W Sandomierzu

Blaszane budki na parkingu

Blaszane budki na parkingu

Blaszane budki handlujących zostały przeniesione z Placu 3 Maja na pobliski parking dla taksówek. To mało estetyczne rozwiązanie było konieczne aby przygotować Plac 3 Maja do przebudowy. Miejsce zyska zupełnie nowy charakter. W miejsce „blaszaków” pojawi się plac zabaw, fontanna, i skwer zieleni.

Do końca stycznia zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu modernizacji Placu 3 Maja. Budki handlujących zostały przeniesione w inne miejsce aby oczyścić plac, na którym wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Handlarze niezależnie czy prowadzą handel czy nie, są zobowiązani uiszczać miastu opłatę za utrzymanie blaszanej budki na parkingu. Każdego dnia naliczana jest złotówka za metr kwadratowy. Choć jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, mieszkańcy miasta nie są zadowoleni z przeniesienia handlu na parking.

– Wcześniej plac wyglądał źle, ale teraz jest naprawdę tragicznie. Ta ulica prowadzi m.in. do Galerii Królewskiej, a wygląda fatalnie- powiedziała mieszkanka ul. Słowackiego.

Katarzyna Zioło, asystent burmistrza zapowiada, że budki zostaną w najbliższym czasie obklejone projektem nowego Placu 3 Maja. Wszystko po to aby miejsce wyglądało bardziej estetycznie. Władze planują również zagospodarować zieleń wokół tego terenu.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Plac 3 Maja zyska nie tylko nowy wygląd ale również charakter. W miejsce odstraszającego blaszanego targowiska powstanie rekreacyjny park. W planach jest stworzenie placu zabaw dla dzieci, fontanny, skweru zieleni, a nawet miejsca na scenę plenerową. Aby ostatecznie pozbyć się blaszanych budek z miasta wybudowany zostanie obiekt handlowy dla kupców.

– Chcemy by prace ruszyły jak tylko pogoda na to pozwoli. Zależy nam na czasie- powiedziała Katarzyna Zioło, asystent Burmistrza Sandomierza.

IMG_7870 (Kopiowanie)

IMG_7874 (Kopiowanie)

IMG_7876 (Kopiowanie)


Kinga Kędziora Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Pożar koparko – ładowarki w Sandomierzu

tsa24.com13 maja 2021

Manual dla branży turystycznej

tsa24.com13 maja 2021

“Sandomierscy KREWni z wyboru – tydzień krwiodawstwa”

tsa24.com13 maja 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Sandomierza

tsa24.com12 maja 2021

Zwycięzcy X Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

tsa24.com12 maja 2021

Zgłoś swoje propozycje zmian w rozkładzie jazdy autobusów

tsa24.com12 maja 2021

NOC MUZEÓW 2021 w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

tsa24.com12 maja 2021

Worki z nakrętkami z Klimontowa zasilą zbiórkę Bartusia

tsa24.com11 maja 2021

Poruszasz się hulajnoga elektryczną? Od 20 maja wchodzą nowe przepisy 

tsa24.com11 maja 2021