Rozrywka

Bohater z Sandomierza.

Bohater z Sandomierza.

Tylko jedna osoba zainteresowała się losem mężczyzny, który źle się poczuł w autobusie komunikacji miejskiej w Białymstoku. Krystian Furman, uczeń drugiej klasy liceum w białostockiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, wezwał karetkę i udzielił pomocy potrzebującemu. Za odpowiedzialną postawę nastolatka docenił dziś (19 października) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W poniedziałek (28 września) około godziny 18 Krystian Furman jechał “jedenastką”. W autobusie dostrzegł mężczyznę, który źle się poczuł. Starszy pan najpierw kaszlał, później zaczął się dusić i krwawić z ust. Nie zareagował nikt, tylko Krystian.

– Natychmiast zapytałem, czy ktoś z pozostałych osób może zadzwonić po pogotowie, jednak nikt nie odpowiedział. Sam zatem wyciągnąłem telefon i wykręciłem numer 112 – powiedział Krystian Furman.

Dyspozytor pogotowia telefonicznie instruował Krystiana, jak ułożyć poszkodowanego, i co ma robić do czasy przyjazdu karetki. Pogotowie zabrało mężczyznę do szpitala.Cieszę się, że mogłem

pomóc, chociaż nie uważam, abym zrobił coś nadzwyczajnego – dodał Krystian Furman.

Odpowiedzialną postawę Krystiana i jego wrażliwość na los drugiego człowieka, docenił prezydent Białegostoku. Szesnastolatek otrzymał list gratulacyjny i upominek.

– Krystian popisał się dojrzałością i odpowiedzialnością. Na pewno była to trudna, stresująca sytuacja, a ten młody człowiek nie zawahał się i pomógł osobie w potrzebie. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie i pochwałę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Podczas dzisiejszego spotkania Krystianowi towarzyszył jego trener Tomasz Bernatowicz – szkoleniowiec z Akademii Jagiellonii.

UM Białystok

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Dzień Kobiet w Sandomierzu z koncertem życzeń

tsa24.com23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

tsa24.com22 lutego 2021

Premiera spektaklu tanecznego „(nie) cała ja…” Formacji Tanecznej Paradox

tsa24.com17 lutego 2021

Zakochany Sandomierz

tsa24.com15 lutego 2021

Walentynki w Sandomierzu

tsa24.com12 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

tsa24.com9 lutego 2021

Szkoła do likwidacji? A może by tak….inaczej.

tsa24.com4 lutego 2021

Nabór na warsztaty fotograficzne

tsa24.com4 lutego 2021

WOŚP w Sandomierzu- ponad 40 tysięcy w puszkach

tsa24.com1 lutego 2021