W powiecie

Biała Niedziela w Koprzywnicy z dużym zainteresowaniem

Biała Niedziela w Koprzywnicy z dużym zainteresowaniem

Z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych oraz pielęgniarskich skorzystali uczestnicy Białej Niedzieli w Koprzywnicy, która odbyła się pod hasłem “Zdrowa Jesień”. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane z myślą o mieszkańcach miasta i gminy Koprzywnica, którego celem była promocja, edukacja i propagowanie zdrowia. Pomysłodawca wydarzenia burmistrz Aleksandra Klubińska dziękuje wszystkim za udział i zapowiada, że będą kolejne edycje “Zdrowej Niedzieli.
Na jeden dzień pomieszczenia Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy zamienił się się w Przychodnię Zdrowia. Porad udzielał chirurg, nefrolog i fizjoterapeuta. Zainteresowani skorzystali z bezpłatnego badania słuchu. Na mieszkańców czekały dyplomowane panie pielęgniarki i studentki pielęgniarstwa, które zapraszały do pomiaru ciśnienia oraz kontroli paramentów ciała. Wszystkie porady i konsultacje były bezpłatne.
O tym, jak wyeliminować cukier w naszej kuchni przy użyciu dostępnych na rynku zamienników mówiła dietetyk. O profilaktyce raka piersi przypominały panie ze Stowarzyszenia Amazonek w Sandomierzu. Amazonki miały ze sobą fantomy, na których uczyły samobadania piersi. Do stoiska z medycyną naturalną zapraszali konsultanci olejków eterycznych. Przed budynkiem MGOK o zasadach udzielania pierwszej pomocy mówili członkowie Grupy Ratownictwa Medycznego w Tarnobrzegu.
Ze względu na pandemię i zagrożenia związane z COVID 19 organizatorzy przygotowali dla uczestników Białej Niedzieli ulotki z instrukcją poprawnego zakładania i noszenia maseczek oraz ulotki z instruktażem mycia rąk.
Do słodko – kulinarnej strefy z ciastami, przekąskami i innymi wyrobami, które umiliły czas spędzony na Białej Niedzieli zaprosiły panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Trzykosach, Postronnej, Koprzywnicy, Zarzecza, Krzcina i Niedźwic. Dodatkiem były także owoce i naturalny sok jabłkowy.
Burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Białej Niedzieli i wyraża nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie zostanie powtórzone.
Źródło MGOKiS Koprzywnica

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie modernizacja bieżni na stadionie

tsa24.com23 lipca 2021

Uważajcie na oszustów internetowych

tsa24.com23 lipca 2021

Jubileusz setnych urodzin mieszkańca Chrapanowa

tsa24.com23 lipca 2021

Dofinansowanie dla gminy na działalność klubów seniora

tsa24.com21 lipca 2021

Nowy mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Zawichoście

tsa24.com20 lipca 2021

Żłobek “Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com16 lipca 2021

Uwaga! Miejscowość Łukawa – tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty !

tsa24.com8 lipca 2021

Klimontów – Kryształowe Berło dla Mirosława Baki

tsa24.com7 lipca 2021

“Profilaktyka 40 PLUS”- Masz 40 lat? Skorzystaj z darmowych badań

tsa24.com7 lipca 2021