W Sandomierzu

Bieg miast partnerskich z okazji 30 lecia współpracy z Emmendingen

Bieg miast partnerskich z okazji 30 lecia współpracy z Emmendingen

Wokół rywalizacji sportowej skupiła się tegoroczna wizyta miast partnerskich w Sandomierzu. Z okazji 30-lecia współpracy z Emmendingen, przez Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji został zorganizowany “Bieg Miast Partnerskich”, który miał miejsce 22 czerwca br., a jego start i meta miały miejsce pod Urzędem Miejskim w Sandomierzu.

Delegacje z niemieckiego Emmendingen i ukraińskiego Ostroga gościły w Sandomierzu od 21 do 23 czerwca. Przedstawiciele miast partnerskich w osobach oficjeli i sportowców reprezentujących obydwa miasta mieli okazję zwiedzić Sandomierz, spotkać się z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Sandomierzu oraz stowarzyszenia “Pomost”, które od lat wspiera działania integrujące miasta partnerskie.

Pierwszego dnia wizyty w Sandomierzu, zagranicznych gości powitał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, spotkanie to miało miejsce tuż przed zwiedzaniem miasta, w związku z powyższym gospodarz nadwiślańskiego grodu życzył uczestnikom wspaniałych wrażeń związanych z poznawaniem historii Sandomierza. Ponadto życzył także gościom, aby czuli się w naszym mieście jak w swoich rodzinnych miejscowościach.

21 czerwca miało miejsce spotkanie młodzieży, która w zakresie wspólnego, polsko-niemieckiego projektu współfinansowanego z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w dniach 21-27 lipca weźmie udział w obozie młodzieżowym w Niemczech. Delegaci, którzy przybyli by przeprowadzić spotkanie z młodzieżą zaprezentowali bogaty program wydarzenia, nie mogło zabraknąć dyskusji związanej z kwestiami organizacyjnymi. Wszystkie szczegóły organizacyjne przełożyła na język polski \ Małgorzata Szuba Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.

Kluczowym elementem wizyty był Bieg Miast Partnerskich, w którym udział wzięło ponad 60 zawodników, w tym z miast partnerskich – Ostroga i Emmendingen. Atmosfera tego sportowego spotkania była niezwykle przyjazna, radosna i otwarta. Sportowcy odbyli wspólną rozgrzewkę, chętnie pozowali do wspólnych zdjęć, a na trasie biegu, która liczyła 3 km, chętnie wspierali się i wzajemnie dopingowali. Na mecie na wszystkich zawodników czekał pamiątkowy medal, najlepsi, którzy stanęli na podium odebrali nagrody z rąk Thomasa Fechnera Zastępcy Nadburmistrza Emmendingen Oksany Sytnyćkiej Zastępcy Mera Ostroga i Marcina Marca Burmistrza Sandomierza. Zawodnicy zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach – Open oraz Miasta Partnerskie. Na podium w kategorii miast partnerskich zawodnicy niemal idealnie podzielili się miejscami na podium, co pokazuje, że każda z drużyn była doskonale przygotowana do biegu.

Po emocjach sportowych delegacje kontynuowały program wizyty, ponadto uczestnicy mieli okazję zakosztować regionalnych, polskich smaków na Festiwalu Chleb, Wino, Ser który miał miejsce na Rynku Starego Miasta.

W niedzielę, 23 czerwca delegacje opuściły Sandomierz. Za niezwykle owocną wizytę podziękował im przed wyjazdem Marcin Marzec. Serdecznemu pożegnaniu towarzyszyły deklaracje, kolejnych wizyt o tak ciekawym i różnorodnym charakterze w innych miastach partnerskich.

ura-7773

ura-7716

ura-7740

ura-7710

ura-7652

ura-7728

ura-7661

Źródło: UM Sandomierz 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Dzień Babci i Dziadka – Czego im życzyć? Aby byli Bezpieczni !

tsa24.com21 stycznia 2021

Bądźmy odpowiedzialni -Oszczędzajmy wodę !

tsa24.com21 stycznia 2021

Spotkanie opłatkowe gospodarzy miast papieskich

tsa24.com21 stycznia 2021

29. Finał WOŚP Sztab Sandomierz #2484

tsa24.com20 stycznia 2021

Zima w mieście 2021

tsa24.com20 stycznia 2021

Konkurs dla organizacji pozarządowych

tsa24.com19 stycznia 2021

Nagrody Publiczności w konkursie “Porównania 29”

tsa24.com19 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka w Sandomierzu akcja profilaktyczna

tsa24.com15 stycznia 2021

Wzmocniono ochronę przeciwpowodziową Sandomierza

tsa24.com14 stycznia 2021