Sandomierskie Centrum Kultury oraz Jurij Sulimow zapraszają na wystawę dzieci i młodzieży miast partnerskich i nie tylko pt. „Bo sztuka nie mieści się w ramach…”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 18 października o godz. 16:00 w Porcie Kultury (ul. Portowa 24).

Wystawa przedstawia prace dzieci i młodzieży, które podczas swoich licznych podróży, spotkań i zajęć plastycznych spotkały na swojej drodze malarza. Artysta mieszkający w Sandomierzu od 25 lat wzbogaca przestrzeń miasta poprzez swoją twórczość. Chętnie współpracuje z instytucjami a także wspiera różne działania artystyczne.

Zaproponowana przez twórcę wystawa to prace pochodzące z okresu kilkudziesięciu lat. Większość autorów to niegdyś dzieci, a teraz już dorośli ludzie mający swoje rodziny. Niektórzy z nich pozostali na drodze artystycznej a pozostałych życie poprowadziło innymi ścieżkami. Prace ukazują sztukę, która łączy ludzi, łamie reguły, burzy mury i kreuje naszą przyszłość. Przyjaźnie nawiązane kilkadziesiąt lat temu utrzymują się do dziś, a współpraca się rozszerza.

Wystawa jest wstępem do kolejnego wydarzenia, które wpisuje się w kalendarz przyszłorocznych wydarzeń kulturalnych, ale o tym później…

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny!