W powiecie

Biała Niedziela w Koprzywnicy z dużym zainteresowaniem

Biała Niedziela w Koprzywnicy z dużym zainteresowaniem

Z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych oraz pielęgniarskich skorzystali uczestnicy Białej Niedzieli w Koprzywnicy, która odbyła się pod hasłem “Zdrowa Jesień”. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane z myślą o mieszkańcach miasta i gminy Koprzywnica, którego celem była promocja, edukacja i propagowanie zdrowia. Pomysłodawca wydarzenia burmistrz Aleksandra Klubińska dziękuje wszystkim za udział i zapowiada, że będą kolejne edycje “Zdrowej Niedzieli.
Na jeden dzień pomieszczenia Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy zamienił się się w Przychodnię Zdrowia. Porad udzielał chirurg, nefrolog i fizjoterapeuta. Zainteresowani skorzystali z bezpłatnego badania słuchu. Na mieszkańców czekały dyplomowane panie pielęgniarki i studentki pielęgniarstwa, które zapraszały do pomiaru ciśnienia oraz kontroli paramentów ciała. Wszystkie porady i konsultacje były bezpłatne.
O tym, jak wyeliminować cukier w naszej kuchni przy użyciu dostępnych na rynku zamienników mówiła dietetyk. O profilaktyce raka piersi przypominały panie ze Stowarzyszenia Amazonek w Sandomierzu. Amazonki miały ze sobą fantomy, na których uczyły samobadania piersi. Do stoiska z medycyną naturalną zapraszali konsultanci olejków eterycznych. Przed budynkiem MGOK o zasadach udzielania pierwszej pomocy mówili członkowie Grupy Ratownictwa Medycznego w Tarnobrzegu.
Ze względu na pandemię i zagrożenia związane z COVID 19 organizatorzy przygotowali dla uczestników Białej Niedzieli ulotki z instrukcją poprawnego zakładania i noszenia maseczek oraz ulotki z instruktażem mycia rąk.
Do słodko – kulinarnej strefy z ciastami, przekąskami i innymi wyrobami, które umiliły czas spędzony na Białej Niedzieli zaprosiły panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Trzykosach, Postronnej, Koprzywnicy, Zarzecza, Krzcina i Niedźwic. Dodatkiem były także owoce i naturalny sok jabłkowy.
Burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Białej Niedzieli i wyraża nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie zostanie powtórzone.
Źródło MGOKiS Koprzywnica

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

diecezja

Finał akcji „Gwiazdka dla Potrzebującego”

tsa24.com14 stycznia 2021

Burmistrz Koprzywnicy kwestuje dla WOŚP. Sprawdź co wystawiła na aukcję

tsa24.com13 stycznia 2021

Setne urodziny Pani Stanisławy

tsa24.com12 stycznia 2021

Proste i skuteczne sposoby na bezpieczne ferie

tsa24.com12 stycznia 2021

Powrót uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego

tsa24.com11 stycznia 2021

Wsparcie działalności Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu

tsa24.com8 stycznia 2021

eSkarbonka Sandomierskiego Sztabu WOŚP już aktywna!

tsa24.com7 stycznia 2021

Koprzywnica aplikuje o dofinansowanie w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych

tsa24.com5 stycznia 2021

Uroczystość Trzech Króli w tym roku bez orszaków

tsa24.com5 stycznia 2021