W Sandomierzu

Budowa nowego lądowiska idzie pełną parą

Budowa nowego lądowiska idzie pełną parą

Na terenie sandomierskiego szpitala trwają prace nad budową całodobowego lądowiska dla śmigłowców. Wykonano już płytę lądowiska oraz kanalizację, teraz ruszyła budowa dróg dojazdowych. Wkrótce rozpoczną się prace nad  oświetleniem. Inwestycja wyniesie ponad 2 miliony zł. Szpital uzyska unijne dofinansowanie. 

Każdy szpitalny oddział ratunkowy musi mieć całodobowe lądowisko. Sandomierska płyta nie spełniała wymogów unijnych, z tego względu dyrekcja podjęła decyzję o budowie nowego obiektu.

– Planujemy zakończyć prace za około trzy miesiące, czyli na przełomie czerwca i lipca – powiedział inżynier Stanisław Szpindor.

Nowa płyta lądowiska została już wylana, wykonano także kanalizację, obecnie trwają prace nad budową dróg dojazdowych. Przedsięwzięcie zakończy się na przełomie czerwca i lipca. Placówka musi najpierw pokryć całość kosztów, następnie będzie ubiegać się o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych.

Projekt składa się z trzech części: budowy lądowiska, drogi dojazdowej z lądowiska do szpitala oraz doposażenia SOR-u. Sandomierski szpital podpisał już umowę z Ministerstwem Zdrowia i ogłosił przetargi na zakup sprzętu. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Sandomierzu wzbogaci się o 2 aparaty do znieczulenia, 2 respiratory, 6 kardiomonitorów różnego rodzaju, 2 łóżka do intensywnej terapii oraz szereg rzeczy umożliwiających ratowanie ludzkiego życia. M.in. defibrylator, aparat do ogrzewania pacjenta, wideo- laryngoskop, zestaw do trudnej intubacji, 14 pomp infuzyjnych oraz oświetlenie stołów operacyjnych. Zakupiony zostanie również przewoźny aparat RTG, który umożliwi natychmiastowe prześwietlenie poszkodowanego. Nowością w sandomierskim szpitalu będzie elektryczny wózek do przewożenia chorych. Sprzet trafi na oddział ratunkowy w lipcu lub sierpniu.

Całość inwestycji wyniesie ponad 4,7 miliona złotych, z czego blisko 3 miliony gwarantuje wsparcie unijne. Resztę kwoty pokryje budżet szpitala.

IMG_5765-Kopiowanie-1000x567

1 (Kopiowanie)

2 (Kopiowanie)

3 (Kopiowanie)

4 (Kopiowanie)

5 (Kopiowanie)

Tekst: K.K. Palińska
Fot. Czytelnik 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Sandomierzu

Konkurs plastyczny pn.: „Ruch – kluczem do zdrowia” oraz IX Przegląd Spektakli Profilaktycznych

tsa24.com16 września 2021

I Mokoszyńskie Święto Plonów

tsa24.com13 września 2021

Festiwal Czekolady

tsa24.com13 września 2021

Otwarcie wystawy “Norwid-Rostworowska. Emancypacja kobiet”

tsa24.com7 września 2021

Podpisanie porozumienia przez włodarzy gmin

tsa24.com7 września 2021

Koncert u dominikanów. Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty

tsa24.com7 września 2021

Dwie nowe inwestycje w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Pierwsza edycja Weekendu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu

tsa24.com6 września 2021

Narodowe Czytanie w Widnokręgu

tsa24.com6 września 2021