W powiecie

Budowa lądowiska na finiszu

Budowa lądowiska na finiszu

Prace nad budową nowego, całodobowego lądowiska dla śmigłowców dobiegają końca. Inwestycja będzie kosztowała ponad 3 mln zł, część kwoty pokryją środki unijne.

Zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia każdy szpitalny oddział ratunkowy musi mieć całodobowe lądowisko, aby w razie potrzeby możliwe było przetransportowanie pacjenta do innego szpitala.  Sandomierska płyta nie spełniała wymogów unijnych, z tego względu dyrekcja już kilka lat temu podjęła decyzję o budowie nowego obiektu, brak funduszy skutkował jednak opóźnieniem inwestycji. Dzięki wsparciu unijnemu budowa ruszyła wiosną tego roku.

Projekt składa się z trzech części: budowy lądowiska, drogi dojazdowej z lądowiska do szpitala oraz doposażenia SOR-u. Całość przedsięwzięcia wyniesie ponad 4,7 miliona złotych, z czego blisko 3 miliony gwarantuje wsparcie unijne. Resztę kwoty pokryje budżet szpitala.

Budowa nowego lądowiska przy Specjalistycznym Szpitalu im. Ducha Świętego w Sandomierzu rozpoczęła się w kwietniu br. Wykonano już płytę lądowiska, kanalizację, drogi dojazdowe i oświetlenie. Obecnie montowane jest ogrodzenie oraz bramy wjazdowe, trwają także prace porządkowe.

Inżynier Stanisław Szpindor poinformował, że budowa zakończy się prawdopodobnie w lipcu, ale na oddanie lądowiska do użytku trzeba będzie zaczekać jeszcze ponad miesiąc, ze względu na uzyskanie pozwoleń. Szpital złożył już dokumentację do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

– Procedura odbioru powinna zakończyć się w sierpniu. Wykonaliśmy plan operacyjny wraz z instrukcją oraz przygotowaliśmy dokumentację rejestracyjną, teraz czekamy na odpowiedź od Urzędu Lotnictwa Cywilnego -powiedział inżynier Stanisław Szpindor.

Przy okazji budowy lądowiska przeprowadzona została również przebudowa parkingu przy przychodniach specjalistycznych.

IMG_8528 (Kopiowanie)

IMG_8521 (Kopiowanie)

IMG_8525 (Kopiowanie)
K.K.Palińska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

tsa24.com13 września 2021

Wizytacja placu budowy zbiornika wody pitnej w msc. Góry Wysokie

tsa24.com9 września 2021

Ćwiczenia służb mundurowych w Zawichoście

tsa24.com8 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Festyn Rodzinny ” Szczepimy Się” w Szczytnikach

tsa24.com7 września 2021

Rozbrzmiał pierwszy dzwonek dla uczniów

tsa24.com1 września 2021

Kradzież ciągnika siodłowego DAF z naczepą ! Może masz jakieś informację ?

tsa24.com31 sierpnia 2021

Powrót z wakacji -o czym warto pamiętać?

tsa24.com30 sierpnia 2021

Piknik w Zajeziorzu

tsa24.com26 sierpnia 2021