kultura i rozrywka

Bal na 150 par!

Bal na 150 par!

Do białego rana bawili się goście wielkiego balu charytatywnego w hotelu Anna w Wielowsi. Były tańce, pamiątkowe zdjęcia na „ściance” , również te z Lordem Vaderem z Gwiezdnych Wojen. Nie zabrakło emocjonujących aukcji i gości specjalnych. Impreza była podsumowaniem tegorocznej „Choinki życzeń”, akcji dobroczynnej organizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

W balu uczestniczyło ponad 250 osób. –To rekordowa liczba – mówił Janusz Galiniak, dyrektor szkoły. Wśród nich byli sponsorzy, którzy od lat wspierają „Choinkę życzeń”, okazując swą hojność. – Bal ma charakter charytatywny stąd loteria oraz aukcje. Stąd cenne podarunki od prezydenta RP, marszałka sejmu, województwa podkarpackiego, poseł Elżbiety Łukaciejewskiej, czy szczypiornisty Sławomira Szmala – wyliczał Janusz Galiniak. – Mamy więc albumy od prezydenta Polski, cenną akwarelę od marszałka województwa podkarpackiego, zestaw biurowy od pani premier oraz prace lokalnych artystów – rzeźby aniołów, akwarele, paterę wykonaną przez kowala. Oczywiście jest biżuteria i mnóstwo rękodzieła przygotowanego przez nauczycieli i uczniów szkoły.

W tym roku licytacje wspólnie z Pawłem Gosposiem, nauczycielem ZSS, poprowadził gość specjalny balu Paweł Stasiak, lider zespołu Papa D., który również zaśpiewał dla gości. Kwoty jakie padały podczas aukcji były okazałe. Oto niektóre z nich – rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z marynistycznym zestawem do pokoju dziecięcego poszedł za 900 złotych, obrazy Mistrz i Uczeń za 500 złotych, podobnie jak pakiet zabiegów odmładzających. Bal charytatywny wsparła również nasza redakcja. Za kampanię reklamową na portalach rta.24.eu i tsa24.com, spinki do mankietów i bilet dla dwóch osób na dzisiejszy finałowy mecz piłki ręcznej wraz z pokryciem kosztów przejazdu oraz cateringu jeden z gości zaoferował 1000 złotych.

Darowizny uzyskane z akcji będą dużym wsparciem dla działalności szkoły i jej uczniów. – Wyremontowaliśmy sale wczesnego wspomagania rozwoju, dopłacamy naszym wychowankom do wyjazdów na zielone szkoły, mamy fundusze na organizację naszych sztandarowych imprez – Turnieju tenisa stołowego, Mitingu kolarskiego oraz Trójboju siłowego. Dziękujemy za każdy gest wsparcia – podsumowuje Janusz Galiniak.

Monika Stojowska, fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Koprzywnickie Bziuki- na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

tsa24.com26 października 2021

Dniówka w sadzie Wójta Gminy Samborzec odpracowana

tsa24.com26 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Jesienny repertuar „Kina Starówka” w Sandomierzu

tsa24.com19 października 2021