W Sandomierzu

Blaszane budki na parkingu

Blaszane budki na parkingu

Blaszane budki handlujących zostały przeniesione z Placu 3 Maja na pobliski parking dla taksówek. To mało estetyczne rozwiązanie było konieczne aby przygotować Plac 3 Maja do przebudowy. Miejsce zyska zupełnie nowy charakter. W miejsce „blaszaków” pojawi się plac zabaw, fontanna, i skwer zieleni.

Do końca stycznia zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu modernizacji Placu 3 Maja. Budki handlujących zostały przeniesione w inne miejsce aby oczyścić plac, na którym wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Handlarze niezależnie czy prowadzą handel czy nie, są zobowiązani uiszczać miastu opłatę za utrzymanie blaszanej budki na parkingu. Każdego dnia naliczana jest złotówka za metr kwadratowy. Choć jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, mieszkańcy miasta nie są zadowoleni z przeniesienia handlu na parking.

– Wcześniej plac wyglądał źle, ale teraz jest naprawdę tragicznie. Ta ulica prowadzi m.in. do Galerii Królewskiej, a wygląda fatalnie- powiedziała mieszkanka ul. Słowackiego.

Katarzyna Zioło, asystent burmistrza zapowiada, że budki zostaną w najbliższym czasie obklejone projektem nowego Placu 3 Maja. Wszystko po to aby miejsce wyglądało bardziej estetycznie. Władze planują również zagospodarować zieleń wokół tego terenu.

Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Plac 3 Maja zyska nie tylko nowy wygląd ale również charakter. W miejsce odstraszającego blaszanego targowiska powstanie rekreacyjny park. W planach jest stworzenie placu zabaw dla dzieci, fontanny, skweru zieleni, a nawet miejsca na scenę plenerową. Aby ostatecznie pozbyć się blaszanych budek z miasta wybudowany zostanie obiekt handlowy dla kupców.

– Chcemy by prace ruszyły jak tylko pogoda na to pozwoli. Zależy nam na czasie- powiedziała Katarzyna Zioło, asystent Burmistrza Sandomierza.

IMG_7870 (Kopiowanie)

IMG_7874 (Kopiowanie)

IMG_7876 (Kopiowanie)


Kinga Kędziora Palińska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Sandomierzu

Więcej w W Sandomierzu

Przyznano tytuł Sandomierzanina roku 2020

tsa24.com2 marca 2021

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

tsa24.com2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Powołanie zespołu ds. przeniesienia szkoły nr.2

tsa24.com1 marca 2021

Charytatywny spływ Wisłą

tsa24.com1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

tsa24.com1 marca 2021

Nurkowanie podlodowe Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego

tsa24.com26 lutego 2021

Zasłabnięcie kierowcy osobówki na ul. Żwirki i Wigury

tsa24.com24 lutego 2021

Sandomierz z nowym monitoringiem

tsa24.com23 lutego 2021