W powiecie

Broń, uprawy marihuany i pijani kierowcy

Broń, uprawy marihuany i pijani kierowcy

Spadła liczba popełnianych przestępstw, a mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą czuć się bezpieczniej – tak świętokrzyska policja podsumowuje miniony, 2015 rok. W dorocznej odprawie z udziałem p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bednarka uczestniczył wicemarszałek Jan Maćkowiak.

policja1

Podczas odprawy przedstawiono wyniki pracy świętokrzyskich funkcjonariuszy. Zaznaczano spadek liczby przestępstw, a zarazem wzrost ich wykrywalności. Odnotowano m.in. mniejszą liczbę kradzieży i uszkodzeń mienia, a także włamań. Przypomniano o sprawie podwójnego zabójstwa, gdzie praca funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Mówiono także o zatrzymaniu 14 osób zajmujących się nielegalnym obrotem broni i amunicji.
Policjanci w minionym roku skutecznie zwalczali przestępczość gospodarczą i narkotykową. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się magazynowaniem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości krajanki oraz suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Uchroniono w ten sposób Skarb Państwa przed stratami na kwotę prawie 3 mln. zł. Zapobiegano także zagrożeniom środowiska. Ujawniono m.in. miejsce składowania kilkuset ton odpadów o różnym pochodzeniu, w tym również niebezpiecznych.

policja2

Zwalczano również przestępczość korupcyjną, m.in. ustalono dwie osoby, które usłyszały niemalże 500 zarzutów dot. wyłudzenia nienależnych refundacji za leki, o wartości ponad pół miliona złotych na szkodę NFZ.
Policjanci w minionym roku zdejmowali z rynku narkotyki oraz likwidowali profesjonalne uprawy marihuany m.in. na terenie powiatu hajnowskiego w województwie podlaskim, w powiecie zgierskim w województwie łódzkim, w gminie Brwinów w województwie mazowieckim, w Gorzowie Wielkopolskim, czy w powiecie ostrowieckim.

policja3

W trakcie spotkania zaznaczono, że w naszym regionie zmalała liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Natomiast w stosunku do większej liczby przeprowadzonych badań było mniej nietrzeźwych kierujących pojazdami.
W 2015 roku policjanci z garnizonu świętokrzyskiego uczestniczyli w zabezpieczeniu 202 imprez masowych.
Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym ostatnich dwóch lat była budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej. W ubiegłym roku rozpoczęto także prace przy rozbudowie i przebudowie głównej siedziby KMP w Kielcach oraz modernizacji budynku KWP w Kielcach. Kompleksowo wyremontowano Komendy Powiatowe Policji w Końskich, Starachowicach, Busku-Zdroju i Pińczowie. W 2015 roku dla garnizonu świętokrzyskiego przy współudziale samorządów terytorialnych zakupionych zostało 60 różnych samochodów.

policja4
Funkcjonariusze z chęcią angażowali się także w szereg działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób starszych. Wszystkie te przedsięwzięcia przełożyły się na poprawę bezpieczeństwa w naszym regionie.
KWP w Kielcach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

II miejsce dla KGW Klimontowianki za potrawę z gęsiny

tsa24.com22 października 2021

Bartuś Przychodzki zebrał kwotę na najdroższy lek świata !

tsa24.com21 października 2021

Złodzieje pracują też na cmentarzu. Zachowaj czujność !

tsa24.com19 października 2021

Uroczyste otwarcie Żłobka „Wesołe Maluszki” w Samborcu

tsa24.com15 października 2021

Gloria Artis dla Andrzeja Cebuli

tsa24.com13 października 2021

Wypadek ciągnika rolniczego w miejscowości Pęczyny

tsa24.com12 października 2021

Popularny aktor Jerzy Bończak przyjedzie do Ossolina!

tsa24.com11 października 2021

Oszukana 28-latka, straciła sporo pieniędzy

tsa24.com8 października 2021

Utrudnienia w ruchu na przejeździe kolejowym

tsa24.com8 października 2021