W Sandomierzu

Blaszane budki na parkingu

Blaszane budki na parkingu

Blaszane budki handlujących zostały przeniesione z Placu 3 Maja na pobliski parking dla taksówek. To mało estetyczne rozwiązanie było konieczne aby przygotować Plac 3 Maja do przebudowy. Miejsce zyska zupełnie nowy charakter. W miejsce „blaszaków” pojawi się plac zabaw, fontanna, i skwer zieleni.

Do końca stycznia zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu modernizacji Placu 3 Maja. Budki handlujących zostały przeniesione w inne miejsce aby oczyścić plac, na którym wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Handlarze niezależnie czy prowadzą handel czy nie, są zobowiązani uiszczać miastu opłatę za utrzymanie blaszanej budki na parkingu. Każdego dnia naliczana jest złotówka za metr kwadratowy. Choć jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, mieszkańcy miasta nie są zadowoleni z przeniesienia handlu na parking.

– Wcześniej plac wyglądał źle, ale teraz jest naprawdę tragicznie. Ta ulica prowadzi m.in. do Galerii Królewskiej, a wygląda fatalnie- powiedziała mieszkanka ul. Słowackiego.

Katarzyna Zioło, asystent burmistrza zapowiada, że budki zostaną w najbliższym czasie obklejone projektem nowego Placu 3 Maja. Wszystko po to aby miejsce wyglądało bardziej estetycznie. Władze planują również zagospodarować zieleń wokół tego terenu.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Plac 3 Maja zyska nie tylko nowy wygląd ale również charakter. W miejsce odstraszającego blaszanego targowiska powstanie rekreacyjny park. W planach jest stworzenie placu zabaw dla dzieci, fontanny, skweru zieleni, a nawet miejsca na scenę plenerową. Aby ostatecznie pozbyć się blaszanych budek z miasta wybudowany zostanie obiekt handlowy dla kupców.

– Chcemy by prace ruszyły jak tylko pogoda na to pozwoli. Zależy nam na czasie- powiedziała Katarzyna Zioło, asystent Burmistrza Sandomierza.

IMG_7870 (Kopiowanie)

IMG_7874 (Kopiowanie)

IMG_7876 (Kopiowanie)


Kinga Kędziora Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Bezpieczeństwo podczas nadchodzącego weekendu

tsa24.com29 października 2021

Szarpanie za mundur i obelgi nie pomogły

tsa24.com29 października 2021

Kursy komunikacji miejskiej 1 listopada

tsa24.com29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zmiana organizacji ruchu

tsa24.com29 października 2021

Budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sandomierzu

tsa24.com27 października 2021

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” – Głosuj na Sandomierz

tsa24.com27 października 2021

Zbiórka nakrętek dla małej Igi

tsa24.com26 października 2021

Bartuś z Sandomierza świętował pierwsze urodziny

tsa24.com25 października 2021

Wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Sandomierza im. A. Patkowskiego „Bonum Publicum”

tsa24.com25 października 2021