wydarzenia

Bezpieczne Świętokrzyskie – Nagroda Koziołek

Bezpieczne Świętokrzyskie – Nagroda Koziołek

Idea Nagrody „KOZIOŁEK” zrodziła się w 2000 roku. Głównym jej celem jest wspieranie aktywności i publiczna promocja powiatów, na terenie których działające osoby fizyczne i prawne przyczyniają się do znaczącej poprawy stanu bezpieczeństwa obywatelskiego oraz zabezpieczenia majątku państwowego i prywatnego. Istotnym była także chęć wyrażenia im uznania za wkład pracy i zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.

koziołek

Wyszliśmy z założenia, iż należy nie tylko utrwalać pozytywne postawy społeczne umacniające system ładu i porządku, obywatelską reakcję wobec negatywnych zjawisk oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli i ich majątku, ale także pokazywać dobre przykłady i wskazywać możliwości działania na rzecz walki z przestępczością i patologiami. Zachętą do prowadzenia tych działań jest nie tylko statuetka, ale również środki finansowe przekazywane przez osoby wchodzące w skład Kapituły Nagrody tj. Wojewodę Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego z przeznaczeniem na działalność profilaktyczną w powiatach.

Kandydatem do nagrody może być każdy powiat woj. świętokrzyskiego, który podjął wykraczające poza jego zwykłe obowiązki, działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Selekcję i weryfikację wstępną dokonuje co roku zespół roboczy składający się z przedstawicieli Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ostatecznej oceny dokonuje jednak Kapituła Nagrody.
Wręczenie Nagrody odbywa się uroczyście w obecności fundatorów, przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, Policji, organizacji i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz mediów.

KWP Kielce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Pościg za 24-latkiem w BMW

tsa24.com10 maja 2021

Łączy nas Wisła i San – wielkie sprzątanie

tsa24.com10 maja 2021

Nowe inwestycje w Sandomierzu

tsa24.com10 maja 2021

Nietrzeźwa 42-latka sprawcą kolizji drogowej

tsa24.com10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

tsa24.com10 maja 2021

Zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym

tsa24.com6 maja 2021

Druhowie z OSP Gałkowice ratują życie

tsa24.com6 maja 2021

Nowy blask zawichojskiej strażnicy

tsa24.com6 maja 2021

Kolejny “Domek – Hotel dla Owadów” w Parku Piszczele

tsa24.com6 maja 2021