sport

Boisko treningowe i kompleks rekreacyjny w Nadbrzeziu

Boisko treningowe i kompleks rekreacyjny w Nadbrzeziu

Wspólnota Gruntowa Nadbrzezie przekaże miastu działkę przy ul. Powiśle. Ma tam powstać boisko treningowe oraz kompleks rekreacyjno – sportowy, z którego mieszkańcy będą korzystać bezpłatnie.

W tym roku ma powstać projekt i dokumentacja. Miasto będzie starać się o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków zewnętrznych. Na działce o powierzchni ponad 3 ha wg wstępnych planów powstanie pełnowymiarowe boisko sportowe z zapleczem, budynek administracyjny o powierzchni ponad 200 m², cztery trybuny po 164 miejsca, szatnie, pomieszczenie dla sędziów, pomieszczenie biurowe, świetlica o powierzchni ponad 60 m², siłownia oraz parking.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, radni podejmą uchwałę w sprawie przejęcia działki, w której będzie zapis o bezpłatnym korzystaniu z boiska i całego kompleksu rekreacyjno – sportowego przez mieszkańców miasta.

– Chciałbym żeby w tym roku udało się wykonać dokumentację techniczną i plan zagospodarowania tego terenu. Widzę duży potencjał tego miejsca – powiedział burmistrz Marek Bronkowski.

Burmistrz przyznał, że miasto podjęło tę inicjatywę ze względu na awans sandomierskiego klubu SKS Wisła Sandomierz do III ligi, oraz aby ułatwić zawodnikom treningi na miejscu. Wisła stworzyła drugą drużynę, czyli tzw. rezerwy. Obecnie klub wynajmuje boisko treningowe w Ożarowie.

-Ze względu na dojazdy i czas sportowców oraz ponoszone koszty miastu bardziej opłaca się zainwestować na swoim terenie i wybudować obiekt, który będzie służył również mieszkańcom – dodał burmistrz.

K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Kolejny udany start sandomierskich karateków

tsa24.com18 października 2021

Udany start podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

tsa24.com4 października 2021

MP w fitness akrobatyczny

tsa24.com4 października 2021

Siatkarski weekend w Sandomierzu

tsa24.com4 października 2021

III Bieg Szklarski

tsa24.com27 września 2021

XII Triathlon Ziemi Sandomierskiej- Fotorelacja

tsa24.com23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

tsa24.com23 sierpnia 2021

Trwają zapisy do trzeciej edycji Biegu Szklarskiego

tsa24.com17 sierpnia 2021

Sportowy tydzień z MOSIR-em

tsa24.com16 sierpnia 2021