiele atrakcji. Pięcio i sześciolatki podczas godzinnego spotkania wrzucały pieniążki do magicznej kuli aby spełnić swoje marzenia, wyciągały wróżby z czarodziejskiego kapelusza i przepowiadały swoją przyszłość. Nie zabrakło również zajęć plastyczno- edukacyjnych i słodkich upominków. Wszystko po to by pomóc przedszkolakom odnaleźć się w nowym miejscu, jakim jest szkoła.

Przypomnijmy, że celem zajęć jest również nauka pracy w zespole oraz samodyscypliny. Spotkanie pod hasłem „Wróżby andrzejkowe” poprowadziły: Izabela Zawadzka, Bożena Nowacka, Anna Turbiarz, Kinga Kras i Katarzyna Drobiazg.

-Jestem bardzo zadowolona z udziału mojej córki w spotkaniach „Bajkowej Szkoły”. Uważam, że to świetna szansa aby oswoić dziecko z wejściem w nowy etap życia jakim jest pójście do szkoły. Te zajęcia są bardzo adaptacyjne i przygotowują przedszkolaka do nowej sytuacji, choć pozornie to tylko zabawy- powiedziała mama 5-letniej uczestniczki.

W tym roku szkolnym zaplanowano jeszcze trzy tematyczne spotkania: „Mikołajki na wesoło”, „English is fun” oraz „W teatrze małego widza”. Każde spotkanie ma zupełnie inny charakter i prowadzą go różni nauczyciele. Zajęcia odbywają się zawsze w czwartek w godz. 16.30-17.30.

Więcej informacji :
https://tsa24.com/szkola-otwarta-dla-szesciolatka/

Kinga Kędziora- Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

Sandomierz w miniony weekend powitał wakacje

tsa24.com5 lipca 2021

XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koprzywnica

tsa24.com3 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

tsa24.com10 lutego 2020

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

tsa24.com9 stycznia 2020

NIETRZEŹWI KIEROWCY NA SANDOMIERSKICH DROGACH

tsa24.com3 stycznia 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

tsa24.com11 lutego 2019