sport

Boisko treningowe i kompleks rekreacyjny w Nadbrzeziu

Boisko treningowe i kompleks rekreacyjny w Nadbrzeziu

Wspólnota Gruntowa Nadbrzezie przekaże miastu działkę przy ul. Powiśle. Ma tam powstać boisko treningowe oraz kompleks rekreacyjno – sportowy, z którego mieszkańcy będą korzystać bezpłatnie.

W tym roku ma powstać projekt i dokumentacja. Miasto będzie starać się o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków zewnętrznych. Na działce o powierzchni ponad 3 ha wg wstępnych planów powstanie pełnowymiarowe boisko sportowe z zapleczem, budynek administracyjny o powierzchni ponad 200 m², cztery trybuny po 164 miejsca, szatnie, pomieszczenie dla sędziów, pomieszczenie biurowe, świetlica o powierzchni ponad 60 m², siłownia oraz parking.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, radni podejmą uchwałę w sprawie przejęcia działki, w której będzie zapis o bezpłatnym korzystaniu z boiska i całego kompleksu rekreacyjno – sportowego przez mieszkańców miasta.

– Chciałbym żeby w tym roku udało się wykonać dokumentację techniczną i plan zagospodarowania tego terenu. Widzę duży potencjał tego miejsca – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Burmistrz przyznał, że miasto podjęło tę inicjatywę ze względu na awans sandomierskiego klubu SKS Wisła Sandomierz do III ligi, oraz aby ułatwić zawodnikom treningi na miejscu. Wisła stworzyła drugą drużynę, czyli tzw. rezerwy. Obecnie klub wynajmuje boisko treningowe w Ożarowie.

-Ze względu na dojazdy i czas sportowców oraz ponoszone koszty miastu bardziej opłaca się zainwestować na swoim terenie i wybudować obiekt, który będzie służył również mieszkańcom – dodał burmistrz.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Aleksandra Skubida ze srebrem

tsa24.com15 marca 2021

Plac zabaw i siłownia zewnętrzna powstaną w Łukawie

tsa24.com5 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com1 marca 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

tsa24.com9 lutego 2021

Nagrody dla zawodniczek Ludowego Klubu Sportowego „Sandomierz”

tsa24.com2 grudnia 2020

Medale sandomierskich karateków

tsa24.com19 października 2020

II Jarski Bieg Na Zdrowie

tsa24.com5 października 2020

Mecz SPR Wisła Sandomierz vs SMS ZPRP Kielce – relacja

tsa24.com4 października 2020

Nowy klub Xtreme Fitness w VIVO! Stalowa Wola

tsa24.com30 września 2020